Migrena

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

20. feb 2008 16:29

Sem še ena od vas - na žalost. Mislim, da je najsrečnejši človek tisti, ki ne pozna glavobola, kaj šele migrene! Ko se razboli, lahko pozabim na Lekadole, Aspirine.... Mi pa včasih, če še ni prehuda bolečina, pomaga Nalgesin (500 ali 550 mg?!). Če je že nevzdržno, pa samo bolnica - malo morfija in ne moreš verjet, v trenutku je svet lepši... Pa ne za dolgo, ker potem že sledi bruhanje, ampak vseeno boljše, kot pa migrena - verjetno se strinjate. Nisem jih odpravila, se pa pojavljajo redkeje. Veliko vode pijem, probam se umirit, ko zagledam pikice, tišina, tema, mir, pa če mi uspe bruhat, mi je boljše. LP Mac

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

20. feb 2008 16:59

Živjo.Jaz vam bom tko povedala kot so drugi predvsem pa zdravniki razložili MIGRENA je bolezen in ne kar neki.Jaz sem pred leti dobila od svoje nevrologinje navodilo za mojega zdravnika da mi za vsako migreno pripada 2 dni bolniške in od takrat mi moja splošna zdravnica ni nikoli komplicirala čeprav je imela razumevanje tudi brez tega.Delo dajalec pa ni imel odmika ker jaz v tistem času nisem bila sploh sposobna delat saj sem bila skoraj eno uro skoraj čisto brez vida in kako češ tak delati.V končni fazi pa se moraš postaviti zase ker jaz neverjamem da je kdo sposoben sploh kaj delati oz. je zelo malo učinkovit.Nerečem da določeni nemorejo pa takrat delati samo zase vem da sem takrat bila popolno neuporabna in če se nisem ob času umaknila v mir in tišino se mi je ponavadi razvlekla na dva dni. lep pozdrav Čao

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

20. feb 2008 17:00

ko so se moje težave v službi omilile, so se nehale migrene...če sem ob migetanju pred očmi vzela aspirin direkt, je pomagalo....STRES IN ŠE 1 X STRES.... zuzek

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

21. feb 2008 18:48

Jaz sem imela pri zadnjem napadu 20 min do pol ure po tem, ko se mi je začelo bliskati pred očmi MOTNJE GOVORA. Sploh nisem mogla nič povedat, z muko sem spravila iz sebe enozložnice, kaj več pa nisem mogla sestaviti skupaj. Sem se že ustrašila, da me je kap, brez heca. Potem sem po kakšnih petnjastih, dvajsetih minutah že lahko zelo počasi in z blazno koncentracijo kaj povedala. Ali se je to zgodilo še komu od vas? Od te grozne izkušnje sem vseskozi v strahu, da me migrena v taki obliki doleti v službi, saj nikomur tudi povedati ne bom mogla, kaj je z mano. mandarinca

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

21. feb 2008 19:43

Moja mama pa doma obleži zaradi migrene tudi 2 tedna in več...

keri15  

član od: 20.11.2004

sporočila: 14

27. feb 2008 22:48

Migreno sem imela dvakrat. Ko sem začela razčlenjevat, zakaj je do napada prišlo, sem ugotovila, da me je telo na tak način opzorilo, naj korenito spremenim življenje. Imela sem zelo stresno službo.Ko sem zamenjala službo, so migrenski napadi zginili. Resnično od takrat ne vem več kaj je migrena. Občasno so še bolečine v glavi, ampak niti podobne mgreni. keri15

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

18. avg 2008 20:28

Sama imam migreno obvezno dvakrat mesečno zaradi nihanja hormonov. Vsaka dodatna je pač le moj izraz stresa ali drugačne duševne stiske (npr. pogreb, pomemben izpit...). No, imam sicer zlato osebno zdravnico, a zaradi migrene me nikoli ni napotila k nevrologu... šele lanskega decembra sem začela jemati Imigran (razpršilo za v nos), ki mi je pomagal hitro in učinkovito. Vse do nekega januarskega petkovega večer, ko me je migrena spet "napadla". Imigran tistega večera ni pomagal, naslednji dan pa tudi ne. Z minevanjem nedeljskega popoldneva je minilo tudi 48 ur mojega horizontalnega položaja... Zaradi bolečine nisem mogla ne zaspati, lahko sem pa jokala. Po dveh požirkih vode sem že bruhala, zato mojih sicer polnih ustnic že ni bilo nikjer videti - sesule so se same vase, v posušeno kožo (ki je naslednji dan odpadala v krpicah). Fant je imel vsega dovolj in me je odpeljal na urgenco. Tam so mi morali dati dvojno dozo pomirjevala in protibolečinskih sredstev ter seveda infuzijo. V nedeljo zvečer sem tako imela tudi posvet z nevrologom, ki mi je predpisal Relpax. Ta sicer pomaga, a ni za v službo (kot Imigran), ker deluje na osrednji živčni sistem in ob "pravem" razpoloženju lahko tudi sede zaspiš. No, od takrat dalje jemljem Relpax. Še vedno živim z migreno in se jih nenehno prilagajam (sproti in vnaprej - s čim bolj zdravim načinom življenja), ampak napad ne terja treh dni zaporedoma. Kontracepcijske tabletke so stvar zelo poslabšale, zato jih ne jemajte. @mandarinca: obstaja migrena z avro in tista brez nje - pred napadom tiste "z" se lahko pojavijo motnje govora ali vida @*Etka: se vama ne zdi dva tedna malo veliko? No, sam napad traja nekaj dni, več tako ali tako ne moreš preživeti (zaradi dehidracije in ostalega..). Mogoče jo ta toliko zdela, da se ne more pobrati, ali pa doživlja vsakič znova nove. Vsekakor potrebuje obisk pri nevrologu! Vse ostale, ki še vedno po dva, tri dni trpite - pozanimajte se za tovrste tablete (s končnico "-triptan", npr. tablete Sumatriptan). Niso pa za slabo srce. Ob prvem jemanju so lahko nenavadni stranski učinki, a se ne ustrašit. vesoljka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

18. avg 2008 21:34

vesoljka je napisal/a:
@*Etka: se vama ne zdi dva tedna malo veliko? No, sam napad traja nekaj dni, več tako ali tako ne moreš preživeti (zaradi dehidracije in ostalega..). Mogoče jo ta toliko zdela, da se ne more pobrati, ali pa doživlja vsakič znova nove. Vsekakor potrebuje obisk pri nevrologu! vesoljka

 

Brez skrbi. Bila je že na vseh mogočih pregledih. In ne pomaga nič. Ja nazadnje je tudi v bolnišnici je že pristala zaradi dehidracije in vsega ostalega.

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

18. avg 2008 23:53

Boga... mi je zelo žal za obe... No, jaz imam po svoji mami podedovane te "hormonske" migrene. Moja žal ni dolgo časa živela, zato njene izkušnje z migrenami pred, med in po meni ne poznam (govorim zase, ne za Tvojo mamo), tako da me prav zanima, če bo z leti kaj bolje... vesoljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti