Drevo oreh

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

5. okt 2007 21:36

Joj Muffsy ne me vikat. Sem za kaj takega še premlada, pa tu se itak vsi tikamo, ker je tako bolj domače. Drevesa imam res zelo rada, sploh velika in stara, ker je vsako svet zase. Kaj vse zanimivega bi nam pripovedovala, če bi znala govoriti: Koliko živali ima domovanje v njihovih krošnjah in kaj vse se je že godilo pod njimi. Si predstavljam, da je moralo biti super v takšenem parku in plezati po velikanih. Letos poleti sem v Ohridu sedela pod 1100 let starim drevesom. Halooo 1100 let? magnolija

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

5. okt 2007 21:53

ah...oreh. spomin na moje otroštvo. imeli-sej je še sedaj sam jaz sem se preselila. skratka na dvorišču je bil veeelik oreh. dajal prijetno senco-zelo zadrži tudi dež! jeseni pa je dajal lepe in velike plodove. ena 2m stran od oreha je bila "škarpa" malo nižje pa vrt-škarpa je skrbela da zemlja ni zdrsela na vrt. in oreh je svoje korenine speljal mimo škarpe dol in v vrtu ven. absolutno sem zato da oreh obdržite. minusov ne vidim. lucijana Sporočilo je spremenil(a) lucijana dne 06. okt 2007 07:48:06

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

6. okt 2007 13:54

1100 let??? O bogseusmili ... Uau! Grem stavit, da je bilo deblo za več ljudi široko! Ma drevesa so itak super, me veseli, da obstajajo ljudje, ki z mano to mnenje delijo. Zanimivo je sedeti pod res starim drevesom in si predstavljati, koliko in kaj vse je že dalo skozi. LP Muffsy

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

6. okt 2007 18:27

Joj to drevo... je sicer živo ampak je revček, oziroma revica, saj gre za platano. Fascinanatna je le starost, neke hude estetske vrednosti pa nima saj je tako po balkansko sanirana, rane so kar s porpenom zafilane in zgleda res neokusno. Skozi deblo pa je kar tunelček. Ja, tudi jaz sem ljubiteljica dreves in seveda navijam, da lilin oreh ostane. tigris

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. okt 2007 19:13

Hmmm edini - s katerim smo imeli pri nas probleme: Zaradi korenin smo imeli težave z vodovodom Zrastel nam je v električne žice Roncolino

harigast  

član od: 9.3.2006

sporočila: 27

8. okt 2007 16:36

Torej,ne bi te rad strašil,ker sem tudi sam ljubitelj velikih dreves vendar razmisli tudi o posledicah.Meni je 10 dni nazaj podrlo popolnoma zdrav oreh visok okoli 25 metrov,padel je natančno na skoraj novo hišo,vmes je zdrobil vrtno garnituro,raztreščil panoramska vrata in prepustil pot dežju,v sobi smo imeli 20cn vode uničeno je 120 m parketa, vso pohištvo polovico kuhinje in če bi bil kdo tam bi bil gotovo mrtev.Škode je za okoli 22 000€.Poudarjam,da se to ni zgodilo med razvpitim zadnjim neurjem-kratko malo ga je zvrnilo.Tako da ne misli samo na senco in slastne orehe... Lep pozdrav Harigast harigast

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti