Omake za testenine

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

2. dec 2007 17:29

Si že kdaj poskusil omako z žajbljem? To jaz napravim tako, da medtem ko kuham testenine, dam v ponev košček masla nanj pa kar precej lističev žajblja. Pustim da se lepo hrustljavo zapečejo, potem pa jim dodam še sok polovice limone. Kuhane testenine stresem v ponev, dobro pretresem , dodam še riban parmezan in to je to. Hitro in dobro. Ali pa kot je napisal že ežoj , le da namesto koščkov slanine dam koščke hrenovke, drugo je pa enako. daga

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. dec 2007 18:03

Ej, punce, zlate ste, hvala za lepo mišljenje o postu, čeprav se mi nekako zdi, da je edini novi recept za vse, tist ta prvi. Katka tebi hvala ( ma nisem car, če bi bil le... , moram pazit na pikice, atina jih šteje ).

Kyara, tebi posebna hvala za lepo mnenje, ker vem, da nisi študentka ( saj veš, tele mlade punce padejo na" olderly gentelman ", tako si verjetno mena zamišljajo ( v resnici, jaz pa mlad, v najboljših letih )). 

Cila, a da je tako poučan recept.........., kdo bi si mislil, bom prebral še enkrat ( vseen hvala ).

Atina, veš da se spomnem, da ti preštevaš pikice ( hvala, da mi odpustiš ), za tist presledek za oklepajem pa niti ne vem. Veš, to sem menda že kje povedal, v naravoslovju so naravni zakoni in ti veljajo, v družboslovju, si en birokrat izmisli zakon ( število pikic ) in to naj velja. E, neče da može, vsaj pri meni, število pikic pomeni dolžino misli, ki ni dokončana, ker ..............................

Kakorkoli obrnete, kot sem že povedal, zlate ste, edino je Loni priznala, da je dobila idejo za omako bolonjeze, naš rimljan iz začetnega posta ne bev ne mev ( zdej si žveči pasulj in si misli..... ) 

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. dec 2007 20:56

Ežoj, no, tudi v naravoslovju si lahko nekdo nekaj izmisli in to (nekaj časa) velja: ravno sedaj se trudim dijakom razložiti, da so orbitale okoli atoma namišljene in izračunane, dejansko pa v atomu ni nekih "balončkov". Drugače v principu se pa strinjam: kaj bi bilo, če Newtonu ne bi tisto jabolko padlo na glavo??? (Glej ga zlomka, sem se prav nalezla tega postavljanja preveč ločil!!!) Kar se pa omake za testenine tiče, nekdo, ki ga poznam, bi rekel: od vseh makaronov imam še najraje krompir Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 02. dec 2007 21:33:57

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

2. dec 2007 22:07

Vse lepo in prav vendar jesti sladkano pašto (testenine) je smešno! To je kot da bi namakali kekse (linške oči, čokoladne napolitanke,...) v ragu alla bolognese (omaka bolognese). ycrna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. dec 2007 23:19

Ej, ycrna, pride čas, in tudi ti ustreliš kozla, ma kaj kozla, kapitalca.

Recimo, vzemi mal mleka in zakuhaj noter nekaj nudlcov za juho, kuhaj par minut, da so nudlci kuhani, poštupaj mal s cimetom in trikrat lahko ugibaš, kaj bolj paše: ali da posoliš ali da posladkaš.

Če te to ne prepriča, je ena knjiga " the essential pasta cookbook ", zadnje poglavje se imenuje " pasta desserts ". Začne se pa takole: Never had pasta as a desser? You´re probably not alone. ( saj vem, da znaš angleško, pa vseen: nikoli niste imeli pasto za posladek? Verjetno niste edini. ). Če še kar ne verjameš, ti pošljem kakšen recept, omenim le dva: Pasta cases with fruity ricotta filling, ali pa: sweet cheese in lemon pasta.

Upam, da se tisti procent ( seksa ) s tem postom kaj spremeni.

Atina, jaz sem v tole temo padel  " kar tako ", načeloma jem vse, manj rad od ostalega imam testenine, tako, da bi se  s tistim tvojim znancem kar strinjal. 

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. dec 2007 23:29

Ycrna kaj res še nisi slišala za sladke testenine, ki so mimogrede, zelo dobre? Pa malo z drobtinicami, malo kislo smetane in sladkor mmmm, kot štruklji ali cmoki, če ne še bolje. Poskusi, ne bo ti žal. Pa nič ne poznam ežojevih sladkosti :) katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 02. dec 2007 23:32:17

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. dec 2007 0:28

Ežoj, veš mi je bil tvoj recept tako všeč, da sem ga pokazala še ostalim družinskim članom - si je mož takoj zapisal naslov kulinarike, da te bo prosil za mentorstvo, če mu bom kdaj odpovedala uslugo kuhanja .

Sem se spomnila, da je sladke makarone - take  debelejše - pripravljala  že moja mama pred nekaj desetletji. Skuhala, zabelila z maslom, potresla s sladkorjem in orehi -  mljask

Cila

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. dec 2007 7:05

Nekateri smo "gor zrasli", ko ni bilo vsega v izobilju, zato so bile včasih za kosilo ali večerjo samo testinine z drobtinicami in solata, kadar pa je bil dodatek sladkor in cimet je bil za dodatek obvezno kompot.

Tudi moji otroci se niso branili sladkih testenin.

kobra 1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. dec 2007 7:26

Ja kobra, a si misliš, da si te mlajše generacije sploh predstavljajo življenje brez hladilnikov in mega nakupovalnih centrov. Pri nam doma je bilo večkrat na jedilniku: makaroni s skuto ( po želji s poprom ( jaz ) ali s sladkorjem ( moj brat ). Druga priloga, ki sem jo imel zelo rad ( pa tudi zdej naredim, morda enkrat letno ) je drobno sesekljano zelje, dušeno na maščobi in popoprano s širokimi rezanci. Kdo bi to ( od mlajših ) sploh jedel. ežoj

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

3. dec 2007 7:37

Tole zadnje mi pa disi na zeljne krpice! V mladosti jih nisem poznala, mi pa zadnje case cedalje bolj lezijo brezmesne jedi in kakrsnekoli kombinacije testenin z zelenjavo. Nisem ravno sladkosneden tip. Testenine s sladkorjem in drobtinicami pa so bili vcasih tudi pri nas zelo cislani, posebej dedka se spominjam po njih. slepakura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti