Obsoletno

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. nov 2007 11:31

Cila je napisal/a:

iz SSKJ

obsoleten -tna -o prid. (e) zastar. zastarel: obsoletni nazori / obsoletni pravni predpisi

Cila
sedaj mi je pa nerodno ...ampak jaz res nisem našla Vsak dan se kaj novega naučimo, kajne veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2007 13:49

Lady proxima, mene si pa spomnila na uvodno špico filma Vojakova vrnitev, ko Bruce Dern nekaj džoga, na zvočni podlagi je pa tale pesem..... Drugače pa moj retro-spomin sega do zgodnjih sedemdesetih in v njem so korektni medsosedski odnosi (dober dan, hvala lepa, nasvidenje,itd) ki pa niso imeli kakšne silne globine. Hoje s kanglico po mleko - tega ne poznam. Se pa spomnim silnega navdušenja, ko smo 1971 kupili prvi barvni tv s stabilizatrojemin potem so cel teden razni priučeni mojstri hodili monitirati anteno in nas je bilo ves čas strah, kdaj bo kdo padel s strehe. Pa akcije, ki je sledila - je bilo strahotno veliko obiskov, ki so gledali oplimpijske igre v Sapporu in je bilo tako fajn gledati drsanje v barvha.... Vendelina jr.

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

29. nov 2007 14:08

Veverica, v mojem slovarju SSKJ, ki ga imam v računalniku, tega tudi ni. Sem morala iskat drugje. LP! ovčka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. nov 2007 16:30

vwverica je mporala po papirni verziji brskat. rimljanka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

29. nov 2007 16:45

V mojem SSKJ-ju v elektronski obliki pa je (isti opis, kot ga je navedla Cila). Očitno imamo različne verzije. LP Barbra

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. dec 2007 13:40

"inkasantov" - tega se res ne spomnim... sosedskega sposojanja ( jajc, sladkorja...) - to je še živo, meni zmanjkajo stvari takrat ko je najmanj treba, pa si grem sposodit tudi mikser, če ni druge, vrnem z obrestmi, pa se nihče ne pritožuje:)... večernega klepeta na klopci pred hišo - zakaj tega ne bi bilo več, zdaj je pač pred blokom:) doma narejene čokolade - jo še znamo delat;) jogurta v steklenem kozarčku - če ga sama delaš, nimaš druge izbire, praktično, pa tudi kupit se jih da v steklenih kozarčkih, samo žal tisti niso preveč dobri (meni, seveda) surovega mleka iz kangle - se spomnim in sem ga sovražila, ekr je bilo tako zelooooo mastno, da sem vedno skoraj bruhala po njem, nisem ga prenašala, prav res mi je šlo na bruhanje in parkrat tudi sem bruhala, da o driskah ne govorim, ker pač nimam dovolj laktaze v želodcu... odkar lahko kupujem posneto mleko, nimam več takih problemov s tem in sem se z mlekom prav spoprijateljila, sploh odkar sem bila noseča. Sem pa za, da bi bilo spet v steklenicah vina na kozarec - pri kmetu - se spomnim pri babici in dedu, ki sta mela kmetija, spomini niso ne vem kako lepi, vsi so se napili (razen mojih dveh) in težili en drugemu (in mojemu očetu, ker se pač ni hotel napit:). Vina itak ne pijem, mi ni hudo za njim. vloženih jajc - mislim, da se jih še dobi, vendar jih nisem nikoli preveč marala "saj ne, da je bilo življenje lažje ali lepše, a stikov je bilo več. in to pogrešam. z bankomatom težko kramljaš!" S tem se pa absolutno ne strinjam! Po moje gre samo zato, da ste bili takrat nekateri mlajši in takrat zgleda vse lažje, tudi navezovanje stikov... Tisti, ki smo pa zdaj zaljubljeni, mamo male otroke, hobije in kar je še tega, kar te osrečuje, se nam zdi pa današnji čas najlepši... Mogoče bomo nostalgični čez 10-20 let za tem časom... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti