Odpravljanje vonja iz čevljev ...

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. avg 2007 14:49

ne, če posprejaš čevlje znotraj, ni nobene panike. res pa probaj tale secret key stick (saj veš, v taki plavi embalaži), deluje tudi proti potenju. To pa je glavni vzrok, da "plavaš " v čevlju in zaudarjaš. Sicer ne podpiram takih zadev, ki omejujejo naravno pot znoja, podplati so pa pri tem mojem prepričanju pač izvzeti. Zaradi smradu! Kaj češ! titta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. avg 2007 15:11

V Sanolaborju imajo vrečke za v čevlje prav za odstranjevanje vonja v obuvalu, Obstaja tudi sprej za čevlje, ki uniči mikroorganizme.

Vsi, ki imam kdaj kako oblačilo sintetičmega izvora, se lahko spomnimo, da pulover iz  malona smrdi že pred nošnjo, iz bombaža pa nikoli. Sama nimam nobenih sintetičnih obuval, ker me morajo te noge, stokrat ožuljene nositi še nekaj desetletij.

 

PS Presenečena sem v lekarni kupila gel, ki ga namažeš tam, kjer naj se bi žulji pojavili. Vam ga privoščim ...

F r i n a

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

29. avg 2007 16:05

Bom probala tole napisat tako, da ne bo oglas, čeprav bo težko. Pri meni lahko namreč dobite izdelek, nagrajen z zlato medaljo na MOSu lani, gre pa za komplet dveh vrečk, ki so napolnjene z ekspandirano vulkansko kamnino z naravnimi dodatki. Deluje tako, da lahko na sebe potegne ogromne količine vode in zadrži vonjave (podobno kot tisti kristali, ki jih originalno dajejo v škatle s čevlji, samo da so tisti strupeni in ko se navlažijo, so zanič). Vrečki zvečer daš v čevlje in zjutraj so popolnoma suhi in brez vonja, tudi če so bili zelo mokri. Po treh mesecih daš vrečke za nekaj ur na sonce ali v pečico na 60 stopinj za eno uro, da se spet aktivirajo in da vlaga izpari iz kamnov. Garancija leto, cena pa 10 eur za komplet (v kompletu sta dve vrečki). Lahko mi pišete na ZS, če vas zanima kaj več. lesnik

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

29. avg 2007 16:35

Lesnik, a so to vrečke, ki jih oglašujejo tudi v eni znani slovenski reviji? Od prvega trenutka, ko sem jih zagledala, samo nimam še nobenih povratnih informacij o delovanju. Te kontaktiram na zs! Tudi sama imam strašanske težave s potenjem nog. Ker sem zaradi prepogostih degusacij receptov s kulinarike že itak krepko čez idealno težo, čevlje ponosim hitreje kot manekenke s 50 kg, ko pa k temu prišteješ še tole potenje, potem računica pokaže, da eni čevlji pri meni vzdržijo makimalno eno sezono. Pa računaj! Moj dragi teh težav nima, ker je pred davnimi leti v vojski dobil eno kremo in od takrat naprej se poti normalno, samo nobeni njegovi čevlji več ne smrdijo. In ne boste verjele, enkar sem našla zdravnika, ki je vedel, kako se tista krema zmeša in mi je napisal, tako da sem si dala v naši lekarni zadevo nardit in res pomaga. Je v bistvu en tak tekoči puder, s katerim je treba stopala namazat vsak večer pred spanjem in čez obut bombažne nogavice. Sitno je samo to, da je to en tak tekoč puder, ki pušča barvo skoraj tako kot edigs, je pa res, da po kakih 14 dneh NEPRIJETNEGA VONJA NI VEČ! In če bi pri meni ne bilo s tem tako kot z vsako na novo odkrito dieto (beri: če bi vztrajala več kot tri dni) bi bil efekt najbrž trajnejši! Tako pa.... Ni sicer lepo, je pa res, da sem vesela, da nas je več takih.... Pozdrav vsem, helenag

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

29. avg 2007 19:07

Ja, Helenag, to je to. lesnik

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

29. avg 2007 20:03

pomaga ce noge namazeš z ekstraktom grenivkinih pešk ... malo razredčene z vodo, samo namažeš noge ... pa še glivice preženeš :) mandeljček Sporočilo je spremenil(a) mandeljcek dne 29. avg 2007 20:04:26

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. avg 2007 21:22

Lešnik, to je to, o čemer sem pisala. F r i n a

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

30. avg 2007 8:28

Frina, koliko pa pridejo te vrečke v Sanolaborju (če morda veš). Pri nas ima te probleme mož. lp Alenka

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

30. avg 2007 9:21

V Sanolaborju so 11.90 eur. lesnik

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

30. avg 2007 10:23

Lesnik, hvala. lp Alenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti