Keramični noži

tema je zaklenjena

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. feb 2010 19:52

Jaz sem pa mislila, da je santoku samo en poseben design rezila. Imam ga nameč od Global ampak zdaj ste me pa čisto zmedli s tem. Keramičnih pa ne kupim, ker se precej hitro razbijejo.

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. feb 2010 20:05

Saj imaš prav, santoku je oblika rezila, tri v enem: chopping, dicing and mincing pravijo (ne znam prevest v pravem pomenu) Ko se enkrat navadiš na to vrsto rezila je težko nazaj na naše nože, razen kot sem rekel meso razkoščičevat ali kaj podobnega je lažje s klasično obliko ali namenskim nožem. Moj je malo visok, moram še kar trenirat. Imaš pa ogromno oblik santoku rezila, najbrž je treba probat kateri kateremu paše ali kateremu delu, razen če imam "prostor" za vse. zzak1977

fast  

član od: 6.2.2010

sporočila: 27

21. feb 2010 22:56

s0ncek* je napisal/a:
A ni malo neumno imeti noža, s katerim lahko režeš le mehke stvari (niti breskve očitno ne)? Ta o uničenju vitaminov je pa skoraj tako bosa, kot jaz med tuširanjem. Raje si kupite kvaliteten nož, pa boste z njim lahko rezale/rezali vse. Nož, ki se okruši in skrha ... :)) smešno. To sploh ni nož. s0ncek*
Ne ni neumno, kaj naj pa s tvojo mačeto ??? Paradižnik,kumare,čebula itd nimajo ne kosti ne koščice ;-) Pa tud če bi vsak teden novega kupil, bi trdil, da je keramika zakon, ampak nisem še nobenega zlomil. Kar se tiče oksidacije, popolnoma drži, samo ne tako kot je napisano malo prej, recimo oksidira solata če se čisti s kovinskim nožem in tudi sicer se priporoča čistiti solato s plastičnim ali lesenim nožem, po novem tudi s keramičnim. Govorim o oksidaciji solate, ki se ne porabi očičena takoj ampak morda naslednji dan !!! fast

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. feb 2010 10:31

Kaj naj z mojo mačeto? :)) Ok, pa greva lepo po vrsti ... imam veliko različnih nožev in tako za rezanje raznih stvari uporabim pač najprimernejšega. Z mačeto pa, kot jo ti imenuješ (čeprav ne vem točno, na kateri nož si tukaj mislil), brez težav in skrbi režem vse po vrsti. Tudi kaj tršega je, verjameš, ali ne, vmes. Lahko si celo sama pripravim "mleto meso"; pa poskusi to ti s svojim? ;P Vsakemu svoje, jaz pravim, zato ti kar trdi, da je keramika zakon. Jaz pač drugače mislim in se mi zdijo keramični noži "brezveze" ter do konca zagovarjam jeklene. Veš, kaj? Mogoče bi jih tudi ti, ampak še nisi imel priložnosti se spoznati s kakšnim res dobrim? No, kakorkoli že, tudi z "oksidacijo" nimam kaj preveč opraviti, ker vedno pripravljam svežo hrano in sestavine, ko so enkrat oprane in narezane, porabim takoj. Pa lep dan ti želim! s0ncek*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. feb 2010 10:33

fast je napisal/a:
[

Kar se tiče oksidacije, popolnoma drži, samo ne tako kot je napisano malo prej, recimo oksidira solata če se čisti s kovinskim nožem in tudi sicer se priporoča čistiti solato s plastičnim ali lesenim nožem, po novem tudi s keramičnim. Govorim o oksidaciji solate, ki se ne porabi očičena takoj ampak morda naslednji dan !!! fast

Oksidira tako ali tako, ker pride v stik z zrakom (kisikom).

rimljanka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. feb 2010 18:55

Reklama? s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 22. 2010 20:09

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. feb 2010 19:10

Nič več....

rimljanka - moderatorka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. feb 2010 20:08

Potem pa bom tudi jaz spremenila svoj zgornji post, da ne bo vidno, kdo se je reklamiral ;). Sem žleht, a ne? :)) s0ncek*

fast  

član od: 6.2.2010

sporočila: 27

22. feb 2010 21:36

Ti si moj sOnček, ... ;-) Tpično naše, vsak svoje hvali, jaz ti čisto verjamem , samo tema je bila keramični noži, tako da imava oba prav, vsak ima dobre in slabe lastnosti, jaz sem samo napisal svoje izkušnje in pri hiši imamo končno nože, ki držijo ostrino, tisto en je bila šola, da pač ni šale s keramiko. Pa daj ti svjega v pomivalni stroj ;-) fast

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. feb 2010 22:15

Saj ravno zato, ker je bila tema "keramični noži", sem hitro vskočila in povedala svoje mnenje :) Zakaj pa ga ne bi dala v pomivalni stroj? Imam serijo Kappa, nima lesenih ročajev in s pomivanjem v pomivalnem stroju načeloma ni nobenih težav. Ampak jih zaradi spoštovanja do njih perem na roke. Seveda brez kakšnih posebnih gobic ali agresivnih sredstev. Vedno pa takoj po uporabi. No, razen jedilni pribor, tistega pa, sploh po kakem obisku (če sva sama, operem na roke), naložim lepo v pomivalni stroj. :) Seveda vsak hvali svoje in prav je tako. Veš, kako jaz mislim? Prav je, da obstajate tudi tisti, ki uporabljate keramične nože, saj tudi "keramičarji" morajo od nečesa živet ;) ;P s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti