Majhna pozornost za učitelja/vzgojitelja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. avg 2007 18:25

pinka je napisal/a:
Saj nihče nikogar ne sili, da kupujejo darila. Ja res je, da so na tem svetu revni otroci, ampak mi žal nismo krivi, da so oni revni. Mogoče, jih bo pa življenje še bolj gnalo, da bodo lahko njihovi otroci, nosili malenkosti svojim vzgojiteljicam. Pa nisem pedagoška delavka. LP, pinka

Tole pa me je vrglo s stola !

F r i n a

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

1. sep 2007 9:25

Jaz bi rekla tako,da niso vsi za en koš.Imaš učitelja,vzgojitelja ali celo profesorja ko se mu vidi,da obužuje svoj poklic in da to dela s srcem.Imaš pa tudi takšne primire,da te dol vrže,ker se mi zdi da res hodi samo v službo odpikat tistih osem ur in to je to. Jaz imam komaj enega v šoli,pa že dobivam sive lase.Učitelica je nedostopna ,zvišana ,pa je mlada.Komaj je začela,pa bi si človek mislil da ima ja še tistega mladostnega zagona. Ali pa ena vzgojiteljica mlada,zamorjena zjutraj komaj pozdravi(mogoče me moti zato,ker sem sama bolj živahna in z otoci bi delala vse).Pa pričakoje od dveletnega otroka ,da bo pešaču par kilometrov v eno in drugo smer,potem pa reva od utujenosti dviguje roke .Ampak vzgojiteljica meni,da ona mora vedit da ni samo ona v skupini.In še za smetano na vrhu,ko so prišli nazaj v vrtec je bila tamala tako izmučena,da je samo jokala in se je hotela samo nosit,pa še malo intertna ,jo je vzgojiteljica polila z vodo(češ,da bo nehala).Tavečji pa je bil takrat tudi v vrtecu,pa je vse vidu in nam je dama lepo povedal.In tako smo imeli naslednji dan malo napete pogovore.Ne bi ona sama že prvi dan povedala ,pa bi jaz gledala drugače,kot da men to doma otrok pripoveduje. Takšni primeri vržejo grdo luč potem žal na vse.Malo sem zašla iz teme,ampak hotela sem povedat,da pri nas imam občutek,da že hodijo samo v službo. An

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

1. sep 2007 9:50

No v takih primerih se pa obrnite na ravnatelja, ker gre že za nedopusten odnos do otrok. Na srečo je takih ljudi le peščica. Dana

postrv  

član od: 27.7.2007

sporočila: 64

1. sep 2007 9:56

Groza, drugega ne morem povedati, balonka. Tudi sama opažam , da nekatere mlajše vzgojiteljice in učiteljice "odpikajo" tiste ure- strogo od minute do minute. Bog ne daj, da bi naredila še kaj izven tega. Seveda niso vse enake, prej izjeme, ampak se najdejo in potem nekateri starši posplošijo na vse pedagoške delavce. LP postrv

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

1. sep 2007 10:09

Mislim, da tole, kar zdajle pišete ni bil namen te teme. Ne vem, kdo bi planiral obdarovati učitelja, kakršnega je opisala balonka. Prav, mogoče res obstajajo tisti, ki ure "odpikajo", ampak sama jih na srečo poznam zelo malo. Ne vem koliko tajnic na občini poznate, ki bi svoje elo opravljale s srcem in mu bile predane z dušo, pa prav tako delajo z ljudmi. Ampak to je že druga tema, kajne? Dana

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

1. sep 2007 10:31

Točno tako,da so to izjeme.Ampak ravnatelj in vse ostalo je na tej šoli gnilo. Jaz sem končala OŠ pred dvajsetimi leti ,pa sem imela več aktivnosti ,kod jih imajo možnost imeti moji otroci sedaj.Za predšolske otroke je nič,za tiste prvo leto v šoli pa je samo pravlični krožek(to mu že doma delamo),pevski(pa še to mora čez cedilo),pa se konča .Ni nobenega športa, ničesar.Midva se trudiva koliko je po najinih močeh,da se igramo čim več z žogo,kolesarimo,sprehodi.Ampak to ni to.Sedaj sva prišle z eno mamico na idejo(ker imava otroke enako stare),da jih bova izmenično vozile v športne aktivnosti 20 km oddaljen kraj. Z ravnateljico sem pa prišla na vzkriž že s tem ,ker sem jo opozorila ,da bi lahko šola-vrtec obvestila,da lahko koristiš stanovanjski kredit.In mi je rekla kot prvo,da je to vse na polah.Sem jo popravila,da ni potem je pa rekla,da vse to občina dela.Halo,to da pa lahko rezervacijo koristim samo dva meseca ,pa ne diktira občina.In dobiš občutek,kot da od njihovih plač to trgajo.In žal tle se že vidi,da odpikajo svoje ne da bi še kaj kot družba pomagala. Oprostite,ampak na to temo imam vedno veliko za povedat.

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

1. sep 2007 10:33

No pa nastaja še ena tema, kako občinski delavci ne delajo predano.... DanaS, tako kot si bila ti prizadeta, ko si prebrala nekatera mnenja na začetku teme, tako bojo zdaj lahko užaljene tiste, ki so tajnice na občini. Po eni strani obsojaš posploševanje, po drugi strani sama posplošuješ... Zato so pa mnenja samo mnenja, kajne... feferon

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. sep 2007 10:39

 Kaj pa imata šola in vrtec veze s stanovanjskim kreditom? jade

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

1. sep 2007 11:05

feferon je napisal/a:
No pa nastaja še ena tema, kako občinski delavci ne delajo predano.... DanaS, tako kot si bila ti prizadeta, ko si prebrala nekatera mnenja na začetku teme, tako bojo zdaj lahko užaljene tiste, ki so tajnice na občini. Po eni strani obsojaš posploševanje, po drugi strani sama posplošuješ... Zato so pa mnenja samo mnenja, kajne... feferon
Ja pa a ti res ni jasno? Kaj ima slab in nesramen učitelj, ki ima vsega dovolj, veze z začetnim vprašanjem. Ravno toliko kot tajnice na občini veze s šolo. Nič. Dana Sporočilo je spremenil(a) DanaS dne 01. sep 2007 11:06:08

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

1. sep 2007 11:13

jade je napisal/a:
 Kaj pa imata šola in vrtec veze s stanovanjskim kreditom? jade
Če plačuješ stanovanjski kredit, imaš možnost znižanja razreda za plačilo vrtca. feferon

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti