Tašča - snaha

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. dec 2010 19:17

Ja no, tokrat se globoko strinjam z multivitaminom. Nič na tem svetu ni zastonj, samo valute so različne. Toleranca je namreč dvosmerna cesta - ali pa ne deluje. Mogoče pri vsej zgodbi manjka še en ali dva glasova, namreč glasova tašče in tasta, ki sta hočeš-nočeš postavljena pred dejstvo, da morata svojo streho in svojo privatnost deliti s snaho ali zetom, ki je ali ga ne prenašata najbolje ali pa sploh ne, iz kakršnih koli razlogov pač že (da o njunem potomstvu ne govorimo). Po mojem bi slišali marsikaj zanimivega. Saj menda ne verjamemo resno, da je svetništvo rezervirano samo za eno generacijo, ne? Oziroma da imajo najbolj pošastne tašče vedno ravno snahe brez greha? Lep večer, Sonja

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

15. dec 2010 21:16

ja seveda, zato pa sem napisal kar sem napisal..

Če pa še sam priznaš je pa toliko bolje. Nimam  se namena prepirat, le svoje mnenje sem izrazil,pa tudi dvoličnosti ne maram. Če si pa doživel razsvetljenje ...hm...je pa "fajn". Prvi vtis je pač..PRVI vtis.

Sem "ukapiral"?.... ali pač ne?

Escada

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. dec 2010 21:21

No, escada, je pa le treba včasih komu dati tudi še eno priliko, a ne?

rimljanka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

15. dec 2010 21:27

Seveda...seveda...

Escada

PETRAG  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

17. dec 2010 16:14

No, jaz pa sem mnenja, da drži tisti pregovor, ki pravi, da se odseli tako daleč, da ne morejo k tebi v copatah. Ni kej,. smo pač različne generacije, ki tudi različno gledamo na stvari, oz. situacije. In v našem primeru, bo res, da mladi in tastari nismo za skup. In, ker smo vsi po svoje trmasti in v določeni situaciji nepopustljivi, neprilagodljivi naredimo najmanj škode in veliko koristi, če živimo vsak zase. In se občasno vidimo in si imamo potem vsaj kaj povedati-lepega. PETRAG

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. dec 2010 16:36

PETRAG je napisal/a:
No, jaz pa sem mnenja, da drži tisti pregovor, ki pravi, da se odseli tako daleč, da ne morejo k tebi v copatah.

Ni kej,. smo pač različne generacije, ki tudi različno gledamo na stvari, oz. situacije. In v našem primeru, bo res, da mladi in tastari nismo za skup.


In, ker smo vsi po svoje trmasti in v določeni situaciji nepopustljivi, neprilagodljivi naredimo najmanj škode in veliko koristi, če živimo vsak zase.
In se občasno vidimo in si imamo potem vsaj kaj povedati-lepega.

PETRAG

 

katjushka

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

19. dec 2010 17:42

Oprostite za malo stransko vprasanje, vendar necesa ne razumem: zakaj bi moral/a tast/tasca prepisati svojo lastnino na svoje potomce, ce sam/a tega noce? In zakaj bi moral biti sin/hci oz. partner zaradi tega uzaljen? Nikjer ne pise, da mora oce/mati (materialno) skrbeti za svoje ze odrasle otroke do svoje smrti. Zakaj bi torej moral oce/mati oz. tast/tasca zagotoviti sinu/hceri in zivljenjskemu sopotniku stanovanje? Tast/tasca lahko s svojo imovino prosto razpolaga, v njej zivi, da v najem, uporabi na katerikoli (zakonit) nacin. Lahko bi svojo imovino tudi prodal, zaigral tako pridobljeni denar v Portorozu ali pa uporabil za "zivljenjsko potovanje", lahko pa tudi prepisal na Karitas. Zakaj bi moral prepisati na svojega odraslega potomca hiso ali samo del nje, ce mu ni do tega? Samo zato, da bo imel potomec svoje bivalisce? Ce potomec hoce svoje stanovanje, hiso ali karkoli, naj si kupi ali zgradi, kot si je pred leti z veliki odrekanji zgradil oce/mati oz. tast/tasca. ribica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. dec 2010 19:02

Nejcanja, pa saj tega ne misliš čisto resno, a ne? Prosim, reci, da se šališ. Sonja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. dec 2010 20:35

Nejcanja, jaz tudi upam, da ne sprašuješ resno.

tulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. dec 2010 20:36

@limnol, tisto o tem, kaj bo kdo dedoval, tisto ni bil noben joke.

Diskusija o tem, kaj bo kdo dobil po smrti in kaj kdo misli, da mu pripada in nabijanje o tem, kaj imajo "tvoji" in kaj se dobi od "mojih", to je česta diskusija v sloveniš domovih. Osnovne celice šentlforjanske doline to predelujejo non-stop, tako da se še v tem stoletju dogajajo teme, ki so se dogajale v devetnjastem stoletju, ko se je šla literatura socialni realizem. Kmetske slike in te stvari, saj se spomniš čitva iz osnovke - no, pri nas se kakih 150 let principi niso blazno spremenili.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti