Obsoletno

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

28. nov 2007 21:13

Mislim da bi soseske odnose potrebovali vzdževati in biti čim dlje od pregovora o kravi pri sosedu.Nikoli ne veš kdaj boš kakšnega soseda potreboval pa čeprav se boš samo spotaknil in ti bo ponudil roko v pomoč.Res pa je da to vse premalo vzdržujemo,da smo vse preveč obremenjeni in pa da prav radi sedimo pred raznoraznimi škatlami.Tudi na kulinariki opažam da sosed soseda sprašuje če mu luč gori pred hišo ali pa na koncu ulice,mogoče bi bilo bolje vstati in se prikazati na vratih.Nenapovedani obiski so ponavadi najslajši. anaeva

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. nov 2007 21:31

Ali kot pravi moj najljubši Andrew Strong: You thought you were a clever girl Giving up your social whirl But you can"t come back and be the first in line, oh yeah You"re obsolete, my baby My poor old fashioned baby I said baby, baby, baby, you"re out of time. Besedo se pa pri nas najpogosteje uporablja v zvezi z zdravili. lp, proxima

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

28. nov 2007 21:36

Gospakatja je "obsoleto" vzela sigurno iz italijanscine, pomeni seveda enako kot obsolete v angl. Jerneja USA

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

28. nov 2007 21:49

No jaz sem velik del svojega življenja preživela v bloku, s sosedi smo se v glavnem kar fino razumeli, spili skupaj kakšno kavo, posedali ob večerih na klopcah pred blokom in se super imeli, neštetokrat ob večerih igrali človek ne jezi se in se nasmejali do solz. Tudi pomagali smo si, kadar je bilo potrebno.... No in potem sem pri kristusovih prišla v kraj mojega sedanjega domovanja in naenkrat sem se znašla med samimi neznanci, šla sem na sprehod z mojim malčkom in bilo mi je neznosno, ko nisem imela komu reči dober dan, nikogar s katerim bi spila kavo ali sok....

No, ko sem se čez čas sprehajala z dvema, je bilo stanje že bistveno bolje - toda tistega, kar sem doživljala v našem blokovskem okolju (bili so le trije bloki in smo se res vsi poznali) ni bilo nikoli več - no pa saj so se tudi druge stvari spremenile.

Ja in spomnim se inkasanta za vodo, elektriko, spomnim se tiste goste marmelade, ki jo je prodajalka stehtala in zavila v papir in najbolj od vsega se spomnim omamnih vonjav iz bližnje trgovine s kruhom in hrustljavih žemljic....

rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. nov 2007 22:39

iz SSKJ

obsoleten -tna -o prid. (e) zastar. zastarel: obsoletni nazori / obsoletni pravni predpisi

Cila

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. nov 2007 7:48

Mi te  odnose še vedno gojimo, naši sosedje so naši najboljši prijatelji. Skupaj premagujemo dobre in malo manj dobre čase. Znamo se poveseliti, si pomagamo, svetujemo, nestrinjamo,  smo v pričakovanju rojstev in žalosti, ko starejša populacija odhaja. Nikoli  ne posegamo v intimo drug drugega in upam, da bodo tak odnos negovali tudi naši zanamci. Za enkrat kaže tako.

Od "starih" časov najbolj pogrešam igro in smeh otrok na ulici, čas ko smo imeli vhodna vrata v hiši, ne samo odklenjena, ampak na strežaj odprta, ko nas je za 1.maja zbudila budnica .......

 

kobra 1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. nov 2007 8:01

Mi pa (sredi LJ!) v večstanovanjski hiši še vedno živimo tako, kot v mojem oroštvu. Nas je 6 strank. Imamo veliko dvorišče, na katerem rasteta 2 trti, in imamo vsako leto trgatev :))) Celo poletje so zunaj stoli in mize, pa klopca in lep rožni vrt, travica...Pečemo raženj vsak vikend, punce se nastavljamo soncu na ležalnikih in zunaj smo pozno v noč. V jeseni pa pridejo na vrsto kostanjevi pikniki. Dvoriščnih in vhodnih vrat nimamo nikoli zaklenjenih, razen ponoči, sosedje imamo razmenjane ključe, če kaj pride vmes, tudi če komu česa zmanjka, potrka na sosednja vrata. Če kdo kdaj preveč skuha, se povabimo medsebojno na kosilo, imamo naročene različne časopise, ki si jih potem zamenjamo... Skratka res medsebojna pomoč in razumevanje. Res pa je, da so sami dobri ljudje, ki živimo skupaj že nekaj časa. Veliko ljudi pravi, vi pa imate res lepo tu, pa deset minut peš stran od centra, zraven Šišenskega hriba in odmaknjeno od glavne ulice. Hiša je stara čez sto let in zahteva veliko vlaganja, ampak jaz se prav zaradi lokacije, dvorišča in vrta ne preselim. katka

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

29. nov 2007 9:04

kobra 1 budnica za prvega maja še vedno obstaja... vsaj nas v šaleški dolini vsako leto vrže iz postelje... ker je mojemu fantu "pleh muzka" tako zelo všeč, godbi včasih slediva po celem velenju... od petih zjutraj dalje... ne bi si zapomnila, če ne bi bilo tako zgodaj...:) je pa luštno, ja... hruškabanana Sporočilo je spremenil(a) hruškabanana dne 29. nov 2007 09:05:23

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

29. nov 2007 10:59

Ja pri nas še tudi za prvega maja obstaja budnica. Muzikantje pridejo okrog 6,15 med bloki in igrajo kakšnih 15 minut potem se na oknih in balkonih začno pojavljati skuštrane glavice, zaspane očke.. Prav tako imamo dobre odnose tudi v bloku (28 stanovanj), kjer pa seveda delamo ob raznih delovnih akcijah vedno eni in isti, vendar ni hudo, ker je smejanja in zabave res dovolj. Pred dvema letoma smo ob sneženju za novo leto naredili pravi žur, eni smo "kidali" nedelavci a so imeli zadolžitev ogrevanja z zakuhanim vinom. Smeha ni bilo konca. Pa tudi sosedo imam zlato, če kateri kaj zmanjka, pač potrkava ena pri drugi Sosedski odnosi so res pomembni, saj ti večkrat pomenijo več kot "žlahta", saj so najbližji. Nana

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

29. nov 2007 11:09

joj, lepi časi.Pred blokom smo imeli velik park. Mama mi je prinesla iz trgoviine jogurt v steklenem kozarčku in žemljico. Mislim da je bil ta pokrovček zelene barve. skoraj celo dopoldne smo pšreživeli v parku. Pa kako je bilo fajn. predsednik HS je vse nas otroke povabil na čistilno akcijo, potem smo vso to svinjarijo skurili, prijetno kramljali ob ognju in razdelil nam je bonbončke. res ni bilo toliko elektronike, bilo je več druženja.Tudi z možem delava na tem, da imamo o okolici in s prijatelji čim več druženja. vsak nekaj prinese, pa se zberemo, kramljamo in doživljamo lepa druženja. lep dan. m.schafe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti