Odvajanje vode

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jan 2010 12:08

terakota je napisal/a:
Kakšna je razlika, če si skuham čaj in svežih listov peteršilja ter zelene ali pa zaužijem zelo podobno pripravljeno, le malce bolj začinjeno, juhico-tega pa res nisem vedela, da je prvi farmakološki učinek in je nevaren, drugi pa le kulinaričen in čisto ok....lpterakota

Razlika je v količini.

Atina

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

7. jan 2010 12:09

Očitno tole ne gre med nami))...ja, seveda ni bilo kaj prijazno, ko se mi zdi, da vsake toliko se tule nabaše na zajedljiv odgovor prav brez potrebe in takrat res tako tudi sama odreagiram. Ne rečem, da se večkrat nima prav, se da pa tudi vso to skrb v tem primeru zame, drugače izraziti. Če se hoče seveda. In na meni je, da zajedljivost lahko spregledam in odgovorim kot, da je ne opazim...če... Kar se tiče peteršilja in zelene in moje ginekologinje, ne vem, verjetno ni mislila, da ju pomulim... tudi prejšnjo nosečnost sem si delala čaje iz njih s čemer je bila seznanjena in se ne spomnim, da bi mi odsvetovala, ker jih potem seveda ne bi pila, s tem, da sem kmalu potem prenehala zaradi okusa in raje pila zelenjavne juhice. Kakšna je razlika, če si skuham čaj in svežih listov peteršilja ter zelene ali pa zaužijem zelo podobno pripravljeno, le malce bolj začinjeno, juhico-tega pa res nisem vedela, da je prvi farmakološki učinek in je nevaren, drugi pa le kulinaričen in čisto ok.... lp terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

7. jan 2010 12:10

Atina je napisal/a:

terakota je napisal/a:
Kakšna je razlika, če si skuham čaj in svežih listov peteršilja ter zelene ali pa zaužijem zelo podobno pripravljeno, le malce bolj začinjeno, juhico-tega pa res nisem vedela, da je prvi farmakološki učinek in je nevaren, drugi pa le kulinaričen in čisto ok....lpterakota

Razlika je v količini.

Atina
Ha, odvisno kdo je kuhar Jaz si pripravim isto močno, samo, da je juhe več in se ji reče še kosilo za vse ostale... terakota

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

7. jan 2010 12:12

Vendelina jr.ljudem , ki imajo pregosto kri jo morajo redčit, da ne bi prišlo do krvnega strdka in posledično kapi. No pa, da še razložim zakaj se zanimam za redčenje krvi.Moja mama ima že dolga leta težave z visokim pritiskom in srčno aritmijo.Od koktejla zdravil, ki ga mora pojest vsak dan ima bolj gosto kri in obstaja nevarnost nastajanja krvnih strdkov.Zato ji je osebna zdravnica priporočila, da naj vsako jutro na tešče vzame en aspirin.Po treh mesecih kure z aspirinom je dala pregled blata na morebitno prekrito kri v blatu,ki naznanja, raka na debelem črevesu.Test je bil pozitiven, rak pa hvala bogu za enkrat še ni potrjen, vsaj dokler ne da vse preiskave skoz.Po pogovoru z internistom sta prišla do tega, da je prisotnost krvi skoraj da 100% od aspirina.Ta reči kri in odvečna kri se izloči preko blata.Upamo da je za vse res kriv aspirin. Seveda ga mam več ne bo smela jemat.Zato sprašujem, če mogoče gdo pozna kako naravno stvar, ki bi lahko pomagala redčit kri.Tako naprimer kot je znano, da krfijola gosti kri. sensia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2010 12:32

Sensia, težko presojam, ker a) nisem medicinka in b) me ni bilo zraven pri tej zadevi. Ampak prvič slišim, da se aspirin jemlje na tešče. Jaz sem od zdravstvenih in nezdravstvenih ljudi slišala, da se aspirin definitivno NE jemlje na tešče, temveč kakšno uro in pol po obroku in to ravno zaradi tega, da ne prihaja do krvavitev prebavnega trakta. In v vsakem primeru je zdravstveno stanje gospe tako resno, da zahteva resno obravnavo zdravnika, iskanje drugačne kombinacije zdravil, konec koncev tudi second opinion - definitivno pa ne iskanju napotkov za domače zvarke, ki bi nadomeščali antikoagulante. V upanju, da boste našli kaj uporabnega s strani medicine in da tvoja mama ne bo imela težav, te lepo pozdravljam. Vendelina jr.

neznan uporabnik

7. jan 2010 12:43

Sensia, mislim, da limona "redči" kri. Pa ginko. Pa rdeča pesa tudi. Pa na tej povezavi je še nekaj živil naštetih: http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=595 Malo poguglaj za detajle, zagotovo se kaj najde. Svetujem pa, da o tem "naravnem zdravljenju" s hrano obvestite zdravnika. jancka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jan 2010 13:06

Terakota, ampak kako za vraga te jaz eno minuto prej citiram, kot ti dejansko napišeš prispevek???

Skrivne sile so na delu, ti povem

Atina

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

7. jan 2010 13:12

jancka in Vendelina v vsakem primeru se bomo posvetovali z zdravnikom. Delanje domačih zvarkov in zdravljenje na svojo pest pa nikakor ne pride v poštev, če kdo sem jaz prva, ki je proti temu.Sem pa vprašala, ker nikoli ne veš kak nasvet sporedno z zdravili lahko pride prav. Kar se pa tiče jemanja Aspirina na tešče je pa mami nalašč klicala zdravnico nazaj,ker smo ji doma vsi vztrajno trdili, da je narobe slišala in da se nikakor ne sme jemat na tešče.Zdravnica je hotla mene na tel.in me kr na oštro odpravila z besedami, da kdo je zdaj tukaj zdravnik jaz al ona in,če bo mami kap ji naj ne pridem jokat.No kakor koli že danes greva z mamo k zdravnici na razgovor in bo na mojo željo prisotna tudi internistka.Dekleta hvala vam za vse nasvete. sensia

neznan uporabnik

7. jan 2010 13:23

Bolj na slepo ugibam, da gre za 2 različna aspirina: aspirin 100 (mislim, da se mu reče protect), ki se jemlje preventivno za srčne bolnike, in aspirin 500, ki se uporablja za lajšanje bolečin. Prvi se jemlje na tešče, drugi po hrani ...Popravite me, če se motim, sem pa skoraj prepričana, da je sensijina mama jemala aspirin 100. Veliko ljudi ne ve, da gre za drugačni zdravili. jancka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. jan 2010 13:27

Ognjič je napisal/a:
ja proxima, no...pa ne rečt, da si vsa tista dolga leta na medicinskem faksu predremala...Še dobro, da si ta portal našla, da si končno znanja nabereš, recepte stran vržeš, v kot ordinacije lepo tegelce z zelenjavo in pušeljček tega, pušeljček onega..., nameto strokovnih izobraževanj pa lepo njivo štihat... Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 07. 2010 11:30
Saj, približno tako se jaz vsake toliko časa pridušam, da bom pustila medicino in kupila haciendo (sem celo že naročila Kmečki glas, nakar so mi romantične predstave o njivah in travnikih in kokoškah kaj hitro izparele ob branju o predpisih, zakonodajnih zajebkih, subvencijah, kaznih in ostalih področjih politično ekonomske kmetijske teorije, hihi). Ampak, ljudje božji, z zdravili ali njih opuscanjem ali njih zamenjavo se res ni za hecat, niti z domacimi pripravki ne; ze zato ne, ker imajo bolezenska stanja lahko podoben koncni videz, pa zelo razlicne vzroke, in se jih tudi zdravi zelo razlicno. Na primer za "redcenje krvi", kar najbrz pomeni "preprecevanje nastajanja krvnih strdkov", obstajajo vsaj stiri glavne linije zdravil glede na vzroke, in zdravljenje mora biti pod nadzorom (torej obstajajo neke ciljne vrednosti za strjevanje krvi, ne preveč in ne premalo, in te ciljne vrednosti so tudi različne glede na vzroke). Zvišan krvni pritisk in zastajanje vode pri preeklampsiji so tudi izhodno stanje nekega kompleksnega dogajanja, o katerem so napisane debele knjige; edino zdravilo za preeklampsijo je porod, čim je otrok dovolj velik za samostojno življenje, ne pa zbijanje pritiska ali odvajanje vode, s cimer se samo poslabsa pretok krvi skozi placento in s tem otrokovi pogoji; vsekakor spada prava preeklampsija pod strokovni nadzor, ne pa na kulinariko. Saj bi bila se precej ostrejsa, ampak se mi ze itak zdi, da so v zadnjih letih nosecnice in porodnice cedalje bolj prestrasene, iracionalno vedenje, kamor spada tudi "sama vem najbolje, kaj je dobro zame in za mojega otroka", je pa samo ena od posledic. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti