Maslena krema

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

tema odprta - 24. avg 2007 13:38 | ogledi: 4.771 | odgovori: 4

pozdravljene!

rada bi nekaj nasvetov glede maslene kreme. v bazi sem našla en recept za masleno kremo ampak me zanima recept, kako ve delate kremo.

se da z to kremo lepo premazati torto? je krema ko se strdi oziroma naslednji dan lepa po izgledu?

namreč ne bom delala prave torte ampak bom okraševala stiropor pa ne vem bi delala z smetano ali masleno kremo.

nektarina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. avg 2007 13:55

v učbeniku Slaščičarstvo za masleno kremo piše: "je zelo občutljiva krema, ki mora biti pripravljena v dobrih higienskih razmerah. Primer priprave: 1. penasto umešamo maslo in sladkor v prahu v razmerju 1:0,5 2. Dodamo ohlajeno vanilijevo ali rumenjakovo kremo, beljakov sneg, fondant ali še več sladkorjav prahu. Po možnosti dodamo naravne okuse." (str. 93) Maščobo tako segrejemo in penasto umešamo s sladkorjem, za dodatke (čokolada, žganje, kava) pa piše, da jih segrejemo in tej mešanici dodamo na koncu. Nato so napisani načini na katere lahko naredimo to kremo (nemški,..). Ker imam knjigo trenutno sposojeno iz knjižnice, lahko kakšno stran skeniram in pošljem na e-mail. Jelenckova

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

24. avg 2007 14:11

Za papirnate torte sem jaz specjalist. Ne delat z masleno kremo, ker jo boš rabila ogromno, če pa mal preračunaš, bo tudi precej draga. Stiropor pa ni najbolši. Zakaj nebi raje delala s papirja??? LP

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

24. avg 2007 14:13

kako pa iz papirja? nisem še delala iz papirje torte. in s čim jo okrasiš? nektarina

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. avg 2007 11:40

Ja najbolš je iz wc papirja. Sam če daš cele rolice, običajno ni pravega efekta, ker slavljenec najprej zareže v kartonast valj in takoj ugotovi da neki ne štima. Jaz običajno wc papir iz rolic zvijem v eno veliko rolo. Tako dobim velik krog. Potem pa oblečem s šeleshamerjem. Zlimam z lepilnim trakom. Isto tudi zgoraj. Šeleshamer je malce trši ampak se vseeno razmoči pod smetano, tako da postane čisto mehak. Po vrhu pa smetano. Jaz uporabljam Pomursko. Se mi zdi da je za oblikovat odlična. Sam je ne smeš ful zmiksat, ker ti papir potegne vn vlago. Če je preveč zmiksana pol popoka. In oblikuješ. Jaz sem jo naredila za strica, ko je praznoval 50 let. In je rezal in rezal in ........ Mi smo se nasmejali do solz. Upam, da sem ti malce pomagala. Lep dan! Sporočilo je spremenil(a) morska medvedka dne 25. avg 2007 11:40:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti