Omake za testenine

Mark Avrelij  

član od: 24.7.2007

sporočila: 14

tema odprta - 30. nov 2007 20:46 | ogledi: 13.880 | odgovori: 54

zdravo!

spet jaz

a imate slucajno kaksno idejo za kaksno dobro omako ki pase k spagetom?

Mark Avrelij

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. nov 2007 22:21

Ej, ti rimljan, ne ljubi se mi gledat kaj ti svetuje someščanka, sem že utrujen, ampak recimo tako:

skuhaj špagete, in daj na njih, karkoli hočeš. Recimo: posuj jih z mal sladkorja, in to je to. Preveč simpl? O.K.vzemi mal maščobe ( olje, margarina maslo ), prepraži mal drobtinic, daj gor špagete, pojačal ogenj, mal premešaj ( kakšne pol miniute ), posladkaj, in to je to. Pusto praviš? Poštupaj mal s cimetom. Ti ne paše? O.k.dej gor kakšno žlico mletih orehov. Spet ni vredu? Kaj pa čokolada, kakšen sladki greh? Ti ne paše. A, ja, slano bi rad. Pol pa vzemi mal olivnega olja ( če nimaš lahko navadno ), ga segrej, prepraži gor mal čebule ( ali šalotke, lahko tudi por ) drobno sesekljane, dodaj konzervo paradižnika ( mal ga sesekljaj ) posoli in popopraj po okusu, prekuhaj nekaj minut, vmešaj nekaj sesekljane bazilike in polij po špagetih. Kaj spet ne paše.......... a baziliko ne maraš ( jaz tudi ), pol jo pa spusti ( bumbar ), pol pa to ni to ( to se pa strinjam ), a z mesom bi rad? O.k.Daj na maslo ( ali drugo maščobo ) mal slanine, prepraži do zlatega, pol dodaj sesekljano čebulo, nakaj gomolja zelene  in korenčka praži recimo 8-10 min, dodaj nekaj mletega mesa, mešaj, dokler ne porjvi, dodaj mal piščančjih jetrc, drobno nasekljanih, premešaj, dokler ne spremenijo barve, zalij mal z juho, dodaj paradižnikovo mezgo, zalij z vinom, popraj in soli po okusu, in počasi kuhaj nekaj ur. A nimaš časa, pa ne maraš omake bolonjeze? O.k. Vzemi mal maščobe, segrej, naribaj nekaj parmezana ( zaradi mene lahko vzameš dor blue, je še boljši ), prelij z malo smetane ( po moje boljše kisla ), vse mal premešaj da se izenači, nasekljaj gor nekaj petršilja, posoli in popopraj ( seveda po okusu ) in prelij čez špagete.................. in tako nadaljuješ brez konca in kraja, kombiniraj ker se ti zljubi. A, se ti ne da? Pol pa bodi  lačen!

ežoj

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

30. nov 2007 22:32

ezoj Jerneja USA

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

30. nov 2007 22:40

za ežoja!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. nov 2007 23:03

ežoj, car si pa taka utrujenost, ja katka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

30. nov 2007 23:12

svaka čast s0ncek*

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. dec 2007 3:54

Ežoj, ta je pa dobra!Poglej, kdaj berem in pišem. Si mi polepšal kar cel dan, tako se režim že navsezgodaj! hahaha

Pa še prav imaš, možnosti je na tisoče, pa veselo na delo!

Kyara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. dec 2007 7:32

Ežoj, najbolj prisrčen in poučen  recept vseh časov, še  marsikomu bo prav  prišel Cila

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

1. dec 2007 22:12

Pri nas doma je pa najboljša omaka za testenine Pizza omaka. Za osnovo lahko daš sam kečap ali pa narediš paradižnikovo omako takšno kot za čufte.Potem pa dodam popečene koščke šunke(hrenovk,posebne karkoli je pri roki) narezane kisle kumare(ker mi pač imamo radi na pizzi tudi kumare).dodam origano,baziliko,sol,poper.In čisto na koncu dodam veliko rezin sira in pustim tako dolgo na ognju dokler se sir ne začne topit.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti