Recepti - ponavljanje - kvaliteta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. okt 2007 5:03

Ravno zaradi zelo podobnih receptov, jaz objavljav manj, kot bi sicer. Receptov imam ogromno, pa se mi ne da vseh pregledovati, če so že v bazi in koliko so podobni mojim. Recepte pa imam od ene stare kuharice, ki je nekoč na našem koncu bila ta glavna pri pečenju in kuhanju na raznih gostijah. Te so se pred več deset leti odvijale doma, ni bilo vse v gostilnah in drugih lokalih. Ta kuharica je že 20 let pokojna in še ko je živela, mi je dala ogromno receptov, ker je videla, da zelo rada po kuhinji paclarim, haha.  No, mogoče bom imela pozimi več časa in bom še kaj objavila.

Vi pa kar veselo pečite naprej, jaz bom tudi in se na kakšnem dobrem čveku spet dobimo.

Kyara

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. okt 2007 8:02

Enako, Kristina in kuharca. Pa tudi isto velja glede odgovarjanja na forumih. Več članic mi je že prek ZS-ja in maila potožilo, kako je s tem. Človek se potrudi, lahko pretipkava iz svojih receptov in natrese kup nasvetov, pa si še hvala ne zasluži (zgodilo se je večkrat). Tudi, če se ne udeležuješ srečanj, ne sodeluješ na čveku in se držiš bolj ali manj v anonimnosti, ne pomeni, da tvoje pa ni nič vredno. Enako je tudi pri mnenjih oz. komentarjih o receptih. Bolj cenjeni člani lahko v trenutku s kakšnim svojim komentarjem, ki je sicer lahko mišljen čisto dobronamerno, sesujejo cel recept, za katerega potem ravno zaradi tega ni več zanimanja. Če pa taisti prispevajo svojega, je takoj spodaj kup pozitivnih odzivov, pa čeprav gre lahko za čisto povprečno zadevo, ostali pa tonejo v pozabo... No, sem mogla povedat, ker to moti precejšnje število ljudi, kar me je presenetilo. Opažam, da se to ne pojavlja toliko pri novejših članih, kar je po svoje razumljivo. Tisti, ki se poznajo že par let in so skupaj prispevali k začetkom teh strani in so se seznanili tudi v živo, sigurno drugače komunicirajo med seboj...Hej, saj to je odsev resničnega življenja, pravi kulinarični BB (spomnite se reakcije na novince hehe) lep dan katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 04. okt 2007 08:03:03

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. okt 2007 8:09

 in sedaj študiram kateri so bolj cenjeni člani, mislim, da se do njih obnašam njihovemu statusu primerno.

Pa ne me resno jemat, ker sem danes prav prešerne volje (kot, da kdaj nisem ).

Grem vadit priklanjanje... (še dobr, da nisem noseča)

jade

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

4. okt 2007 8:31

Jade, si prepričana? Mogoče si zato še boljše volje

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. okt 2007 8:35

bolj cenjeni člani... vem kaj mislijo s tem. in mislim da vem koga mislijo. vendar ne bi rada obrekovala. sama o teh članih ne mislim čisto nič slabega, nasprotno prav spoštujem jih in si zelo želim njihovih receptov in nasvetov in mnenj. rada vidim ko podajo kako svoje mnenje, ker vem da je mnenje napisano iz izkušenj. torej jih spoštujem in zame so carji vihtenja kuhalnice ali ustvarjanja. želim si da bi čez nekaj let tudi sama bila tako vešča in cenjena v kuhinji kot so ti člani. nektarina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. okt 2007 8:40

galyka je napisal/a:
Jade, si prepričana? Mogoče si zato še boljše volje

Galyka  ne se hecat.

jade

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. okt 2007 8:57

ceneni člani kdo nas sortira katti

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. okt 2007 9:00

cenjeni in ne ceneni- med tem je velika razlika. jaz jih cenim. sicer se mi noben član ne zdi slab in cenjen ampak vem da imajo eni ogromno znanja, da ti lahko dajo veliko dobrih nasvetov zato jih tudi bolj cenim. nektarina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. okt 2007 9:15

Kaj pa če bi vsi tisti, ki vidite enaka recepta, meni poslali en ZS? Saj ni treba še o vremenu zraven, samo: Jernej, ta dva recepta sta enaka. Ker v bazi je 7000 receptov in to se marsikomu ne zdi veliko, ampak je težko držati vse v glavi. Ne težko, nemogoče. In seveda pride tudi do podvajanja. Namesto slabe volje mi pošljite ZS, pa se takoj uredi. V slogi je moč. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti