Recepti goljat - testenine, njoki, kaneloni, lazanje, rižote

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

11. nov 2007 23:59

Tudi v mojem imenu hvala za vse:) Lunca 15

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

12. nov 2007 7:24

Super,hvala !

BEZMAR  

član od: 21.11.2006

sporočila: 62

12. nov 2007 8:18

HVALA! BEZMAR

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. nov 2007 8:31

Skopirano, izrezano in prilepljeno v zvezek!

Hvala Katka, res si faca!

jasna

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

12. nov 2007 20:51

Super. Hvala lepa tudi z moje strani. Kak ste dobri... Majuscka

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

12. nov 2007 21:33

Sama sem bila pri mojstru Goljatu na dekoraciji tort, ostalo pa sem prebrala iz tvojih prispevkov. Res poučno in zanimivo, prisrčna hvala tudi z moje strani. Pri tehle omakah pa mi je padlo v oči, da zmrznjeni morski sadeži ne smejo zavreti v vodi. Nisem prepričana, da vem, kaj je s tem mislil, ker jih sama dam vedno še zmrznjene direktno na vroče olje. Pri tem se stalijo in jasno, spustijo vodo. Če prav razumem, v tej vodi ne smejo zavreti. Zakaj ne? Je mogoče škodljivo za zdravje? Kako pa jih potem pripraviš? Lepo prosim, če mi to lahko razložiš, saj sem velik ljubitelj morskih sadežev, kljub temu pa ne bi rada delala nekaj, kar bi mi morda lahko škodovalo. Hvala za odgovor in lep pozdravček ZIMA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. nov 2007 22:38

Zima, segrevaš jih do nekaj stopinj pod vretjem, rekel je do 85°C, pozabila sem pa, zakaj. Loni Makaroni

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

12. nov 2007 22:53

Uuuuuuuuuuuu, Katka Lopatka, hvala ti za tole. Sem tudi sama razmišljala, da bi šla na ta tečaj, pa sem se potem odločila, da ne grem. No, zdaj bom kak nasvet pobrala kar s tvoje strani. Jaz še za svojo evidenco ne spravim skupaj zapiskov, ti pa tako lepo vse skupaj. Bravo!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. nov 2007 1:54

Nič, samo za 2 minuti jih daš na vroče olje (on je imel odtaljene in je pač mislil na njihovo pripravo), zavret pa ne smejo, ker potem izgubljajo na okusu in vrednosti, niso tako aromatični, ni zdaj kaj iz zdravstvenega vidika. Sicer pa zdaj to ne pomeni, da sploh NE SMEJO zavreti, ti nasveti so pač malenkosti, ki naredijo jedi boljše, niso pa zdaj zapoved. S tem mislim tudi na druge nasvete, tisto o prelivanju z mrzlo vodo ali kaj podobnega. Samo res tudi sama mislim, da so to pikice na i, zato je na koncu okus vsega res dober, drugače kot doma, pa dela popolnoma iz enakih sestavin, če ne še cenejših (mislim na cenovno ugodnejše izdelke, trgovinske znamke...) Mogoče pa ti bo še kak strokovnjak za ribje jedi oglasil. Potem lahko sadeže pripravljaš na razne načine, kakor ti paše, saj je gor tudi recpet za solato s pomarančo (če imam v spominu , hehe) katka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. nov 2007 1:56

Tadeja L, nasvidenje jutri na meseku Še prištulila bi se z vprašanjem, če greš za nazaj v Ljubljano. Sicer bo na tečaju tudi kolega iz službe, samo saj veš, kakšni so dedci :)) katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti