Kokosova mast

kikki  

član od: 14.4.2007

sporočila: 30

11. jan 2010 12:07

Se strinjam, da je vonj neprijeten... mene je pri pečenju krompirja presenetilo kako se je kokosova mast penila... do konca nisem vedela, a se bo sploh speklo ali ne :) tako da sem jo uporabila za samo enkrat za cvrtje kikki

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. jan 2010 12:43

Kakšno kokosovo mast pa sta kupili?? Tudi jaz jo uporabljam, skoraj vsak dan, pa še NIKOLI ni imela neprijetnega vonja (oziroma sploh kakršnegakoli vonja), kaj šele, da bi smrdela! s0ncek*

neznan uporabnik

11. jan 2010 13:02

Ko sem delala palačnike na kokosovi maščobi, je bilo stanovanje v dimni zavesi. Kokosova maščoba se je takoj v stiku z vročo ponvijo začela smoditi (?), pa smrdelo je po zažganem. Ne tako hudo, kot pravi piči, je pa bilo opazno. Glede na to, da je zažgana maščoba hudo nevarna, me zanima, ali to velja tudi za tole takoj-zažgano kokosovo v ponvi? Ker mast je bila sama v ponvi le kake 2-3 sekunde. Hm. To se mi je dogajalo pri 2 vrstah kokosove, pri poceni varianti, ki jo dobimo v obliki kock v vsaki trgovini, in pri drugi, dražji v lončku. Pri praženju, pečenju ipd. tega pojava nisem opazila. jancka Sporočilo je spremenil(a) jancka dne 11. 2010 13:03

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. jan 2010 13:03

Kokosova mast je za moj okus neokusna. Tisto, da hrana po njej nima priokusa ne drži povsem kajti jaz vedno ugotovim, kda se je kaj peklo ali cvrlo v njej. Res da priokus ni zelo močan a se ga začuti in meni je zoprn do te mere, da v tiste restavracije ,kjer kokosovo mast uporabljajo ne hodim več. Doma pa je itak nikoli ne uporabljam. hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jan 2010 13:14

Stvar okusa. Vsekakor pa ocvrta hrana NI zdrava, ma što god pričali o tome i koliko mi šutjeli o tome.... Da o tem, da cel prostor, kjer se je cvrlo po cvrtju obupno smrdi, raje ne bi. Vendelina jr.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. jan 2010 13:45

Hedonist, nimaš prav. Nekatere vrste kokosove masti se res da zaznati v pripravljeni hrani (predvsem Cobio), nekaj pa je tudi takih, o katerih v hrani ni ne duha, ne sluha. :) Jancka, pojma nimam zakaj se ti je to zgodilo. Meni se ni, kot sem rekla že prej, še nikoli. Kokosove masti so zelo različne, ene so bolj trde, druge bolj mehke, tretje skoraj tekoče (kokosovo olje), nekatere v hrani "puščajo" okus in vonj, druge ne ... s0ncek*

neznan uporabnik

11. jan 2010 13:51

Res je, Cobio definitivno pušča okus. Samo enkrat sem z njim naredila krompir in nikoli več. Kokosov krompir - malce preveč divje za moj okus. In ravno Cobio je naredil dimno zaveso, ja .... Sem pa kupila eno noname znamko v ekološki trgovini in ni variante, da bi kdo ugotovil, da je hrana pripravljena na kokosovi maščobi. Pa sem pripravila tunino omako, ratatuj, zelenjavno juho, popečene melancane .. skratka, okusa res ni opaziti. Dimna zavesa pri cvrtju pa ostaja. Vonj ne, samo bel dim. jancka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. jan 2010 14:02

Sej vem VendelinaJr. da pohanje ni zdravo. Ampak vsake toliko se pač pregrešim in si ga privoščim , ne morem pomagati. Sej ni to to edina svinjarija, ki jo pojem verjetno jo je mnogo več tam , kjer mislimo da je ni oziroma je ne bi smelo biti. In da bi pa še takrat cvrtje imelo nek čuden priokus ? Hvala , tega res ne sprejmem. Sicer pa, zakaj pa bi sploh moral uporabljati kokosovo mast ? hedonist

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. jan 2010 14:32

Saj ni nihče rekel, da jo moraš. Prav tako ti ni treba uporabljati olivnega olja, bučnega olja, sončničnega olja, arašideovega olja, ... saj nič ni obvezno. Nihče te ne sili ;) s0ncek*

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

11. jan 2010 23:36

sem poizkusila uporabit kokosovo mast za vok , ker se tam na zelo vročem peče , ampak je blo bolj polomija , kuhinja je bila meglena zakajena ... vse je imelo malo čuden vonj ... a ni tko da naj bi bil kokos najbolj odporen na vročino? irenca penca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti