Torta harmonika

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

tema odprta - 24. okt 2007 10:52 | ogledi: 18.053 | odgovori: 13

Ker ste tukaj same umetnice v izdelavi tort vas prosim za pomoč. In sicer, v kratkem bo hčerka praznovala rojstni dan in si želi torto v obliki harmonike. Seveda želi, da jo naredim jaz. Zato vas prosim za ideje ali kakšne slike.

hvala

vida u.

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

24. okt 2007 11:03

hm, jaz ti svetujem da spečeš biskvit v pekaču od pečice. nato obreži biskvit da bo malo na polkrog, pač v obliki harmonike. del biskvita ki ga boš obrezala lahko uporabiš za nizki del, kjer so tipke. potem pa si tiste reže od meha (ne me držat za strokovne izraze ker ne vem kako se čemu reče) lahko oblikujete s kakimi palčkami (npr. tisti polnjene palčke). položite jih kot meh, cilj tega bi naj bilo da povrišina ni ravna ampak je tako kot meh. potem bi jaz prelila meh z svetlim prelivom, ostali del harmonike pa s temnim prelivom. potem preprosto ali narišete ali nabrizgate tipke in detajle. mislim da bi na koncu moralo to izpasti kar okej. predlagam da imate ob delu pri sebi kako sliko harmonike, da boste vedeli kako in kaj. nektarina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. okt 2007 11:42

http://www.tortejelka.com/images/fotoalbum/foto84_velik podobno, kot je že rekla nektarina, obrezala bi kvadraten biskvit v zgornjem delu malo polkrožno, potem pa bi za višji del na levi in desni dala še dva pravokotnika biskvita, vmes bi namazala s plastjo kreme. Polkrožni zgornji del bi še zarezala cik-cak, kot je na sliki, potem pa okrasila, podobno kot na sliki, Tale rdeče-bela varianta mi je všeč, ker so osnovne barve, pa tudi krasiš s smetano, kar ni tako zahtevno. Tudi meh bi kar našpricala s smetano - izbočene dele. Pa še ena http://www.tortejelka.com/images/fotoalbum/foto50_velik katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. okt 2007 11:43:45

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. okt 2007 11:44

Lahko pa bi za meh po dolžini narezala oblate za napolitanke in jih potisnila v biskvit, pa potem okrasila - da bi bil tak izbočen efekt. Za tipke, vsaj tiste okrogle, lahko daš smarties bombone. Res je, da sta na mojih linkih diatonični harmoniki (če prav vem :) in sta lažji za izdelavo, ker ni klaviature. Pa naredi take (jaz bi...) katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. okt 2007 11:48:23

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

24. okt 2007 13:20

Hvala za ideje in slikce, ko je Kristina videla te slike je kar igrat začela. Pa še nekaj me zanima. S kakšno kremo bi bilo najbolš namazat, da ne bi vse ven stekel? Ker mislim, da biskvit ne bi mogla zlagat v pekaču. vida u.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. okt 2007 14:11

Kaj pa torta nutella? Ta je kar kompaktna. V kremo potem lahko daš tudi sadje, lepo pašejo recimo višnje in nič ne steče ven. Vse najboljše in še veliko pesmic Kristini katka

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

24. okt 2007 19:44

hvala katka lopatka za odgovore in pomoč. Verjetno bo res nutella, ker ima rada čokolado vida u.

SRNA  

član od: 18.2.2008

sporočila: 37

22. feb 2008 16:20

Pozdravljene! Tudi jaz se bom v torek ali pa v sredo lotila te torte pa me zanima, ali bi lahko z barvo za jajce obarvala doma narejeno tičino maso, ki bi jo uporabila za okraske. Pa prosim če bi katera lahko poslala recept že preiskušene tičino mase, s katero ste bile zadovoljne pri okraševanju??? Papa SRNA

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. feb 2008 16:34

Moj dedi je imel za 60 let doma naerejno harmoniko,pa ne najdme fotke. Se pa spomnim samo tega,da so bile te okrogle tipke (jao kako se tem reče,a so bas?) smartiji in da smo jih otroci po hitrem postopku dol spravli... Pa veliko uspeha! Roncolino

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. feb 2008 16:43

 

- tako sem našla na netu, če bo keri v pomoč

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti