Dan brez nakupov

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

21. nov 2007 17:04

Se strinjam veverica! Koliko navlake,nepotrebnih stvari,zapravljenega casa in seveda denarja-vse v imenu civilizacije.Ampak ta ponizuje mnoge,da bi dvignilia izbrane(A.B.Alcott)! Seveda bom doma, pa se kaksno drugo soboto tudi! lucka

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

21. nov 2007 18:02

Kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo! Zal sem pozabila avtorja. slepakura

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

21. nov 2007 18:46

Živ, ja, pri nas se bomo držali tega dneva brez nakupov. V soboto ne bomo šli v trgovino. Bomo pa zato šibali v petek in nedeljo:) :) He, he, se hecam. No, v soboto se že tako ali tako ponavadi odpovedujemo nakupom, ravno zaradi gužve. LP, Pija. Pingvin

hanzi  

član od: 24.2.2006

sporočila: 29

21. nov 2007 19:35

Se pridružujem akciji hanzi

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

21. nov 2007 20:00

Jaz pa se s hčerko po dolgem času odpravljam po nakupih prav v soboto! Podpiram akcijo in upam, da bo uspela in da bo res manj gneče! Me vedno spravi ob živce, če je preveč ljudi in ker jih je vedno preveč, sploh ne hodim rada po nakupih. Drugače me je pa ta današnja debata spomnila na sodelavko, ki je pred 11. leti natančno vedela, kje v Intersparu imajo na policah kakšen artikel (jaz sem komaj vedela, kje Interspar je). Potem je pa pred nekaj leti bentila čez trgovske centre, ki nas tako okupirajo...Jaz v trgovske centre zahajam še vedno tako, kot pred 11.leti-nekaj krat na leto... Res je potrebno ozavestiti ljudi,zlasti mlade in otroke, vendar nič ne pomaga, če ne greš eno soboto, potam pa naslednjih nekaj dni vsak dan...Poleg tega pa trgovina ni nujno nekaj slabega. Družina npr. lahko prebije čas tudi bolj zgrešeno kot s skupnim nakupovanjem. Pika Nogavička

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. nov 2007 20:11

kumot. men grejo na živce tisti ki časa ne znajo drugače preživet kot v trgovinah... tolko jih ob vikendih vlači svoje otroke.. namest da bi jih pelali na kak pohodniški izlet,, v kak muzej.. al pa se sankali vsaj z njimi..pa ko ni fora, da bi pa zdaj na vlko zapravli denarja... bannanna

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

21. nov 2007 20:20

Pri nas pa so nešoping dnevi vsi dnevi v tednu, razen torka. Tako delam že nekaj let, pa tudi to soboto se bom z lahkoto nakupov vzdržala. Proti reklamam pa se dobi taka lepa majčkena nalepkica na vseh poštah za par centov, jo vam bojo radi prodali. Če jo bo imelo dovolj nabiralnikov, se bo mogoče v gozdu postaralo kakšno drevo več. lp menci

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

21. nov 2007 21:05

Kupujem takrat, ko kaj rabim, in to ponavadi v soboto ali nedeljo, ker med tednom ne utegnem. Ja, en dan se vzdržat ni problem; kakega posebnega smisla pa tudi jaz ne vidim. Bomo pač kupili dan prej ali pozneje. In čez leto ali dve bodo trgovci na ta dan zaprli trgovine in nam teden dni prej in pozneje ponudili akcijsko prodajo, da bomo ustrezno pripravljeni na dan brez trgovin... 

Je pa tudi meni že prišlo na misel, da bi bilo s takimi acijami kdaj treba spametovati tiste, ki tako brezobzirno dvigujejo cene. Npr. mi je zavrelo v glavi zadnjič, ko sem poslušala oddajo o cenah kruha. Saj bi jim človek še primaknil kakšen cent zraven, da ne bi bili ubogi peki in trgovci tako na tesnem z denarjem, ko tako lepo skrbijo za nas...  In prav takrat sem pomislila, kako bi bilo fino, da bi kdo organiziral "teden brez kruha". En teden bi že šel, ne? Kdor res ne more brez, bi ga pač spekel doma. Pekom pa bi se izpad enotedenskega zaslužka krepko poznal, da o trgovcih ne govorimo...  Mogoče bi vsaj ta teden potem znižali cene?

 

 

Nasja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. nov 2007 22:13

Meni se zdi pa najbolj hecno, ko gledam ljudi dan pred praznikom (če so trgovine takrat slučajno zaprte). V vozičke naložijo toliko hrane, ko je mi v 10 dneh ne pojemo...

 

Mi je pa zelo všeč ideja, ki sem jo zasledila nekje zgoraj - o treh izdelkih, ki bi jih dal iz vozička...

jasna

Finka  

član od: 21.6.2007

sporočila: 106

21. nov 2007 23:15

če mi le uspe se bom raje v soboto odpravila na kmetijo na obisk mami...tako nebo nič zapravljanja:) Finka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti