S katero turistično agencijo odpotovati?

neznan uporabnik

tema odprta - 26. sep 2007 9:10 | ogledi: 4.174 | odgovori: 8

odpravljava se v egipt na križarjenje po nilu. teh ponudb je res veliko in ne vem katero agencijo izbrati. je bil kdo na tem potovanju? kakšne so vaše izkušnje z agencijami?

nama je všeč je ponudba od agencije GTC. kakšne izkušnje imate s to agencijo?

jaz sem slišala toliko opozoril in sploh se ne moreva odločiti katero izbrati.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

26. sep 2007 9:23

Pozdravljena! Agencije res ponujajo veliko programov. Če želiš veliko videti v kratkem času, ti priporočam agencijo Oskar - njim niso pomembni hoteli (spiš v čistem in urejenem in udobnem- 2 zvezdici), ne dajo nič na luksuz, Ješ takšno hrano kot domačini Če pa želiš bolj "komot" - udobno varianto - pa vsekakor Kompas. Lep pozdrav! Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

26. sep 2007 9:28

V egiptu še nisem bila, pa tudi sicer potujem pretežno v lastni režiji.

Pri agencijah bodi pozorna na to, kaj natančno v ponudbi je, in povprašaj, kako rešujejo zadeve na kraju samem, če kaj ni v redu. Predveem pa pozorno preberi vsako ponudbo: kaj katera ponuja, kaj je za doplačat in kaj vse je všteto v ceno, posebej bodi pozorna na doplačila, sploh glede napitnin v Egiptu, pa fotografije sob iziroma kabin na ladji naj pokažejo. Bolje boš obveščena oziroma več boš vedela, lažje se boš odločila za agencijo.

 

Verejtno ti bodo druge članice Kulslo iz lastnih izkušenj lahko več povedale, a saj veš, kako je s tem. Sama bi težko komu priporočala to ali ono agencijo, ker so izkušnje in pričakovanja zelo različni. KAr je meni še morda sprejemljivo glede standarda hotela, je nekomu katastrofa, spet drugemu pa živi luksuz, enako je s ponudbami. Nekdo je zadovoljen z osnovno ponudbo, nekdo si pa pod tem pojmom predstavlja še kaj več kot ti na primer.

 

Povprašaj na Zvezo potrošnikov, čez katere agencije imajo veliko pritižb, tako jih lahko nekaj izločiš. Je pa po moje tako, da za malo denarja prav veliko dobre muzike tudi ni.

 

Mamamia

mamamia

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

26. sep 2007 9:55

O tem smo že večkrat razpravljali, jaz osebno sem bila zelo zadovoljna z VARD iz Celja. jana 07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. sep 2007 11:19

Jen, sledi navodilu v zadnjem odstavku pisanja darling mamamie. Navodilo je univerzalno. Vendelina jr.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

26. sep 2007 11:31

V Egiptu (potovanje, ki je vsebovalo tudi nekaj dni z ladjo po Nilu) sem bila s TRUDOM, bila sem zadovoljna. Sedaj imajo sicer nekoliko drugačen program: http://trud.druzina.si/?id=224 teta torta

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

27. sep 2007 21:14

Živ, mi smo tudi šli z agencijo Vard in bili zelo zadovoljni. Vzeli smo hotel 5 zvezdic, all inclusive. V Egiptu je potrebno zelo paziti kaj in kje jeste, sicer se kaj hitro lahko zgodi, da preživite celoten dopust na WCju. Zelo priporočljivo je piti tudi kakšno pekočo pijačo ob obroku in se izogibati surovi zelenjavi, sadju, vodi. Tam je pač drugačno okolje kot ga je naš organizem navajen, čistoča je relativen pojem. Si pa ne bi upala jest kar tako pri domačinih, ali živeti v hotelu z dvema zvezdicama. Če grem na dopust, ga nočem preživeti izključno na dveh kvadratnih metrih v kopalnici. LP; Pija. Pingvin

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

27. sep 2007 21:57

Lep pozdrav. Evo midva sva šla junija letos v egipt preko Relaxa, vendar s ponudbo Atlasove agencije iz Zagreba. Bilo je vse tako kot so nama rekli ob rezervaciji, bil je dol predstavnik, organizirani izleti s strani agencije, resnično na nivoju. Kar pa se hrane in pijače tiče pa sploh ni problem, če greš v kakšen hotel z vsaj 4 zvezdicami, pa tudi če ješ kje med domačini je uredu, sam da ne kupiš hrane kje na cesti oziroma kaj podobnega. midva sva dol jedla vse kar so ponujali, jedla sva tudi na ladjah, ko sva se hodila potapljati, pa nikomur ni bilo nič, pa tudi kakšnih žganih pijač nisva pila, nekako ni bilo potrebe. sicer sva imela veliko tablet in praškov in ne vem več vsega kaj sabo proti driski in bruhanju, pa sva tam preživela 14 dni pa nikomur ni bilo ni. pa čeprav nisva jedla samo v hotelu...........vse skupaj je zelo odvisno od vsakega posameznika odvisno kaj kdo prenese,,,,,,,,,,,,npr.nekomu nikoli nič ni, pa lahko poje karkoli. kar pa se čistoče tiče v hotelu je bilo izredno čisto vse, pa tudi na ladjah kjer sva bila, v mestu ravno ne morem rečit, da v puščavi sploh ne govorim, ali pa na Nilu, kjer je čistoča res bolj slaba....ampak se da preživeti. brkn83

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

27. sep 2007 22:07

Pija, saj zato pa obstaja domača lekarna, beri žganje, viski:) Prehranjevanje pri domačinih je svojevrstno, zelo okusno doživetje, prej omenjena lekarna pa preverjeno deluje, pokuri vse, česar naš razvajeni ali če hočeš civilizirani organizem ni vajen. petkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti