Hrana za neješče otroke(6 in 3 leta)

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

tema odprta - 12. sep 2007 19:44 | ogledi: 2.746 | odgovori: 24

Čao, punce.Tudi jaz, ki sem bolj nova tu gori, bi potrebovala kakšen vaš nasvet glede mojih precej neješčih otrok. Kaj bi jima ponudila recimo zjutraj ali zvečer in tudi za kosilo? Hvala za vse nasvete, če pa taka tema slučajno že obstaja, se opravičujem za ponavljanje.LP  DALČEK

DALČEK

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

12. sep 2007 20:13

No ja, sicer nimam otrok, ampak sem jim še zmeraj precej blizu (po letih pa še bratrance imam). Kadar sem opazovala svojo teto, ki je delila kosilo, se mi je zmeraj zdela največja napaka, da je poskušala sestrično in bratranca na vsak način siliti s solato, brokolijem in podobno zelenjavo (ki jo jaz sicer obožujem) - tudi z izsiljevanjem (ne ravno hudim, samo ne najdem boljše besede), številnimi prepiri in rotenjem. Sestrični in bratrancu se je tako že avtomatično kar obrnilo ob pogledu na tako hrano. Tudi onadva sta bila precej neješča, ko sta bila stara približno toliko kot vaša otroka, danes pa jesta veliko stvari, ki jih takrat nista - tako da se ne sekirajte preveč, če česa ne marata (razen če na primer SPLOH ne marata zelenjave, sadja, mesa, skratka kar cele skupine hrane, če veste, kaj mislim). Aja, zdaj pa k nasvetom: mislim, da je zjutraj najboljši čokolino (čeprav ga sama nisem marala, ampak ga danes obožujem), kako pecivo, palačinke ... Saj imata rada sladko? Mogoče jim lahko zajtrk naredite privlačnejši, če imata na mizi veliko izbire (lahko pa ravno obratno, poskusiti pa ni greh) ali pa če izgleda privlačen (meni se zdi na primer strašno posrečeno, ko je mami moje prijateljice za valentinovo izrezala iz toastov srčke in jih namazala z belo in temno viki kremo; všeč mi je bilo tudi, če je mami iz sadja sestavila kakšnega možička in podobno). Kaj pa vem, ne morem biti prav pametna, še posebej zato ne, ker sem bila sama ZELO ješč otrok :). Dajte jima tisto, kar imata rada in ju ne silite s tistim, česar ne marata, vdaj zdaj še ne - mogoče bosta pa potem nalašč to jedla (vsaj jaz bi tako naredila). Oh, že spet nakladam! LP in veliko sreče! Muffsy

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

12. sep 2007 21:14

Jaz sicer kot otrok tako neješča spet nisem bila, sem pa imela nekaj takih jedi, ki jih res nisem marala. Npr. kuhano zelje,ki ga imam zdaj res rada, pa prižganko, pa klobase ... Takrat, ko je bilo nekaj takega na mizi, kar nisem marala, sem pač jedla tisto, kar je bilo zraven. Zraven kuhanega zelja je bil krompir in pečenica, pa sem jedla samo to dvoje. Pri nas ni bilo kuhanja za vsakega posebej. Če si lačen, jej, če nisi, pa pusti, vendar drugega ne dobiš, sploh pa ne sladkarij. Osebno mislim, da kruh z nutelo, sladke palačinke, knedelji z veliko sladkorja in podobne reči, niso ravno najbolj zdrav obrok. Ja, kdaj pa kdaj, ne pa 3x na teden. Tako so vzgajali mene in mislim, da je to prav način. Oba z bratom namreč jeva vse, kaj rajši, kaj pa malo manj. Tako pač je. Dalček, za zajtrk bi jima ponudila kakšno sadje, polnozrnato žemljico, ki jo npr. spečeš sama, pa gor dodaš rozine za očke in usta (kot pri miklavžih). Če poje otrok kaj od tega, mislim, da je že kar nekaj. Za kosilo skuhaj tisto, kar boste pač jedli. Na začetku glej le toliko, da bo vsaj nekaj od skuhanega otrok jedel. Za večerjo pa jogurt ali pa samo kakšno juhico z rezanci, menim, da bi bilo dovolj. jessy6

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

12. sep 2007 21:18

Ja, Muffsy, hvala za vzpodbudne besede. Naj povem še to, da smo probali že marsikaj in na vse načine, tudi tako, kot si ti napisala, ampak enostavno se včasih še vedno borimo skoraj za vsak grižljaj.
    Kaj pa menite o tem, da bi jima vsako jutro, recimo, dala čokolino? A bi bilo to sploh zdravo, glede na to, da bi bilo VSAKO  jutro čokolino?                    
No, pa lep pozdrav. 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
DALČEK

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. sep 2007 21:26

ja pa naj jesta vsako jutro čokolino če jima paše...zakaj pa ne. Meni tudi včasih cel teden paše jesti čokolino potem pa spet 1 leto nič. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

12. sep 2007 21:30

Jessy6, sedaj, po vaših besedah razmišljam- mogoče sem pa tudi sama malo kriva, ker je hčerka(6) že od rojstva( rodila se je z osmimi meseci-PT=2230), nekako bolj malo jedla, pa se mi zdaj mogoče zdi, da oba premalo pojesta? Nekako po mojem občutku naj bi pojedla nekje okoli 3 dl, recimo čokolina, da bi bilo dovolj? LP DALČEK

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. sep 2007 21:42

Pojesta naj toliko kolikor jima paše. Na mnogoletne iskušnje nebi še večala problem z siljenjem in različnimi forami. Zaležejo le prvič, nato sledi naslednja dokler idej ne zmanjka in otrok dobi moč nad nami kadar zmaga. Zato se naj nebi šli vojne. Več dela a manj psihičnih stresov z obeh strani. Važno je, da imata dobro kri in da se normalno razvija. Bi pa vstrajala, da se različno hrano vsaj košček poizkusi in nato oceni. ham-njam

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

12. sep 2007 21:43

Ni treba čokolino klasika : v mleko tiste kosmiče. Jaz tamali tudi dodam malo sladke smetane ali malo marmelade ali malo pudinga.... ne veliko, morda le za žličko ali dve. Toliko, da je okus malo "boljši".... titta

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

12. sep 2007 22:22

Ena mš, ravno pri tem vztrajanju, da se en košček vsaj poizkusi in nato oceni je pri nas največji problem, saj

potem še nekako gre:o :).Mi pa počasi že zmanjuje idej, zato sem se obrnila na vas...Kakšni predlogi? Tisti je čisto uporaben o izboljšanju okusa .Hvala.

DALČEK

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. sep 2007 6:48

Ne skrbi dalček, po moje se bo že popravilo, govorim iz lastnih izkušenj. Ko otrok pa vse do konca pubertete sem bila zelo zelo izbirčna, jedla nisem skoraj ničesar, oziroma, toliko, kot sem rabila. Rodila sem se predčasno in tudi bila zelo suha. Lačna nisem bila nikoli. Potem se je to čisto obrnilo na glavo, poglej me sedaj tu na kulinariki, rada jem, sprobavam nove recepte in uživam :) veliko sreče katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 13. sep 2007 06:48:18

mitar  

član od: 18.7.2007

sporočila: 15

13. sep 2007 7:12

Glede tega, kaj ponuditi za zajtrk - jaz pripravljam moji eno leto stari miški najrazličnejše stvari, ker tudi sama uživam v tem. Npr. v navaden (3,2% m.m.) jogurt namočim malo Corn flakesa ali kakih drugih kosmičev (ovsenim, prosenih) in nato dodam sveže sadje (hruške, banane, breskve, jabolka - kar pač imam pri roki), če pa se mi mudi, dodam kar malo kakšnega sadnega jogurta in na koncu dodam že žlico sveže skute. Skuham ji tudi polento - obožuje jo, gres, mlečni riž, proseno kašo s suhimi slivami (oboje namočim nekaj ur prej v vodo), kruh in mleko,... Včasih ji ponudim tudi polnozrnate ponvičnike, kuhano ali pečeno jajčko... Vsekakor skrbim, da je čimbolj raznoliko hrano. Tudi jaz imam težave, ko jo začnem hraniti - prvo žlico je najtežje dat v usta, zato jo zamotim s kakšno stvarjo (npr. ji dam knjigico v roke...) in potem pa je kot ptiček vsak nadaljnji grižljaj. Upam, da ti bo kaj v pomoč in srečno mitar Sporočilo je spremenil(a) mitar dne 13. sep 2007 07:13:21 Sporočilo je spremenil(a) mitar dne 13. sep 2007 07:13:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti