Moka iz hoferja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

29. nov 2007 20:08

S Hoferjevo moko nam uspeva vse, razen vlečenega testa. Ne vem, kaj delamo narobe - ampak karkoli naredimo, se testo trga (z drugo moko pa ne). Če lahko kdo svetuje, se priporočam... Lep pozdrav Sonja

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

30. nov 2007 6:44

Pri nas doma se uporablja večinoma moka iz Hofera. Nekako smo se navadili nanjo in vedno se je "izkazala". Tudi vlečeno testo za zavitke iz nje lepo rata, če bi jo lahko razvlekli na debelino za burek pa ne vem, ker še nisem poizkusil.Res pa je, da so štrudli ženino področje in več kot da ga preložim iz mize na pekač po navadi ne naredim.Kar se tiče že pripravljenih krušnih mešanic smo zadovoljni z prav vsemi.Pri peki potice pa pogosto vzamem njihovo mešanico za "fruhstuck brot" in navadno gladko moko, ter mešam v razmerju 1:1. Dodam še mleko, kvas, jajca in sladkor in sem z rezultatom vedno zadovoljen. Seveda obstaja možnost, da je z moko kaj narobe.V tem primeru bi jo zavrgel in poizkusil z novim zavitkom.Glede na številne dobre izkušnje, ki sem jih imel do sedaj in jih je moč slišati tudi od drugih članov kulinarike še ne bi nabavljal drugje in bi Hoferu ponudil "popravni izpit". ati zlati

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. nov 2007 7:19

Tudi jaz sem zadovoljna s Hoferjevo moko. Rabim vse njihove moke, pa dosedaj nisem imela nobenega problema. Kyara

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

30. nov 2007 7:34

Jaz sem pa zadnjič delala biskvit in prav tako uporabila hofer moko in masa je bila neka praškasta. No ni imela okus praška, ampak sestavo, kot da so bile taka bolj groba zrnca (še surova, da bo bolj jasno). Naj povem še, da v veliki večini uporabljam kristalni sladkor, tako da mislim, da ni bilo od sladkorja, tudi čutilo se je nekaj drugega. Pecilni prašek je bil direkt iz trgovine, ki je imel ok rok uporabe, tudi tega vedno uporabljam istega Tuševega in bila do zdaj zadovoljna. Mislite, da je bil tak čuden paket moke ali čuden paket pecilnega? Začetnica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. nov 2007 7:49

Mogoče nisi dovolj dobro premešala? jade

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

30. nov 2007 8:21

Pa miksala še pa još. Ampak veš na koncu ko prst noter pomočiš ti ponavadi pride taka gladka zmes, če jajčka fajn miksaš pa pol cukerček taka fajn malo penasta. No saj tisto je blo tudi penasto, ampak ko sem prst dala v usta je blo pa kot da je med to maso nekdo pesek nasul. Začetnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. nov 2007 10:16

Najbrž je bil samo nestopljen sladkor, vsak sladkor se ne topi enako hitro. rimljanka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

30. nov 2007 13:07

Zadnjič (kaki mesec nazaj) sem pekla kekse iz Hoferjeve moke in mi niso uspeli, kot bi morali. Testo je bilo prav mokro (ne vem opisati - to je najboljši izraz, ki ga najdem), pa tudi vzhajali so nekam preveč in niso obdržali oblike. Za "krivca" sem izbrala moko, ker kaka druga sestavina enostavno ni mogla biti (isto margarino in sladkor sem uporabila tudi za drugo testo, ki pa je bilo OK). Kupila pa sem moko v Hoferju v času, ko so jo ljudje na veliko kupovali zaradi podražitve.

Da se razumemo - recept je preverjen in sem pekla piškote sigurno že 50-krat, tako da je bilo lahko edino z moko nekaj narobe. Za Božič se se odločila, da ne bom riskirala in sem kupila moko Fina.

Sem pa pekla kruh prejšnji teden iz Hofer moke in je bil OK, tak kot vedno.

Anja

turururu  

član od: 27.11.2007

sporočila: 72

30. nov 2007 20:02

Res je. Hoferjeva moka je dobra za peko in denarnico. turururu

jabolčna pita  

član od: 1.11.2007

sporočila: 37

1. dec 2007 16:56

najboljša moka je iz lidla,vzhajali pa zato niso,ker je bilo testo premrzlo ali pa slab kvas jabolčna pita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti