Zgaga

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. maj 2012 23:09

Nekaj me mori že dolgo. Imaš ljudi, ki pa res vzorno živijo in jih doleti kap. Jaz za nekaj takih vem. Zadnji, ki ga sicer nisem poznala, pa je bobnar od Novih fosilov. Njegov prijatelj je izjavil, da je bil edini v ansamblu, ki ni nikoli kadil,pil, ki se je redno vsak dan ukvarjal s športom, pazil pri hrani. Na vseh slikah je izgledal odlično, fit, urejen.  V 65. letu ga je zadela možganska kap. Imaš pa ljudi, ki kršijo vsa pravila zdravega življenja in živijo. Saj ne da jim ne privoščim, seveda ne, ampak tukaj se ruši ta teorija, ki meni ne da miru. Zakaj tako.

Kar se pa kisline tiče. Ni nujno, da je od preveč mastne ali sladke hrane. Seveda tudi, ni pa edini vzrok. Mene je preplavila po jemanju zdravil proti osteoporozi. Do tedaj je nikoli nisem poznala, zdaj pa , kaj naj rečem. Rešujem na vse načine in pazim kaj jem in kaj(ne) pijem.

 

naor

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

17. maj 2012 23:23

naor je napisal/a:

Nekaj me mori že dolgo. Imaš ljudi, ki pa res vzorno živijo in jih doleti kap. Jaz za nekaj takih vem. Zadnji, ki ga sicer nisem poznala, pa je bobnar od Novih fosilov. Njegov prijatelj je izjavil, da je bil edini v ansamblu, ki ni nikoli kadil,pil, ki se je redno vsak dan ukvarjal s športom, pazil pri hrani. Na vseh slikah je izgledal odlično, fit, urejen.  V 65. letu ga je zadela možganska kap. Imaš pa ljudi, ki kršijo vsa pravila zdravega življenja in živijo. Saj ne da jim ne privoščim, seveda ne, ampak tukaj se ruši ta teorija, ki meni ne da miru. Zakaj tako.

Kar se pa kisline tiče. Ni nujno, da je od preveč mastne ali sladke hrane. Seveda tudi, ni pa edini vzrok. Mene je preplavila po jemanju zdravil proti osteoporozi. Do tedaj je nikoli nisem poznala, zdaj pa , kaj naj rečem. Rešujem na vse načine in pazim kaj jem in kaj(ne) pijem.

 



naor

 

kapo dol naor, bolj se ne bi mogla strinjati. "Bog" štrafa po sila nelogičnem vzorcu, ko nas zgledni prehranjevalci in zmerni športniki zapuščajo, zamaščenci & alkoholiki & vstavi poljubno nezdravo vedenje do sebe pa ostajajo. Imam veliko levih in desnih v družini, pa dobro vem, da nisem edina.

 

O povzročiteljih zgage je pa itak prezpredmetno razpravljati in delati sezname. Evo mojih par TOP zanesljivih povzročiteljev prave žerjavice: jabolka na bolj ali manj prazen želodec, mleko, pečena jajca, večina kupljenih pomarančnih sokov. Je še veliko ljudi, ki jim tole škodi? Bi rekla, da ne, ker so me do sedaj večinoma pisano gledali, ko sem govorila kaj mi ne ustreza. Torej, ni druge, kot spremljati eno oreng obdobje, kaj želodcu ne paše in tako zadevo potem močno omejiti oz. še bolje črtati iz jedilnika (se razume, da če so problem zdravila in podobno je zadeva malo težja in gre po drugi poti). In tistemu, ki se potem, ko ugotovi kaj mu škodi še vedno fila s taisto hrano, skoraj malo privoščim, da ga peče.

Viva Meier

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

18. maj 2012 7:49

Po moje je vsak občutljiv na nekaj drugega Jaz sem na sladke stvari, zato tega ( skoraj
) nikoli ne jem. Če se kdaj pregrešim, pa tudi ni nujno, da začutim tisti pekoči občutek.
Se mi zdi, da je to odvisno od kombinacije hrane, ki jo takrat jem. ++
Zame je najbolje, če jem takele stvari:
rosie

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

18. maj 2012 8:12

Preventiva pred zgago: Zelenjava in meso samo kuhana (ne surova, ne pečena ali, ne daj bog, ocvrta), maščoba nikoli segreta, nič kisa, zelo malo sladkorja, orehov, kave, alkohola. Mlečne izdelke nekateri lahko, drugi ne. Kruh mora biti vsaj en dan star (tudi ostali izdelki iz vzhajanega testa). Po določenem času upoštevanja take diete se želodec malo umiri, pa potem ni več potrebno tako strogo se držati.

Glede mnenja Naor o umiranju ljudi, ki gojijo zdrav življenski slog. To je pač samo en pogled na nek način življenja, ni pa nujno, da je vedno pravi. Podpira ga pač zahodnjaška medicina, vzhodnjaška ima pa nekoliko drugačne zakonitosti. Ne trdim, da so pa tisti edini pravi. Jih je le več različnih.

pirnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. maj 2012 8:22

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

1. Ti kar pridi.

 

2. Malce opazuj, mogoče ti hoče z "zgaga me peče" samo na lep način povedati, da mu nekaj res ni všeč.

 

Vanja

 

1. To bi bilo pa drago degustiranje. Razen, če častiš letalo.

2. To točko sma že skozi dala, tak da ni to.  Ga res peče tako močno, da tudi spat ne more. Ja nič bomo en čas opazovali...

 

Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. maj 2012 8:25

naor je napisal/a:

Nekaj me mori že dolgo. Imaš ljudi, ki pa res vzorno živijo in jih doleti kap. Jaz za nekaj takih vem. Zadnji, ki ga sicer nisem poznala, pa je bobnar od Novih fosilov. Njegov prijatelj je izjavil, da je bil edini v ansamblu, ki ni nikoli kadil,pil, ki se je redno vsak dan ukvarjal s športom, pazil pri hrani. Na vseh slikah je izgledal odlično, fit, urejen.  V 65. letu ga je zadela možganska kap. Imaš pa ljudi, ki kršijo vsa pravila zdravega življenja in živijo. Saj ne da jim ne privoščim, seveda ne, ampak tukaj se ruši ta teorija, ki meni ne da miru. Zakaj tako.


naor

Hja, draga moja, včasih genetika hecno preskoči. Sama tudi poznam nekaj kolegov (mlajših od mene), ki so imeli urejeno prehranjevanje pa športali, so pa niso imeli silno veliko onkološke anamneze v družini...pa jih je pri 25-ih srečal Hodgkin (rak limfnega sistema, napade mlade ljudi) in so morali premagati tudi to. 

Pa poznala sem sila zabavnega gospoda, ki je bil vrstnik Leona Štuklja. Biografija tega zabavnega gospoda je bila "filmska", bi pa težko rekla, da je zadnjih 75 let svojega življenja preživel brez whiskeya. In se je tudi sam vedno šalil, da Leon vsak dan telovadi in ne naredi enega prekrška, on pa nič ne telovadi in vsak dan dela prekrške - da pa bosta približno enako dolgo živela. In sta res.

Kaj lahko potegnem iz teh primerov? Samo to, da iz tega ne gre voditi nobenega sklepanja za na splošno. Statistika bolezni vedno ugotavlja visoko korelacijo med stilom življenja in zdravjem. To ne pomeni, da se vsi primeri uvrstijo v tale kalup, ampak neverjetno precej se jih pa. Skratka, s teorijo o zdravem življenju ni nič narobe, še vedno zdrži. Vedno pa so določene izjeme.

Vendelina jr.

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

18. maj 2012 8:40

Aja, ZAČETNICA, a tvoja "v plečih širša polovica" je že bila na kakšnem gastro pregledu ?

lp

mzm

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

18. maj 2012 8:57

Meni pomaga zrela banana na prazen želodec.


Sporočilo je spremenil(a) Terman dne 18. 2012 09:17

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. maj 2012 9:01

Ah kje pa. Kot sem rekla, ta težava se pojavlja kakšen mesec po obrokih, recimo, da je bilo v celem mesecu vsega skupaj ene 6x. Zaenkrat še ne bi delala panike z gastrom. Bo spremljal kaj mu odgovarja, jaz sem samo želela tudi od vas pridobiti izkušnje po čem peče bolj in po čem peče manj al kak naj rečem.

 

Definitivno takega stanja ne boma pustila 2 leti in še kar spraševala tukaj v smislu: "čujte kaj vas peče po jabolki?".  

 

Dejstvo pa je itak, da bo moral zmanjšat kajenje in količino popite kave, pa 2 centi v pasu dol dat. Če pa boma tacajt pripravljala obroke, "ki ne pečejo" pa tudi nima kaj škodit.

Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. maj 2012 9:02

Terman je napisal/a:

Meni pomaga zrela bana na prazen želodec.



 

Hvala za odgovor.

Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti