Tašča - snaha

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. dec 2010 21:03

ja, žal, zaradi dedovanja je v naših logih šlo že marsikaj k vragu - pa, kot vse kaže (glej zgoraj), marsikaj še bo. Nič, prav nič se nismo naučili (mislim na kolektivni um slovenskega naroda) in Kersnik je trošil svojo tinto zaman. Pa ne samo on. Tu mi ne gre iz glave vic o Janezku, ki je neprestano hodil okoli postelje, v kateri je ležala bolna babica, in ji neprestano prigovarjal, naj vendarle ne leži tako skrčeno. Pa je končno babica zbrala moči in vprašala vnučka, kaj neki bi bilo na tem, če leži skrčeno ali iztegnjeno. Pa Janezek odgovori: "Ja, babica, je ati rekel, da ko se boš stegnila, bomo pa lahko kupili nov avto." Tako da ne preostane drugega, kot da milo obrneš oči v nebo in si prav po tihem misliš, da ne bi bilo slabo, če bi se kdaj komu kaj zataknilo pri požiranju. Pa kaj, ko se tudi iz tega ne bo nič naučil. Ni pomoči. Pojdimo raje peči piškote, jaz imam danes na sporedu čokoladne smrekice s pistacijami. Lep večer, Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

19. dec 2010 23:40

Obup, nejcanja. "Je nutile govort", bi rekla naša nona (tašča).

lp

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. dec 2010 8:21

Žalostno je, če je edini pogled na sorodnike (in vse ostale) skozi denar...........................

rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

20. dec 2010 8:47

Dragi Bog, obvaruj me takih otrok!

 

Pozdravček!

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. dec 2010 8:51

Bog nima nič zraven, ampak ti isti starši teh otrok.

Commis débarrasseur

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

20. dec 2010 9:19

Ne vem kaj toliko moralizirate. Tako kot so lahko otroci požrešni na denar in kaj vse bi lahko podedovali, tako tudi starši mislijo, da bodo vse nesli s seboj. To so normalne stvari, ki jih je potrebno, na žalost rešit.

Osebno pa sem mnenja, da kar si bom v življenju ustvarila to bom zares čutila, da je moje.Od staršev ne pričakujem ničesar. Ko pa bo prišel čas je normalno, da bodo dobili to moji otroci. Na srečo ali žalost imam samo enega sina. Če bi jih imela več, bi vsak dobil enak delež, neglede kaj ima njegov partner. Se pa skoraj pri vsaki družini kaj zaplete glede dedovanja.

Nejcanja upam, da  ti moje mnenje vsaj nekaj pomaga. Ne verjamem, da se ukvarješ ves čas samo s tem in da vseeno gradiš normalen odnos z njegovimi.

Lep dan !

banana130

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. dec 2010 9:25

banana130 je napisal/a:

tako tudi starši mislijo, da bodo vse nesli s seboj.

banana130

Kar so oni ustvarili, prav lahko, je njihovo.

Bi pa na splošno rekla z enim naših pisateljev, morda le kdo dojame pomen:

TI OČETA DO PRAGA, SIN TEBE ČEZ PRAG.

Da ne dodajam pregovora: Zgledi vlečejo,...... Otroci vidijo, kar delajo starši s svojimi starši in tasti in taščami in....in se učijo. Potem, čez leta, se pa ne čudite.................

rimljanka

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

20. dec 2010 9:39

Točno tako kot si zapisala Rimljanka, otroci vidijo kar delajo starši s svojimi starši.... Ne morem pa se strinjat, da je normalno, da razmišljamo, da je prav, da kar je naše nesemo s seboj. Sem absolutni nematerjalist in se mi zdi prav brez veze se oklepat materjalnih stvari. Če pa smo naše otroke naučili, da spoštujejo nas in ostale, da si v življenju sami ustvarijo, kar je za njih najboljše, smo lahko srečni.

banana130

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

20. dec 2010 10:10

Ha ha ha ! Si me prav nasmejal. Saj nisem rekla, da sem Gandi. Ampak glede na to kar vidim po TV in slišim in vidim okoli mene, ne bi se preveč poglabljala, vsaj vsi vidimo kaj se dogaja, prav res nisem preveč zapravljiva. Čevlje nosim res dolgo časa, obleke kupujem poredko, mesa ne jem, zelenjavo si pridelam sama, glede religije pa, sem ateist. Na dopust grem enkrat na leto, smučam ne, avto imam 11 let star, tudi, če bi imela denar ne bi kupila novega.

Če te še kaj zanima sem dosegljiva na kulinariki, internet pa res ni tako drag, glede na to kaj vse lahko počneš na njem.

Svoje mnenje sem povedala in mislim, da nisem užalila prav nobenega.

Lep dan tudi tebi Multivitamin !

banana130

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. dec 2010 10:37

Te dni se je zapisalo enemu slovenskemu časniku: " Ko nekaj podariš, npr. stanovanje, denar, se spodobi, da se potem tudi hitro umakneš ( umreš) !" Sicer sem dala pod navednice, nisem pa prepričana, da je do pičice enako. Pomen pa je pa ta prav.

Mislim pa, da to ni slovenski unikum, se dogaja tudi drugje po svetu. Žal je denar sveta vladar, pa če to hočemo ali ne. In dolina Šentflorjanska ni izjema.

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti