Zgaga

Mygrace

sporočila: 6506

17. maj 2012 20:40

Aja, v moji tudi ni sladkorja, seveda! Edino, kar je, je to, da odstranim tisto pulpo al kako se že reče. potem paradajz itak ni kisel. Italijani to nekako vedo.

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

17. maj 2012 20:42

Čebula se pa menda lepo zduši tudi brez maščobe (je povedal en mavrični, za katere velja, da so dobri kuharji in najboljše dekletove prijateljice)

Mygrace

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. maj 2012 21:32

Hm, jaz sem ugotovila, da so ravno italijanski (uvoženi) bolj sladki od ameriških. Sem štejem tiste brez dodanega sladkorja, medu in podobnih sladil. Hmmm.

Vanja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 21:40

O bože mili kap me bo. 

 

- surovo meso v paprike? Sicer pred tem nimam predsodka, samo jaz riž posebej pokuham, meseka popražim, paprike pa predhodno popečem v pečici in jih kasneje natrem s strtim česnom. Meni mora imeti vse intenziven okus (razen steak iz pljučne na katerega samo na sveže zmeljem sol in poper iz mlinčka) - vam je dobro surovo meso v paprikah? Nevem - moram povedat, da še nikoli nisem delala tako (me je poglavarka družine drugače učila  ), tako da se priporočam za degustiranje. Sicer pa tudi jaz ne zgoščujem omake, na maslu prepražim malo sladkorja in za en špukec paradižnikovega koncentrata, potem pa zalijem s pelati. Tudi paradižnikove juhe ne zgoščam z ničemer (jaz pač obožujem ta kiselkast paradižnikov okus) - čeprav meine liebe Mutti jo pa res dela na podmetu (je dobila prepoved).

- dušena čebula? Spet nič okusa. 

 

Ja saj ni vse "dobro" za želodček, kar je dobro za želodček. 

 

Zanimivo, mene pa ravno jabolko peče.

Začetnica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

17. maj 2012 21:43

Nič mi ni bolj kot surovo meso v paprikah. Obvezno mora bit prepražen in riž prej skuhan.

In ja, mene tud po jabolku peče zgaga in full sem lačna po njemu, prav luknjo dobim v želodcu. Če ga olupim je boljše. Svašta a?

saša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 21:43

Glede prekomerne teže sem tudi brala in res ima kakšno kilco okoli pasu preveč (rad dobro papca, jaz pa rada kuham ), zdaj še samo išče način, da mu to kar že itak sam ve čimbolj nežno povem...

Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 21:44

Ja spagonca, včasih sem v službi ful lačna, pa mi kdo reče jabolko pojej za prvo silo... Kako silo? Nema ništa! 

Začetnica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

17. maj 2012 21:49

Raj en rogljič pa kofe za prvo silo, ane

saša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 21:51

Now you're talking my language... Al pa bela žemlja pa pariška - tut če je z robom. 

 

 

Začetnica

Mygrace

sporočila: 6506

17. maj 2012 22:00

In zakaj ne surovo meso v paprike? A ni potem dovolj termično obdelano al kaj?

Ja, v prejšnjih časi smo riž "do pol" skuhali...ampak je bil tudi riž iz prejšnjih časov.

Prosim razlago, v čem je štos oz. razlika?

 

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti