Omake za testenine

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. dec 2007 22:55

  • Paradižnikova omaka in bazlika, lahko kaka ostala začimba
  • Paradižnikova omaka in olive, kapre, rukola
  • morski sadeži, s smetano ali paradižnikovo omako
  • tartufi s smetano
  • slanina in paradižnikova omak, (amatricciana, če sem prav napisala)
  • paradižnikova omaka z zelenjavo: melancani, bučke, čebula, paprike v več barvah
  • paradižnikova omaka in sir
  • skuta z zelišči
  • žajbelj s skuto ali smetano
  • zelenjava: brokoli, ohrovt itd. s smetano
  • mak in sladkor, lahko dodaš cimet
  • razni oreščki s paradižnikovo omako, recimo: pistacije
  • feferoni in česen z olivnim oljem
  • omaka iz gob
  • omaka iz buč, jesenskih, oranžnih
  • omaka iz treviškega radiča....

Paradižnikovo osnovno omako vedno kuham okrog dve uri. Testenine pa so ena taka hvaležna varianta priprave jedi, ko lahko narediš marsikaj! Kar pogumno! Ostalo si pa tako ali tako dobil že zgoraj napisano...

 

lidka

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

2. dec 2007 11:27

Lidka to si pa dobro napisala,sem še jaz dobila kakšno novo idejo.

jabka  

član od: 10.11.2007

sporočila: 11

2. dec 2007 11:44

Lidka hvala za ideje. Drugače mi pa sladke variante pašejo bolj s širokimi rezanci, recimo z orehi in sladkorjem. Tašča pa pravi, da so v internatu večkrat dobili testenine s pogreto marmelado. Še nisem poskusila, menda pa naj bi bilo zelo okusno. jabka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. dec 2007 11:54

Ežoj, zaradi takih zapisov ti celo tistih n pikic spregledam in presledke za oklepaji (se navezuje na eno drugo temo, ker se me Ežoj po tem spomni :) ) Odličen recept! Posebej zadnja dva stavka. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 02. dec 2007 14:08:47

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. dec 2007 13:17

Si poskusil narediti s paradižnikovo omako+ tuno, ali pa paradižnikova omaka, oljke, ali pa šunka, smetana in paradižnikova omaka, ali pa grah, smetana in paradižnikova omaka?

 

P.s. Če ne bi napisala ne bi nič popravljala, v italijanščini je dopuščeno se motiti v slovenščini pa se ne smemo

Amatriciana z enim cjem, pa brez zamere Lidka.

lp

Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 02. dec 2007 13:18:32

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. dec 2007 14:10

Sej zato sem napisala, ker se mi ni dalo preverjat na netu... Sem jih pa pred časom naredila in so mi bile presenetljivo dobre!!! lidka

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

2. dec 2007 14:41

ežoj tebi same pohvale,svaka čast...Zadnjič sem dodala testeninam eno tuno(odliješ olje ker je preveč mastno-sej meni se zdi)in kislo smetano,zmešaš in je dobro. senka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. dec 2007 14:42

smo jih naredili pri Goljatu, res dobri, če vas zanima podrobnejše PERESNIKI ALLA MATRICIANA peresniki kockice dimljene slanine čebula belo vino osnovna paradižnikova omaka maslo parmezan sol poper Na čebuli prepražimo slanino, zalijemo z malo belega vina, da izpari. Dodamo paradižnikovo omako, prelijemo peresnike, dodamo maslo, parmezan, sol in poper. katka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. dec 2007 15:19

Oprosti Katka Lopatka, prilepim samo ime recepta, ker se mi ne zdi prav da prilepim drugi Kulinarični portal sem gor, toliko, da vidiš kako se pravilno piše, pa brez zamere.

I bucatini all'amatriciana.

Bucatini pa so pdobni špagetom vendar z luknjico

Anamarija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. dec 2007 15:23

Anamarija, te luknjaste špagete imam pa jaz izredno rada. Tistih navadnih št. 1 pa sploh ne maram. Ajde, grem zdaj packat bolonjsko omako, sem vzela malo faširanega mesa iz zamrzovalnika. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti