Zeloooo suha koža

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

14. nov 2007 0:38

ADRIJANAM je napisal/a:
Jaz sem mnenja, da bi morala k dermatologu. Moj mož je imel velike težave s kožo, ko si je poskušal sam pomagati se je stanje samo še slabšalo. Zato je obiskal dermatologinjo in ta mu je pomagala, imel je neko kožno obolenje, ki ga je bilo treba zdraviti tudi s tabletami in kremo, ki so mu jo mešali v lekarni, sedaj hodi po neko kremo v Avstrijo, ker je pri nas še ni mogoče dobiti. Adrijanam
Imela sem nevrodermitis in kreme, ki mi jih je predpisala dermatologinja, so stvar poslabšale, niti malo omilile, kaj šele izboljšale. Kar dolgo so trajale moje muke. Po naključju sem dobila kremo s shea maslom od Oriflamea in od takrat sem zvesta samo še tem izdelkom. V manj kot mesecu dni se mi je stanje izboljšalo in tako je že kar nekaj let. Pri suhi koži in srbeče-pekočih nevšečnostih je zelo pomembno, da se uporablja hidratantna krema, ne mastna, kot premnogo ljudi napačno sklepa. seherezada

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

14. nov 2007 16:51

Tvoja izkušnja je pač takšna, moj mož pa ni imel take sreče, da bi sam odkril kako kremo in tudi vsi, ki so mu dobronamerno svetovali niso mogli pomagati. Imel je leta in leta tažave, pomagal si je sam, šel k svoji zdravnici, dala mu je mazila in kreme pa ni pomagalo, dala mu je napotnico za dermatologa, izbral je pač eno, ki ima koncesijo, pa se mu je stanje še poslabšalo, potem pa sva izvedela za eno zelo zelo dobro dermatologinjo, takrat še ni imela koncesije in je bilo treba plačati in ko ga je zagledala je takoj vedela kaj je narobe, predpisala mu je pravo zdravilo in kremo od takrat je že več let pa se mu stanje ni nikoli več poslabšalo. Svetovala pa mu je katero kremo naj uporablja kot negovalno kremo, to upošteva in nima več težav. Adrijanam

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

14. nov 2007 23:40

ADRIJANAM je napisal/a:
Tvoja izkušnja je pač takšna, moj mož pa ni imel take sreče, da bi sam odkril kako kremo in tudi vsi, ki so mu dobronamerno svetovali niso mogli pomagati. Imel je leta in leta tažave, pomagal si je sam, šel k svoji zdravnici, dala mu je mazila in kreme pa ni pomagalo, dala mu je napotnico za dermatologa, izbral je pač eno, ki ima koncesijo, pa se mu je stanje še poslabšalo, potem pa sva izvedela za eno zelo zelo dobro dermatologinjo, takrat še ni imela koncesije in je bilo treba plačati in ko ga je zagledala je takoj vedela kaj je narobe, predpisala mu je pravo zdravilo in kremo od takrat je že več let pa se mu stanje ni nikoli več poslabšalo. Svetovala pa mu je katero kremo naj uporablja kot negovalno kremo, to upošteva in nima več težav. Adrijanam
Hvalabogu, da je našel mazilo, ki mu pomaga. seherezada

jasnap.38  

član od: 14.12.2008

sporočila: 2

14. dec 2008 15:45

Pitončica,imela sem podobne probleme kot jih navajaš ti. Preizkusila sem veliko različnih krem, domačih "zvarkov", preizkusila pa sem tudi veliko različnih drugih receptov. Pri svojih težavah sem opazila, da se problemi ublažijo med poletnim dopustovanjem na morju, zato sem preizkusila kozmetiko, ki temleji na naravnih snoveh in pridobljena iz Mrtvega morja. Kolekcija vsebuje veliko različnih proizvodov, dostopni pa so tudi v Sloveniji. V nakup me je prepričalo dejstvo, da lahko izdelek vrneš tudi po uporabi, če ti ne ugaja, vendar v svojem primeru izdelka nisem vrnila, ker mi pomaga. jasnap.38

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

14. dec 2008 20:29

Jaz sem pa glih končala z zdravljenjem. Najprej so se na nogah pojavili rdeči flekci, eden je že postajal temnejše barve, šla k zdravniku, ta me je napotil k dermatologu. Le ta je ugotovil, da imam ekcem zaradi suhe kože. Predpisal mi je mazilo, ki so ga v lekarni skupaj delali. Mazala sem se 2 tedna, 2x dnevno, pa mi je skoraj vse izginilo, razen dveh rjavih madežev. Zdravnik mi je povedal, da to mogoče ne bo hitro izginilo, ker imam temnejšo kožo. Povedal mi je še, da si v bodoče moram noge mazati z negovalno kremo. Tudi jaz ti priporočam samoplačniški obisk dermatologa, če ne boš dobila napotnice. Takšno kožo je po moje potrebno najprej pozdraviti, šele nato vzdrževati.

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

15. dec 2008 18:56

Pozdravljeni.

Torej, tema je sicer že malo stara, ampak problem še vedno obstaja :(

Najverjetneje bi bilo najpametnejše it do zravnika, ali dermatologa, a kaj, ko takrat ko rabiš fleke pokazat, jih ni :( klasičn problem ....

Defnitivno želim vedet ali je problem rešljiv ali ne ... a kaj ko mi vedno zmanjka časa ..... no ja, vedno se tud najde nek izgovor, potem bi mi kdo reku, pol ti pa že ni tolk hudo če se ne morš zase pobrigat ....

Problem je še vedno toplota v bližini mojega obraza, a kaj naj če mi je všeč topla (beri  vroča) voda pri tuširanju in imam vedno hladne noge, tako da moram biti vedno preveč oblečena, in pol itak toplota nekje pride ven - pri meni, na glavi :(

Zaenkrat sicer Schellerjeva krema zadostuje, in tudi  kadar se nenapovedano pojavijo fleki, si jo namažem v debelejšem sloju, in se koža v 1,2 urah umiri, a zaradi tega je edno potrebno imeti kremo pri sebi :)

 

No ja, da ne dolgovezem, preveč ..... bom se mal v rit nabrcala, pa šla do zdravnika .... enkrat ....

 

Hvala za vse nasvete

 

lp

Pitončica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. dec 2008 19:20

Moj ta mali, ki ima 10m, je dobil take flekce kot jih opisuješ zaradi suhe kože, pa mraza in suhega prostora. Sem mu mazala z bepanthenom+, pol pa sem mu kupila Nivea kremo za veter in mraz in je super dobro, pa sploh nima več flekcev. Ta krema je res malo bolj mastna, ma je gosta in si je daš samo malo. res se je dobro obnesla in zdej ga vedno namažem preden gremo ven, pa nima nič več rdečih flekcev. Prodajajo jo pa v Šparu, tam med otroško kozmetiko in blizu plenic. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

čvekica  

član od: 23.10.2008

sporočila: 62

15. dec 2008 21:07

Sicer nisem brala vseh postov, že na začetku sem se našla v istih težavah, ki so opaznejše predvsem v zimskem času. Zelo suha koža, ter fleki in lupljenje kože okoli nosu. Poleti pa alergična reakcija na sonce. No da ne nakladam, že poleti sem si kupila kremo Cosmerba-oranžno za na sonce, ter rjavo za nego po sončenju. Rjavo uporabljam tudi sedaj, ker se mi zdi da mi med vsemi sprobanimi še najbolj pomaga in bom še naprej vztrajala pri njej. čvekica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. dec 2008 22:16

Tako ja, Pitončica, brco v rit pa do zdravnika. Saj vidiš, da ti vsak predlaga svoje. Pač tisto, kar njemu ali njej najbolj ustreza. Sama sem imela tudi težave, zato sem si šla kožo stestirat in so mi predpisali primerno hidratantno kremo.

Bolje evre za dermatologa kot za napačno kremo...

Pravilna prehrana in veliko tekočine sta na koncu moj problem tudi rešila.

tulka

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

16. dec 2008 8:03

mogoče bi ti ustrezala Bepanthen krema za obraz - je za suho kožo. sama je sicer še nisem sprobala in tudi mislim, da je še pri nas ni, a če greš malo čez mejo. (o njej sem ravno ta vikend brala v eni nemški reviji, pa je sedaj na internetu ne najdem, je v takem okroglem lončku, bom popoldan prelistala še enkrat revije) sem pa najdla od Bepanthola - http://www.medvergleich.de/Preisvergleich/BEPANTHOL+GESI http://www.bepanthol.de/index.php klavdija Sporočilo je spremenil(a) klavdijaB dne 16. dec 2008 08:06:12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti