Kisla in bazična živila

neznan uporabnik

tema odprta - 15. sep 2007 20:06 | ogledi: 6.647 | odgovori: 4

Marsikdo ima težave z želodčno kislino. Ali mogoče veste, katera živila so kisla in katera bazična?

Lp

zoja1

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

15. sep 2007 20:41

moja sestra je imela težave s kislino in ji je zdravnica rekla naj se čimbolj izogiba paradižnika. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. sep 2007 7:06

Kakšnega paradižnika? Jaz lahko surovega pojem, koliko hočem, pa nimam problema s kislino, še pa kuhanega samo poskusim, pa je že katastrofa tu. Peče kot hudič in imam občutek, da mi vso kislino iz želodca dvigne v grlo. Prav tako kuhane kakršne koli klobase, tudi hrenovke.  Pa nobena druga hrana mi ne škodi več.

Mislim, da mora vsak sam vedeti, kaj mu povzroča kislino. Enim kava, drugim jogurt, moji prijateljici neolupljeno jabolko, meni pa kot sem napisala. Tu ne pomagajo mnenja drugih, ker vso ostalo mogočo in nemogočo hrano lahko pojem, pa mi nič ni. Tudi močno začinjeno z dosti čilija lahko pridno popapam.

Kyara

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

16. sep 2007 7:38

Kolegica ima hude težave z želodcem. Kolikor se spomnim njenih težav gre takole: -je bel kruh, vsaj 1 dan star -nič čokolade, orehov, preveč maščob, alkohola, kave -mleko in mlečni izdelki baje pomagajo trenutno, a na dolgi rok povzročajo še več kisline -pomaga čaj iz rmana, ali melise (meta nikakor, še manj žajbelj - slednjega baje sploh ne smemo pit, primeren je predvsem za grgranje ob vnetem grlu) Tole mi je prišlo na misel v tem trenutku... O kislih in bazičnih živilih pa piše na strani: http://www.vivalis.si/index.php?option=com_content& veverica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. sep 2007 8:50

preberi knjigo Alkalizirajte ali umrite, kjer je natančno opisano, kakšne probleme povzroča "kisla" hrana. zraven so tudi seznami živil, dovoljenih in nedovoljenih. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti