Zgaga

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. okt 2007 14:21

Čokolino z mlekom ali samo mleko je pa veliiika razlika, ne?

Po moje najboljše pazit pri hrani, kot pa potem gasiti zgago zaradi pregreh. Pa da ne bo pomote, pregrehe so za vsakega človeka nekaj drugega...

lidka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

1. okt 2007 14:24

Tudi jaz sem slišala od prijateljice, ki ima zelo občutljiv želodec, da mleko ni dobra izbira! Trenutno sicer res pomaga, a na dolgi rok povzroča, da želodec proizvaja še več kisline. veverica

eranna24  

član od: 20.7.2007

sporočila: 63

1. okt 2007 15:28

Ojla, imela s tem težave - ampak ne več.... Torej potrebuješ sojino olje (hladno stisnjeno) Kura traja 14dni. 1.dan - vzami kapljico tega olja na 2 uri 2.dan - kapljica vsake 3.ure od tretjega dne naprej pa 3X na dan. SIcer ne vem kakšne so tvoje navade kar se tiče hrane .... ampak.... jaz sem za vedno črtala - orehe, potice, rogljičke (tiste maslene), krofi.... odpovedala sem se česnu, in še marsikateri "grešni hrani" , aja mlečni čokoladi, bananam... pa je bilo - grozno .... ampak sedaj ko sem "starejša" in se pregrešim, se najprej pripravim z Donatom, pol pa "grešim". Upam, da ti bo pomagalo, drugače pa je knjiga Hrana čudežno zdravilo čudovit priročnik še za marsikatero bolezen in tegobo... Lep pozdrav eranna24

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

2. okt 2007 14:31

Res je, da je Čokolino z mlekom ali samo mleko različno. Samo ker uporabljam Čokolino brez sladkorja in po pšenici nimam problemov, je logično sklepati na mleko. Sonja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. okt 2007 14:54

Čokolino ima še kako aromo, pa še kak drug E- ki, konzervans, stabilizator, ??? Ne vem, ker bi morala na etiketo pogledat. Vem pa, ker je moj otrok hud alergik, da ima ogrooomno otroških stvari grozljivo veliko E-jev... Tko da Čokolino ni samo pšenica, ampak skupek kemije.

Saj ne rečem, lahko ti mleko dela težave, ne vem. Itako boš moral razčistiti sam s sabo in tudi to, ali boš izločil moteče jedi, ali pa gasil z Donati, tableti, olji in kakšnimi žaubami...

lidka

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. okt 2007 15:47

Že nekaj let imam refluks, to pomeni, da je mišica zapiralka preohlapna in se kislina iz želodca steka v požiralnik. Kar nekaj let je bilo potrebnih, da so to ugotovili, saj me je stalno bolelo grlo in sem mislila, da sem prehlajena. Potem sem se zdravila z Ultopom, imela dieto, dvignila vzglavnik. Kakšnih večjih izboljšav ni. Poskusila sem z raznimi čajnimi mešanicami, pa tudi ni uspeha. Stanje se mi je spet poslabšalo in sem ponovno začela še bolj pazit pri prehrani. Vendar ni nič bolje. Problem so poškodbe požiralnika zaradi želodčne kisline. Zato poskušam vse, kar je kje napisano. Bi poskusila s tem sojinim oljem. Eranna24 ali je kaj posebno, ali navadno iz trgovine, si imela refluks ali običajno zgago? zvezdica55

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

2. okt 2007 16:22

Zvezdica, poznam dva podobna primera, ki so jim poleg diete in dvignjenega vzglavja, pomagale tablete Controloc (Ultop ni pomagal). Povprašaj svojo zdravnico, morda bi bile primerne tudi zate. Sem že slišala razloge, zakaj jih pogosteje ne predpisujejo, pa sem pozabila... in da ne bo kdo mislil, da komu rinem tablete - bognedaj - povprašaš lahko, zdravnica pa ti bo znala strokovno razložit ali ja ali ne... veverica

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

2. okt 2007 19:29

Ultop tudi meni ni popolnoma nič pomagal. Mi je pa zato Nexium zagrabil že prvi dan in sem jih jemala kar nekaj časa. Zdaj je pa boljše. Sonja

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

4. okt 2007 11:06

Hvala veverica in dilling za nasvet, sem že prepisala imena zdravil, ki jih nesem poznala in bom poskusila. Še prej pa bom udarila eno rundo z aloo vero, se mi zdi, da mi je enkrat pred leti že pomagala. Raje prej poizkusim s čim bolj naravnim . zvezdica55

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

4. okt 2007 12:10

Pri refluksu definitivno pomaga controloc - je imel mož iste težave. Ultop pa kolikor vem, je zdravilo za tiste, ki imajo razjedo (rano) na želodcu. lp alenka alenka5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti