Cepljenje hpv

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 25. okt 2007 14:14 | ogledi: 1.750 | odgovori: 7

Posredujem prejeto sporočilo:

Iz ZDA , poleg polemike o poskusih zakonske uvedbe cepiva HPV »Gardasil« kot obveznega za vstop v vrtce in šole, poročajo o vse večjem številu hudih poškodb zdravja zdravih deklet po cepljenju (v olepševalnem medicinskem besedišču poimenovane kot »stranski učinki«).

Doslej je ameriška nevladna organizacija Judicial Watch (»Pravniški monitor«) na podlagi Zakona o dostopu do informacij (Freedom of Information Act ) od ameriškega vladnega urada Food and Drug Administration (FDA) prejela poročila o 1637 škodljivih reakcijah po cepljenju. Med temi primeri so tri deklice, ki so umrle kmalu zatem, ko so jim vbrizgali cepivo HVP. Več: http://v.mercola.com/blogs/public_blog/Three-Girls

V Avstraliji je 25 deklet po prvem odmerku cepiva zaznalo glavobole, slabost in omotičnost, nekaj pa so jih morali hospitalizirati. Delnice avstralskega razvijalca cepiva CSL so po dogodku močno padle. Več: http://www.bmj.com/cgi/content/extract/334/7605/

V Sloveniji si medicinsko-farmacevtski lobi prizadeva, da bi to najnovejše cepivo, ki so mu ga ameriške in evropske oblasti v sumljivih okoliščinah odobrile licenco za široko uporabo, uvedli kot obvezno. Podobno kot pri cepivu za hepatitis B gre za še eno komercialno cepivo, ki ga ob podpori več milijonov evrov vredne marketinške kampanje skušajo vsiliti v slogu znamenitega reklamnega gesla za pralni prašek »Nihče ne opere bolje kot Persil«.

Posredujte to sporočilo čim večjemu krogu prijateljev in znancev, gre namreč za zdravje naših otrok!

Več o raku materničnega vratu v povezavi s cepivom HPV preberite na spletni strani Društva za svobodno odločanje SVOOD:

http://www.kid-pina.si/~svod/cepljenje_HPV.h

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Komentar ameriškega zdravnika dr. Josepha Mercole o HPV in cepivu:

Should young girls be required to take Gardasil by the government when possible side effects include hospitalization and death? There have also been reports from the National Vaccine Information Center about fainting and dizziness reported by dozens of patients as side effects of Gardasil, and there are even some concerns that Gardasil may cause infertility.

These are steep risks for a vaccine that only sometimes protects against HPV, which is virtually 100 percent avoidable without an expensive and potentially fatal vaccine.

Please realize that Merck has manipulated the medical and political system to FORCE children to get this dangerous vaccine for their own bottom line profit. The potential promised reduction of cervical cancer is the bait they use.

Remember Merck, the manufacturer of this vaccine, is the same company that made Vioxx that killed over 60,000 people.

It is also important to understand that this year, some 11,000 women will be diagnosed with cervical cancer, which can be caused by HPV, and about 3,700 will die from it. In comparison, 16 times more American women will be diagnosed with breast cancer (178,480), and 11 times more will die from it (40,460).

As Merck"s own literature says, it is important to realize that Gardasil does not protect women against some "non-vaccine" HPV types. So, even if girls accept the risks and get vaccinated, they can still get HPV.

Finally, although more than 6 million women contract HPV each year, a woman"s immune system is often strong enough to clear up the infection on its own. About 90 percent of HPV infections simply clear up within two years.

Remember, it is NOT the infection that is the issue as much as it is the person"s immune system. You can be exposed to these bacteria and viruses and if you are living a healthy lifestyle your body"s immune system will typically know how to address the infection.

Related Articles:

Merck"s HPV Lobbying May be Coming to Your State

Will the HPV Vaccine Soon be Mandatory for Schoolgirls?

Do Women Really Understand HPV?

Kaj menite o tem? Se bi cepile, bi/boste cepile svoje deklice?

tabina

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. okt 2007 16:15

Bom ponovila, kar sem ze nekoc napisala na nekem drugem forumu. Cepljenje ne sciti pred vsemi podtipi HPV virusa, ampak pred podtipoma 16 in 18, ki sta po danasnjih podatkih povzrocitelja 75% raka maternicnega vratu. Kar se tice umrljivosti po cepljenju, studije zaenkrat govorijo o, primite se, _17_ smrtih, ne o treh. Najpogostejsi vzrok smrti so bile prometne nesrece (4 osebe v testni in 3 osebe v kontrolni skupini), sledijo samomor oziroma smrt zaradi prevelikega odmerka droge (1 oseba v testni in dve v kontrolni skupini), trombembolicni zaplet (1 oseba v testni in ena v kontrolni skupini); v testni skupini sta se dve osebi umrli zaradi sepse, ena zaradi raka na trebusni slinavki in ena zaradi aritmije, v kontrolni pa ena zaradi zadusitve. Vzroki smrti se statisticno ne razlikujejo od pricakovanih v splosni populaciji in vzrocno-posledicna povezava s cepljenjem ni bila dokazana pri nobeni od teh smrti. Cena cepiva je primerljiva, ceprav nekoliko visja od cene cepiva proti hepatitisu B. Je tudi primerljiva z letno ceno mesecne vozovnice za ljubljanski potniski promet, letno narocnino na casopis Delo, avtomobilskim zavarovanjem ali tremi belimi plombami pri mojem zobarju. Glede na to, da je rak maternicnega vratu bistveno pogostejsi v slabse osvesceni, slabse izobrazeni in revnejsi populaciji ter v manj razvitih drzavah nasploh, se v svetu nagibajo k obveznemu cepljenju, ki bi ga krilo zdravstveno zavarovanje, z moznostjo "opt out", torej "osvescenega nepristanka". Osvescenega, torej na podlagi realnih podatkov in studij, ne pa na podlagi revolvercajntg izmisljotin in z verskimi predsodki podprtih psevdofilozofskih razglabljanj o vzgoji, ki enostavno ne pasejo na to temo. Jaz bom to peticijo vsekakor podpisala, ker imam dnevno opravka prav s temi in takimi bolnicami. Nobene ne sprasujem, zakaj je kavsala s stevilnimi tipi brez kondoma in zakaj ni redno hodila na ginekoloske preglede, ker je to stvar, ki se mene ne tice vec - moram se ukvarjati z boleznijo, ne z moralo. Prav tako cez dvajset let nobene ne bom vprasala, zakaj je njena mati ni dala cepit takrat, ko je imela za to priloznost. Si bom pa vsekakor takrat mislila svoje. O materah, ne o hcerah. lp, proxima

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

25. okt 2007 16:36

Vsako cepivo je potencialno nevarno. Samo se mi zdi, da v globalu prinašajo več dobrega kot slabega.

 

Kako je s cepljenjem proti HPV po 25. letu? Mimogrede, kondom ne pomaga in ne ščiti pred okužbo. Koren penisa ponavadi ni pokrit s kondomom in tam se lahko okužiš.

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) diling dne 25. okt 2007 16:37:37

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. okt 2007 16:55

Pri zenskah, ki uporabljajo kondom redno, naj bi se zmanjsala verjetnost prenosa okuzbe za 70%; celo pri tistih, ki ga ne uporabljajo redno, je verjetnost prenosa 50% manjsa. Sicer pa kondom ne preprecuje 100% niti nosecnosti, kaj sele prenosa virusa, ki je nekaj tisockrat manjsi od spermatozoida (itak ni tako enostavno, da bi bila vazna samo velikost infektivnega delca, ampak tudi medij oziroma tekocina, v kateri se nahaja). Neucinkovitost kondoma tako pri zasciti pred nosecnostjo kot pri zasciti pred spolno prenosljivimi boleznimi je v glavnem posledica nepravilne uporabe. Kako je s cepljenjem po 25. letu: zaenkrat je indikacija potrjena s studijami v omejenem starostnem obdobju, ko bodo napravljene dodatne studije, se bodo indikacije najbrz sirile ali pa tudi ne, bomo videli. Vec odgovorov na vprasanja: http://www.ivz.si/index.php?akcija=novica&n=117 lp, proxima

EnaSHPV  

član od: 25.10.2007

sporočila: 3

25. okt 2007 18:04

Jaz bom to peticijo vsekakor podpisala, ker imam dnevno opravka prav s temi in takimi bolnicami. Nobene ne sprasujem, zakaj je kavsala s stevilnimi tipi brez kondoma in zakaj ni redno hodila na ginekoloske preglede, ker je to stvar, ki se mene ne tice vec - moram se ukvarjati z boleznijo, ne z moralo. Prav tako cez dvajset let nobene ne bom vprasala, zakaj je njena mati ni dala cepit takrat, ko je imela za to priloznost. Si bom pa vsekakor takrat mislila svoje. O materah, ne o hcerah. lp, proxima[/citat] Draga Proxima, ta izjava je milo rečeno neprimerna, še posebej zato, ker bi očitno avtorica naj pomagala obolelim ženskam. Draga moja, ravno prejšnji teden sem izvedela za sum na raka na materničnem vratu. In ne boš verjela, nikoli nisem in niti zdaj ne kavsam s številnimi tipi brez kondoma, redno sem hodila na odvzem brisa in tvoja izjava se mene in še marsikatere ženske na mojem mestu zelo tiče. Upam samo, da nikoli ne bom imela opravka s seboj. Aja, pa še to. Ne želi si biti na mojem mestu ali na mestu žensk, ki smo okužene s HPV. Konec koncev bi morala vedeti, kakšen je odstotek okuženosti med ženskami. EnaSHPV Sporočilo je spremenil(a) EnaSHPV dne 25. okt 2007 18:10:19 Sporočilo je spremenil(a) EnaSHPV dne 25. okt 2007 18:18:59

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. okt 2007 18:17

Draga EnaSHPV, moj besni odgovor je bil v kontekstu neke druge debate, kjer se je govorilo prav o tem, da se da raka maternicnega vratu uspesno preprecevati z izogibanjem tveganemu spolnemu vedenju, zaradi cesar naj bi cepljenje 1. pospesevalo promiskuiteto in neodgovornost 2. bilo le voda na mlin farmacevtski industriji. V tem kontekstu je bil napisan tudi moj odgovor. Sele zdaj vidim, da ga je mogoce brati na vec nacinov, zaradi cesar se tebi in ostalim morebitnim prizadetim seveda iz srca opravicujem. lp, proxima

EnaSHPV  

član od: 25.10.2007

sporočila: 3

25. okt 2007 18:22

Opravičilo sprejeto. Vendar se na žalost tudi z izogibanjem promiskuitete in tveganega spolnega vedenja ne da izogniti okužbi s HPV. EnaSHPV

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. okt 2007 18:32

Saj, govorim natancno o tem. Med glavne argumente nekaterih specificnih nasprotnikov cepljenja proti HPV namrec spadata tale dva: da se da obvarovati pred razvojem raka maternicnega vratu (RMV) z rednimi odvzemi brisov; da za to boleznijo tako ali tako zbolijo samo zenske, ki se tvegano spolno obnasajo (podton te izjave je, da so si v bistvu same krive). Resnica je zal drugacna - med obolelimi v Sloveniji je 5% zensk, pri katerih je bil zadnji bris negativen. Kar se promiskuitete tice, velja pri sirjenju nekaterih spolno prenosljivih bolezni, kot sta na primer okuzbi s HPV in HIV, zalostno dejstvo, da gres vsakic, ko gres s kom v posteljo, v bistvu spat z vsemi njegovimi prejsnjimi spolnimi partnerji. In sebe lahko precej dobro pazis, na partnerjevo zgodovino pa jasno nimas prav nobenega vpliva. Zato si lahko mislis, da sem precej pasja do tovrstne argumentacije. Se enkrat hvala za opozorilo. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti