Zgaga

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. maj 2012 22:01

spagon je napisal/a:

Nič mi ni bolj kot surovo meso v paprikah. Obvezno mora bit prepražen in riž prej skuhan.

 


saša

 

ČAki, saj se potem kuha kako uro ali več, če slučajno pozabim, da je štedilnik prižgan. Jaz pražene čebule ne dam tako rekoč nikamor.

NA enak način polnim sarmice, s tem, da dodam zelju na liste narezano dimljeno vratovino. Mi je bilo povedano, da je prebogata, "recept" sem pa ustno dobila od ene gospe iz Bosne. Potem se peče v pečici.

 

Aja, to zgoraj se mi zdi, kot da bi morali za čevapčiće meso prej prepražiti.



Vanja

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 17. 2012 22:04

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

17. maj 2012 22:05

Samo enkrat sem jedla take, kjer so dali v paprike surovo meso. In tisto meso je bilo zbito, trdo. Ko si odstranil papriko je ostalo kot vkalupljeno. Aaaaaaaaaaaaaa, meni je šlo na bruhanje.

 

saša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 22:11

Mygrace je napisal/a:

In zakaj ne surovo meso v paprike? A ni potem dovolj termično obdelano al kaj?

Ja, v prejšnjih časi smo riž "do pol" skuhali...ampak je bil tudi riž iz prejšnjih časov.

Prosim razlago, v čem je štos oz. razlika?

 



Mygrace

 

Kot sem rekla nimam predsodka pred SUROVIM mesom, ker se ne bi termično obdelalo, ampak ker (po Štajersko): nima žmaha. 

Začetnica

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

17. maj 2012 22:22

Kako nima "žmaha"? Saj je vse notri, sol, česen, peteršilj.

Jaz tudi kuham paprike in sarme brez moke, pravzaprav jih pečem v pečici.

rosie

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 22:28

Eh jaz sem smotana, jaz sem točno sliko mela pred očmi: meso se prinese od mesarja in pokne v paprike brez začimb. 

 

Sej pravim - se priporočam za degustiranje. 

 

S toto zgago še nismo nič rešli... 

Začetnica

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

17. maj 2012 22:41

Aja, zgaga. Meni pomaga navaden jogurt,

rosie

Mygrace

sporočila: 6506

17. maj 2012 22:50

Aja, zgaga? Me ne muči nobena zgaga.

Se pa spomnim, da so res tisto sodo bikarbono pili...zgagovci. Potem, ko so se preveč najedli. Se fajn kupček podre po sodi bikarboni.

Ne razumem, kako ljudje jedo nekaj, kar jim škoduje, res.

 

 

Mygrace

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 22:53

Mygrace je napisal/a:

 

Ne razumem, kako ljudje jedo nekaj, kar jim škoduje, res.


Mygrace

 

Kaj te vem, če kdo nalašč je nekaj kar mu škodi... Čeprav poznam nekaj diabetikov, ki se ne držijo diete ipd.

 

Moj šele zdaj ugotavlja kakšen mesec, da mu nekatere stvari ne odgovarjajo, tak da še moramo nagruntat kaj škodi in kaj ne.

Začetnica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. maj 2012 22:55

ZAČETNICA je napisal/a:

 

1.  Sej pravim - se priporočam za degustiranje. 

 

2.  S toto zgago še nismo nič rešli... 



Začetnica

 

1. Ti kar pridi.

 

2. Malce opazuj, mogoče ti hoče z "zgaga me peče" samo na lep način povedati, da mu nekaj res ni všeč.

 

 

In pod Mygrace: A ti veš, koliko mastnih, presladkih itd. jedi pojedo ljudje, pa ne vedo, da jim škodujejo! KAr pomisli tiste, ki jih je zgodaj infarkt: PA tako mu je pasalo jest na ocvirkih pečene rebrce. Bolj mastne kot so bile, bolj mu je pasalo.

Vanja

Mygrace

sporočila: 6506

17. maj 2012 23:01

Jao, no! Pa menda ja vem, kaj sem dala v usta in kdaj mi po tem, kar sem dala v usta (), ni bilo okej?

Ali sem morda odtujena sama od sebe v toliki meri, da se mi še sanja ne, kaj se z mano dogaja? Pa saj, če prvič in drugič in tretjič še ne kapne...po določenem času pa menda vsakemu normnalnemu jasno rata, da nekaj ne štima?

 

Sicer je pa tko, da prebavni trakt ne laže. Bi ga morali bolj upoštevati.

Ne ljubi se mi iskati pregovorov in rekov na to temo, postrezite si sami.

Sem izgubila link, bila je pa ena diplomska naloga, kjer je bilo veliko govora o tem, da ima prebavni trakt "svoje lastne možgane"..

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti