Omake za testenine

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

3. dec 2007 22:25

anamarija si s primorske?? ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 03. dec 2007 22:26:35

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

3. dec 2007 22:26

rimljanka to vem, da ni vsaka knjiga napisana v anglescini napisal american oz. anglez pa vseeno :) me ne bo zal v to noben preprical :P ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

3. dec 2007 22:45

Veri vem, da tudi v Italiji obstaja nekaj receptov kjer se pašti doda sladkor, tudi nekateri siri so zelo sladki pa vendar priljubljeni pri kuhanju, tudi orehe uporabljajo pa vendar to se ne pomeni, da je jed sladkana. delajo se tudi testenine z makom in gobami...recimo delajo pašto s skuto, uporabljajo maskarpone ob pršutu..itd saj s prejšnjim postom nisem hotela reči da so vsi italijanski recepti dobri ali karkoli...pa vseeno je večina receptov za omake za testenine takih kjer je jed "nesladkana"... vsak ima svoj okus pač (jaz recimo ne jem nobene zelenjave, sladkane pašte, kakijev, fig, vampov itd.), pa tudi navade so zelo "kontraproduktivne" v tem primeru no spet že nakladam ;) ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. dec 2007 7:03

Ne bit hudi no, ycrna je samo hotela povedati, da ji pač sladkane testenine "ne sedejo", mislim pa, da itak ve, da obstaja tak način priprave. Sama recimo ne prebavljam lososa in karkoli povezanega z njim ;) katka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. dec 2007 12:34

ycarna, ja, seveda se mak in orehi uporabljajo tudi v slanih jedeh, vendar ti rečem, tale pašta od Carluccija je bila sladka pa pika! Dodal si 75 g vanilij sladkorja na 200 rezancev... Sladko skratka, pa če se na trepalnice postavite vsi Primorci;) Mal heca;) kača, zadeva je simpel ko pasulj: mak (original je bilo 25 g, jaz sem ga dala malo več - 36 g, ker je lubi pač nor na mak) v pečici na vročem pečeš cca 10 min. (jaz sem ga malo manj, očitno Italjani ne poznajo Gorenjevih pečic, ki res zahajcajo;), testenine skuhaš al dente (original 200 g rezancev, jaz sem delala sveže in sem jih naredila iz 2 jajc in 200 g moke, od tega pol pirine, pol navadne), stopiš maslo (75 g), mu dodaš začimbe: mleti klinčki - četrt žličke, mlet kardamom (po možnosti sveže zmlet)- pol žličke, čisto mičkeno popra (spet sveže mleti) in precej vanilij sladkorja (75 g), pomešaš, da se vse lepo porazdeli, flikneš not še sveže kuhane testenine in parkrat obrneš, da se lepo prepojijo z makovo zadevo in postrežeš. Ne bi moglo bit lažje;) Veri

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. dec 2007 12:41

Veste kaj se javi katera, ki bi mi pripravila sladko pašto za probat? Začetnica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. dec 2007 13:01

Zaradi moje pogosto opevane diete, sem letos zopet obudila barillo (ker je brez jajc) s sladkorjem in cimetom. In je bilo prav spodobno kosilo ali večerja ... pravzaprav je bilo zelo dobro - rjav sladkor Dark Muscavado ima prav posebno aromo, z makom pa so testenine še posebej dobre! Vse ostalo kar paše na testenine, je bilo pač prepovedano V sili tudi hudič muhe žre, ali kako že gre veverica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. dec 2007 13:40

začetnica, pridi, pa dobiš:) Veri

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. dec 2007 14:15

Bi pa nevem kam? Mogoče vzamem zraven še ycrno, pa jo zveževa in jo siliva s sladkimi makaroni. Začetnica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

4. dec 2007 15:17

In bo nekdo še poslikal, da bomo imeli še ostali kaj od tega. Za mene pa je na testeninah najbolša paradižnikova omaka, običajno kar od Eurospina, čeprav jo tudi sama včasih ustvarim. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti