Peka rolad!

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

tema odprta - 16. nov 2007 7:25 | ogledi: 5.656 | odgovori: 27

Punce, če je katera obiskala Goljatov tečaj rolade, torte in ne vem kaj še, ali pečete rolade po njegovem receptu in vam uspevajo. Jaz sem bila včeraj besna sem skoraj vse vrgla v smeti, eno sem pustila, da se shladi šele potem sem jo poizkušala zvijati, eno pa sem zvila takoj iz pečice kot ponavadi pa je bilo oboje brezupno. Že 20 let pečem rolade pa mi še nobena ni tako grdo počila, ko sem jo zvila. Pekla pa sem jo kot je v navodilih 8 minut na 190 stopinj.

lp Mateja

mperhaj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. nov 2007 7:33

Jaz sem jo naredila vsaj 2x po njegovem receptu v zadnjem mesecu, pa ni bilo nič narobe. Rolada kot rolada. Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. nov 2007 7:35

Si delala po receptu iz tečaja? Tam je super ratala, recepta pa še nisem sprobala. Hm, sem pa mislila, kako mi bo zdaj lepo uspela, ker mi ni še nikdar...Aja pa peče se 6-8 min. tole je recept BISKVITNO TESTO ZA ROLADE Sestavine: Na 1 jajce gre 2 dag sladkorja in 2,5 dag moke. Uporabili smo 4 jajca. Lahko dodamo malo maščobe (olje, stopljeno maslo, margarina) in dodatke (orehi, mandlji, lešniki, kakav), ki za svojo težo zmanjšajo količino moke. V receptu ni pecilnega praška, bistvo puhastega testa je TRD sneg beljakov, ki ga je treba z mešalcem mešati več kot 5 min. Postopek: Iz beljakov s počasnim dodajanjem sladkorja stepemo res trd sneg, primešamo rumenjake, narahlo primešamo moko z ostalimi sestavinami. Testo namažemo na klobučni papir na 1 cm debelo. Pečemo pri nekoliko višji temperaturi 190° cca 6-8 min. Pečemo brez pekača, pečeno testo izrežemo s pravokotnim obodom. Pravilno pečene rolade ni treba takoj zavijati, testo takoj ohladimo, ga pozneje navlažimo s sladkorno vodo – tušem, namažemo in zavijemo. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. nov 2007 07:36:10

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. nov 2007 8:04

Loni je napisal/a:
Jaz sem jo naredila vsaj 2x po njegovem receptu v zadnjem mesecu, pa ni bilo nič narobe. Rolada kot rolada. Loni Makaroni [rozica]
Tudi jaz sem v zadnjem času spekla tri rolade, pa so uspele. Jaz ne gledam na čas peke, ampak vzamem rolado ven, ko je robu rahlo rjava. matilda

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

16. nov 2007 8:04

Loni na koliko stopinj si jo pekla, z ali brez ventilatorja in koliko minut. Si jo prvič ohladila in nato zvijala. Me jezi zato težim! Si dala kaj maščobe zraven jaz jo nisem, mogoče je to narobe. lp Mateja mperhaj

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

16. nov 2007 8:10

Rolado je potrebno še vročo zavit in potem ne poči. ami

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. nov 2007 8:21

mperhaj, jaz sem dala samo 3 jajca, 6 dkg sladkorja in 7,5 dkg moke. Namazala sem na peki papir. Pekla sem jo na 170 stopinj v ventilatorski pečici. Ko je bila pečena, sem jo zvrnila na papir in zavila, potem sem jo normalno namazala. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. nov 2007 8:28

matilda

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

16. nov 2007 8:28

Katka lopatka, ko je nam Goljat na tečaju kazal pripravo rolade, je rekel, naj najprej naredimo res trd sneg iz beljakov, vendar ga prav dolgo ne smemo mešati, ker lahko skup pade. V trd sneg vmešamo sladkor, pol pa lahko dolgo stepamo, ker pol ne bo več padel dol. Drugače je pa vse isto, kot si napisala. mperhaj, jaz sem jo naredila že kar nekajkrat, pa je bilo vse super. Celo moko sem z električnim mešalcem primešala (čisto počasi), pa je bilo vseeno dobro. Pustila sem, da se ohladi, pol malo navlažila (čeprav niti ne bi bilo treba, če je marmelada bolj mokra, ker je testo res mehko) in zvila. Ne vem, zakaj bi počila... Lp anajana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. nov 2007 8:42

anajana, tako ja, kot si rekla, bom tja dopisala še ta nasvet (sem pozabila) katka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. nov 2007 8:58

Brez ventilatorja na 180°C. Pečem jo pa najmanj kar se da, tako kot matilda. Eno sem zvila takoj, drugo pa pozneje, pa ni bilo nobenih težav. Pa ko sem jo prvič delala, sem se uštela pri tehtanju in sem pri 4ih jajcih dala še za eno jajce preveč moke, pa je vseeno ratala.

Pa enos em delala po receptu sestre Vendeline, pa sem prebrala med sestavinami še limonin sok, sem še tega noter fliknila, naj bi pa znjim pokapala pečeno rolado. Je super ratala.  

 

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti