Kuhinjski pripomočki

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

tema odprta - 2. okt 2007 10:46 | ogledi: 2.587 | odgovori: 14

Prosim za nasvet!

Moja najljubša nečakinja je šla s fantom "na svoje". Ima štedilnik in pralni stroj, od ostalega sem videla pa samo nekaj škrbastih skodelic in kakšen krožnik... Ker je sedaj moderno otepavati koruzo, se še ne bosta poročila, vsi skupaj pa bi jima za lažji začetek radi kaj podarili. Definitivno sem se odločila za velik jedilni komplet, ker pa smo velika družina, bi jima kupili tudi kakšen aparat. Od tistih, ki ste še tudi začetnice, bi rada izvedela, kaj bi jima najbolj prav prišlo. Mislila sem že na MUM ali kaj takšnega, brat bo kupil mikrovalovko, jaz pa ne vem, kaj naj. Mlade, prosim za kakšen namig! Prosim, čimprej, popoldne bi šla že po nakupih. Vsem hvala in lep pozdrav!

ovčka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

2. okt 2007 10:55

Saj veš, če sta šla na svoje in začenjata od nule, da potrebujeta prav vse. Karkoli boš kupila bo prav prišlo: jedilni servis, beštek, mikser, pultipraktik, pripomočke za v kuhinji, skodelice, kozarce, posodo, plastično posodo, prt, lesena ali plastična deska, vok... Joj, imaš toliko tega. Ja, pa kuhinjske krpe (jaz imam fetiš na kuhinjske krpe...) V mladosti sem zbirala papirnate serviete, sedaj pa zbiram kuhinjske krpe. Pozdravček!

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

2. okt 2007 11:00

ses trinjam z dragičko. sedaj potrebujeta vse. ker pa bo kupoval tudi brat in drugi se med seboj dogovorite da ne bo dobila treh mikrovalovk in nobenega mikserja. zakaj bi se zafrkavala z menjavami če pa ni treba? sedaj ima dovolj drugega dela. komplet lepih krožnikov, pribor, morda celo posoda če ti ni odveč, kuhinjske krpe, skodelice za kavo, vse kar rabiš za kuhinjo. pa še kakšna rožica in to je to. me pa veseli da ste ji tako pripravljeni pomagati. nektarina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. okt 2007 11:13

Joj, zakaj jaz nisem imela nobene take tete, kot je ovčka, ko sem šla na svoje.... Mislim pa, da loncev, ponev in pekačev ni nikoli preveč in tu se lahko tudi dublirate. BTW, ali likalnik imata? Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. okt 2007 11:17

Magic Bullet Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

2. okt 2007 11:21

Jaz bi najprej vprašala njiju. In če vas bo več kupovalo, naj mlada dva naredita seznam, kaj še potrebujeta in si želita, potem se naj sorodsvo lepo dogovori, kaj bo kdo primaknil. Meni je to najbolj praktična rešitev - tako se izogneš podvajanju daril, pa še onadva dobita natanko tisto, kar si želita, ne pa , kar drugi mislijo, da potrebujeta. Saj mi vsi hočemo dobro in pomagat z darili, ampak kaj veš, morda si onadva namesto MUM naprave želita le navaden mikser?

 

Po moje sta prvi pravi naslov onadva, potem pa akcija! Na veselje trgovcev. Lahko pa zberete denar in jima, morda v Merkurju ali podobni trgovini, kupite bon in si potem izbereta, kar potrebujeta.

 

Mamamia

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. okt 2007 11:21

Mogoče palični mešalnik, kruhopek, kuhinjska tehtnica, kvalitetna strgala, razni pekači.

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

2. okt 2007 11:46

Če vas bo kupovalo več, morda vsi skupaj podarite darilni bon, v Mercurju ali kaj podobnega. evamaja

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

2. okt 2007 11:56

Jaz sem bila neskončno presrečna, ko sem si kupila MUM. Tako imam v enem samem aparatu mikser in multipraktik, lahko pa dokupiš še nastavke za sokovnik in tako nimaš 10 različnih strojčkov, ampak samo enega. Drugače pa se strinjam tudi z evamajo. Kupite jima bon pa si bosta kupila kar bosta hotela. alexis

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

2. okt 2007 12:04

Jaz sem, ko sem se preselila najprej kupila palični mešalnik, ker brez njega ne morem. Drugače bi mi pa še vedno prav prišel kak multipraktik, čeprav je pa treba vedeti tudi, v kako velikem živita. Jaz ga namreč nimam kam več dat. Drugače pa prav pride tudi grelnik vode ali oprkač za toast... Takšne so moje izkušnje... LP;) a1

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. okt 2007 12:07

Tudi jaz sem bila presrečna, ko mi je dedek mraz prinesel MUM, pa čeprav sem prej govorila, da ga ne rabim... Najbolj mi je všeč, ker med stepanjem in gnetenjem ostane par prostih rok za kakšno drugo delo. Po novem pa delamo še sladoled in meljemo meso z njim. Zdaj ga nebi zamenjala za noben drug mikser. (upam, da se ne sliši kot reklama iz top shopa) Dugače bi pa tudi jaz rada imela kakšno teto, ki bi bila tako pozorna. Meni je na začetku najbolj manjkala posoda, pa zajemalke, noži, tudi pribor... Krožniki in kozarci danes niso tako dragi, pa sem si kar take bolj poceni kupila, bolj je bil problem posoda, saj kvalitetna stane kar dosti. Seznam bi bil pa itak najbolj praktičen... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti