Modro varčevanje

ŠPINAČKA  

član od: 20.9.2007

sporočila: 5

20. sep 2007 12:06

ja, vem... pokličem še njih. Hvala, lp ŠPINAČKA

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

20. sep 2007 15:01

Evo, tud mene ste prepričale, da grem jutri na banko. Zadnjih cca 10 let imam vseskozi to varčevanje, vmes sem dvakrat prekinila, ker sem rabila denar in takoj odprla novo. Tistih starih pogodb in tudi knjižic nimam nikjer več, zato tudi do sedaj nisem nikoli pomislila, da bi kaj uveljavljala, Vam javim kako bom opravila. ann

ŠPINAČKA  

član od: 20.9.2007

sporočila: 5

21. sep 2007 7:36

Jutro, kar pogumno.... jaz nisem rabila nobenih pogodb, knjižic in podobno. lp ŠPINAČKA

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. sep 2007 2:25

No, hvala vsem, ki ste odprle to temo in jo vzdrževale pri življenju.

Tudi jaz sem brala pozive ZPS, pa se mi ni zdelo vredno tožarit - imam kaj boljšega za delat kot pa tratit čas in denar za tožbe.

No, ko sem prebrala vaše zapise, sem se danes oglasila v moji banki, pripravljena na sitnarjenje in grožnje s tožbo itd.

Ampak ne: takoj som mi lepo vljudno pomolili nek obrazec  - zahtevek za ponoven preračun obresti za modro varčevanje - od dokumentacije sem pa rabila samo pogodbo (čeprav bi šlo po mojem tudi brez nje.) Menda bom v dveh tednih obveščena, kaj mi predlagajo.

Super...ampak pravzaprav sem zdaj šele besna: vse uslužbenke imajo očitno jasna navodila in utečene poti, kaj naj naredijo. Kdor pride vprašat, bo nekaj dobil, drugi pa naj se lepo pod nosom obrišejo !!!

So že kdaj slišali za dobre poslovne običaje???

 

Mimogrede, vzamejo menda pogodbe, ki so bile sklenjene pred 31.10.2001

 

 

Nasja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. sep 2007 7:04

Sem pa res vesela, da je tema, ki sem jo odprla, koristna še komu! Tudi z mano so bili na banki res zelo prijazni. Oddala sem obrazec za preračun obresti in čakam na odgovor. Pa če bo vsaj 200 EUR, vse bo bolje kot nič, čeprav sem pa kar razočarana ker sem res pričakovala večji znesek!

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

25. sep 2007 8:09

V naši banki pa niso imeli nobenega obrazca, sama sem morala napisat en dopis, v petek sem ga oddala, uslužbenka je rekla da bodo poiskali pogodbo, potem pa poslali v LJ da preračunajo. Veselo čakam na izid. ann

ŠPINAČKA  

član od: 20.9.2007

sporočila: 5

25. sep 2007 11:24

ja, hvala tortica..... Ravnokar podpisala poravnavo... pri meni so rabili za vse skupaj štiri dni... za konec sem jih pa samo vprašala, če o tej zadevi obveščajo VSE svoje stranke...... malo morgen.... ŠPINAČKA

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. sep 2007 16:50

Kdor je sklenil pogodbo v letih 1999 do 2002 ali v začetku 2003 in je privarčevani znesek že dvignil preden se je začela ta akcija, naj  obvezno gre na banko, pa čeprav brez papirjev.  Za informacijo: pri samo enoletnem varčevanju po pogodbi,  sklenjeni januarja 2003, začetni polog okrog 1,500.000 SIT z dodatnimi pologi in prvotno priznanimi obrestmi je znašala privarčevana vsota okrog 2,400.000 SIT,  je banka priznala razliko 123 €. Za ta denar se pa že splača narediti kakšen dodatni korak.

Cila

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

27. sep 2007 14:18

No, mene so ravnokar sami klicali iz banke, naj pridem podpisat eno izjavo za poračun obresti. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti