Kvalitetna posoda

neznan uporabnik

27. avg 2007 20:04

Ja, tudi jaz imam posodo ALU GUS od SKK, sedež imajo na Jesenicah in so na vseh sejmih, kjer dobiš ceneje. Brez te posode bi si težko predstavljala kuhanje. Tudi prjateljice, katere so jo na moje priporočilo kupile, se brez izjeme ne bi več ločile od nje. Imam tudi AMC, tudi z njo sem zadovoljna, še posebej pogosto jo uporabljam, če kuham na pari pod hitro pokrovko, npr. krompir, štruklje, vso zeljenjavo. Pravilo, kdaj kuhati na pari mi je povedala posrednica in sicer je priporčljivo kuhati na pari vso hrano, pri kateri vodo odliješ in s tem zavržeš bistvene hranilne snovi.. Se splača dati malo več, ker praviloma dobiš tako malo več. Lp zoja1

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

27. avg 2007 20:15

jaz sem še vedno "staromodna" in se ne morem upreti krasnim posodam Emo Celje sistema. Pa kaj niso luštne takšne lepe, poslikane, z rožicami ali jeans motivi.....

Le silikonski pekači raznih oblik in podloga za valjanje iz silikona so novosti v mojih predalih. Se vidi, da je bila kuhinjska vzgoja plod moje 90-letne ome.

titta

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

27. avg 2007 20:16

Sem imela "čast" kuhat v AMC posodi, pa me ni pretirano navdušila. Nikoli ne bi dala toliko denarja, ker mi pač ni čisto nič posebnega. Mami ima komplet WMF ekonom loncev, pa so mi bolj všeč. Meni finance dopuščajo Tefal Sesame (veliko kuham na pari in sem zelo zadovoljna), ostalo pa imam WMF lonce (spar akcija), Tefalov vok, ponev in palačinkarco. Ne potrebujem čisto nič več. Lp, polona

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

27. avg 2007 21:42

Midva z možem sva do sedaj še sama in imava AMC. Imava 3 l kozico, 4,5 l lonec, Eurazio in še eno malo kozičko ter hitro pokrovko, drugega prav nič in to je najina skoraj doživljenska investicija v posodo. SUPER zadeva. Tudi z najinim avtodomom gre na dopuste. Kuham vse živo. Prihranek energije, časa, kvaliteta, prihranek vode, maščobe, odlična akumulacija,... ODLIČNA INVESTICIJA NA DOLGI ROK. Ko stvari, ki si jih bil vajen jesti, poskušaš spremeniti ugotoviš, da je hrana veliko boljša, hitreje prebavljiva, pričneš zaznavat okuse kvalitetne hrane. Poskusite jesti hrano brez soli kuhane v vodi in tiste brez vode. Če se jaz matram celo leto, da mi zraste zelenjava v vrtu, zakaj bi jo potem razluževala z vodo, ker jo lahko pojem veliko boljšo kuhano na ta način. Zelo pomembno dejstvo: soli človek ne potrebuje. Ko se navadiš uživat kvalitetno pridelano hrano kuhano na ta način, ugotoviš kako zatežena je sol in maščoba. Pa tudi nisi zaspan po takšnem obroku. Poudarjam, še vedno lahko kuhaš s to posodo na klasični način, vendar to ni to in se posode ne splača kupiti; kupi si jo raje cenejšo. Res je dražja posoda, vendar moraš vedeti kako z njo kuhati. Če si pripravljen spremeniti načine kuhanja, potem si na dobri poti, da si to posodo želiš imeti. Hitra pokrovka je zame ena najbolj pogruntanih stvari, ki jih je AMC naredil npr. juha kuhana cca 20-30 min, ko je kuhana imaš že precejeno, golaž 15-30 minut odvisno od mesa, krompirjeve cmoke s slivami lahko kuhaš na soprai-božanski, kuhani štruklji ravno tako kuhani na sopari-božanski, krompir v olupkih kuhan na soprari 15 minut, pašta, rižote.... Midva je ne zamenjava za nič na svetu. kažotk

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

28. avg 2007 7:44

Kaj pa Tefal Essencia? A kdo ima te lonce? Me zanima vaše mnenje glede razmerja cena/kvaliteta, ker niso zelo dragi. Jaz imam samo en velik 8 l lonec, v katerem kuham pasulj in juho, pa se mi zdi super. Ko enkrat zavre, dam plin na minimum in lepo počasi vre, primerne pa so tudi za indukcijo (moj naslednji štedilnik). Vsekakor ni primerjave s tistimi poceni RF kompleti ala Top kitchen. Verjetno bom kupila še 2-3 manjše kose. Ne vem pa edino teh fint, če se morda izloča nikelj in če je RF sploh primeren za kuhanje hrane. Ali pa so informacije v tem stilu "dlaka v jajcu"? Ker dati 1000 in več EUR za pet piskrov je pa za naš žep preveč, pa čeprav so doživljenjski. Lp PISTACIJA

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

28. avg 2007 7:56

Živ, pri nas imamo nekaj amc loncev, enega Tefala in nekaj navadnih od EMO. Pri Tefalu me moti isto, kot že eno od predhodnic. V nekaj letih se obrabi, pa moraš menjat, čeprav niti ni tako poceni. Večinoma uporabljam AMC, kaj ekstra posebej navdušena pa nisem. Ali pa ga mogoče ne znam pravilno uporabljat, Predvsem me moti, da dna z zunanje strani ne morem spucat, da bi se svetil. Je kar porjavel, ne zarjavel, ampak take rjave barve je. In to ne gre stran. Je pa res razlika, ali kuham v AMCju ali v EMO posodi. LP, Pija. Pingvin

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

28. avg 2007 9:27

Uh, toliko različnih mnenj! Zdaj sem spet na začetku. Odločitev bo morala biti moja oz. najina. Me pa zanima še tole: nekaj vas je omenilo, da ima hrana, kuhana v amc, poseben okus. Kako to mislite?? jessy6

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

28. avg 2007 11:48

To pomeni, da je hrana boljšega pristnega okusa, seveda če kuhaš na sopari ali pa brez vode. na začetku ti bo hrana čudna, ko pa boš to dnevno jedla, se ti bo zdela vsa druga hrana preslana, preveč maščobna, težka. Pingvin jaz vem zakaj ga ne moreš več tako lepo spucat, da bi se lepo svetil. Ti si to kozico pregrela in je zato jeklo takšne barve. Enak problem sem imela jaz, ko sem dobila njeno kozico v dar in ker je ona kuhala na špargetu, se ji je večkrat pregrela, zato sem si nabavila AMC čistila in lepo počasi spucala. Zato pa so termostati na pokrovki, tako mi je povedala svetovalka, pa tudi moj prijatelja metalurg. Zeleni kazalec ne sme iti čez konec rdečega polja (v žargonu čez 15 uro). Jessy6 si sedaj dobila kakšno idejo kakšno posodo želiš imeti? Enako kot ti sem bila tudi jaz. In ti povem, da sem komaj čakala, da dobim kozico AMC s hitro pokrovko v dar od mojih staršev. Ma ker sem jih jaz želela postreči s kosilom, sem si šla kupiti ene poceni kozice-katastrofa. Boljše bi bilo, če bi počakala malo časa, skuhala kosilo kdaj drugič in bi tako imela manj šare v omari. Od takrat vedno uporabljam samo to AMC posodo (še en lonec in kozičko sem si kasneje dobavila). Te posode ne uporabljam le za mleko in za kuhanje čajev ter za shranjevanje živil (za te uporabljam emalirano, stekleno in platično). To ti povedo tudi svetovalci od AMC-tisti, ki so dobri svetovalci. kažotk

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

28. avg 2007 13:21

kažotk, hvala lepa za odgovor. Naj povem, da se res po malem nagibam k amc, čeprav sem bila prej bolj za zepter (po zaslugi prijateljice). Ker pa se šele čez 2 meseca selim na svoje, želim tudi predstavitve imeti na svojem. Takrat bom vse sprobala in se potem odločila. Mislim, da bo tako najboljše, saj se mi nikamor ne mudi. jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti