Kostanj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. sep 2007 21:39

Magnolija, velja! Kolikor poznam Rimljanko, ne bo težav s komunikacijo, tako da bova kar veliko kostanja lahko nabrali! Samo ... kje v BK si pa videla medveda? Kje proti Staremu trgu mogoče? S šolo smo ga sicer hodili vsako leto nabirat na Otovec (oz. Rožanec). Je bilo kar fajn: z vlakom do Otovca, potem pa peš naprej. Še dva tedna praviš? Saj ravno prav, takrat se mi bo ravno uspelo primajat v BK. Jaz sem bolj "na muhte" in ga, če nimam časa, kar kupim pri enem lokalnem prodajalcu tam, kjer imamo vinograd. Poceni, hitro, pa še debel je. (Sicer obstaja verjetnost, da svojega kupim, ker ga na naši parceli kaj hitro nekdo pobere, hihi) Majamarko, nama so pa medvedi praktično sosedje, a ne? (Jaz sem sicer za spoznanje bolj v "prvi liniji"). Pri nas hodijo (nepovabljeno seveda) češnje obirat, pa čebelam na obisk, pa koruzo silirat ... Jaz ga pa v teh 4 letih še nisem videla (na srečo). Ne vem, če bi si ravno upala v teh koncih po kostanj ... No, če bi Rimljanko s sabo vzela, za pogovor z medvedi, potem mogoče ... Potem pa na kostanjev piknik, a ne? Moj mož ga itak namerava organizirati, če boste pridne/i, vas povabim . Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. sep 2007 22:51

Veste kaj, takole račune brez krčmarja delat...................kot ste se tega lotile ve..................... jaz pa komunikacija z   :

 

 

 

 

 

 

 

 so pametne živali in se sami umaknejo, nevarni postanejo e, če jih presenetimo in imajo časa za umik.

Tri klepetalke, ki gredo po kostanj zanesljivo zganjajo toliko hrupa, da vsak pameten   pohiti v nasprotno smer.  mladiči pa so tudi že zrasli in niso več v takšni materinski zaščliti, zaradi katerih so   načeloma res nevarne.

No, o zorenju kostanja pa le poročajte, sem danes videla, da marone po ene 8,....€ že prodajajo

rimljanka

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

19. sep 2007 5:36

V Mercatorju imajo že kostanj,zgleda zelo lep pa še debel je cena je pa 1,89za kg. leni1

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. sep 2007 5:54

Predvčerajšnjim  sem na sprehodu že našla prve zgodnje zrele kostanje - širša okolica Ljubljane. Cila

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

19. sep 2007 6:18

A kaj veste, kako je s kostanjem na Gorenjskem, nekje v okolici Kranja? :) Muffsy

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. sep 2007 10:50

Danes sem ob poti nabrala dober kilogram lepega zrelega kostanja. Včerajšnji dež ga je  dodobra sklestil.

Ni pa še ves zrel, razlika v zorenju med najbolj zgodnim in najbolj poznim je pri nas skoraj en mesec. Najbrž se tudi v okolici Kranja že kaj najde.

Cila

magdalena  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4

24. sep 2007 13:21

Včeraj smo v okolici Janč pri Ljubljani nabrali 9 (DEVET) kil kostanja. Saj veste, ko začneš, ne moreš nehat, pa še sami debeluhi so bili. Zdaj pa rabim čim več (ampak res) receptov za jedi s kostanjem. Pekli bomo že (pečica?), kaj pa ostalo? Ah, naj dodam še to, da sladkarij nimamo preveč radi. magdalena

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

24. sep 2007 13:27

Kostanj zelo rada dam v pražen krompir (kuhan in olupljen, lahko tudi pečen-seveda nadrobljen), v "filo" za piščanca (kruh, jajca, mleko, peteršilj...), raco, kakšno mesno rolado,... Kadar ni svežega kostanja, kupim kostanjev granulat in ga uporabim. Tudi palačinke lahko nadevaš z njim (kuhan, olupljen, z dodatkom sladkorja in sladke smetane, malo ruma...), zelo dobra je tudi kostanjeva potica. Seveda lahko vse te "sladkarije" narediš tudi slane. s0ncek*

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

24. sep 2007 13:29

tudi mi smo ga včeraj nabrali. Ampak nas je že nekdo prehitel tako da smo ga dobili manj kot kilo. Je pa res da še nima pravega okusa. Ampak pomoje bo prej ves na tleh preden ga bo dobil mraz. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

24. sep 2007 13:55

 

jaz sem ga že nabrala celo košaro, res pa je, da je bolj zgoden. Še malo pa bo tudi ostali zrel. 

stani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti