Goveja juha - zdrava???

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

23. feb 2011 7:00

Moja babica je skuhala najboljšo govejo juho in sicer na štedilniku na trda goriva. Še po pol stoletja točno vem,kao je dišalo in kako slastna je bila z neskončno dolgimi rumenimi domačimi rezanci.Pa mislim,da ni bila prav izobražena,no vsaj hvalila se ni s tem,hehe Majdina

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. feb 2011 9:08

zzak1977 je napisal/a:

Lepo bi bilo, da bi ljudje stvari ki jih ne poznajo, najprej poizkusili, potem se pa krohotali.

Obstaja še marsikaj zanimivega izven tega našega okvirja izpod alp.

Commis débarrasseur
Ne ne, tistega, kar ne poznamo, tisto je bav bav in bljak. Jaz pa pravim - več stvari kot poizkusiš, več je možnosti, da odkriješ nekaj novega, kar ti je všeč in tako se množica stvari, ki jih poznaš veča in s tem tudi množica stvari, ki so ti všeč. Tako v kulinariki kot v življenju nasploh. In se ne obremenjujem preveč z raznimi "pravilnimi" kombinacijami. Glede kulinarike sem pa ugotovila, da je lahko veliko kombinacij, ki so se mi zdele čisto mimo, zelo dobrih... čez nekaj časa je sledilo spoznanje, da nič ni čisto mimo, odvisno je le, kakšne prehrambene navade smo pridobili v otroštvu. JanisJoplin

neznan uporabnik

23. feb 2011 10:13

Lakica, ne boš verjela, tudi pomarančne lupine lahko dodamo "govejemu kompotu".

Smej se dalje. Se smejemo s tabo.

 

KVAK

japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. feb 2011 16:59

Danes kuham govejo juho. Sem hotel vanjo dati od 2 do 5 klinčkov. Iščem med začimbami in ugotoim, da ni nikjer nageljevih žbic. Tako ne morem testirati trditve, do so klasična začimba za govejo juho v Sloveniji. OK, si rečem, bom dal pa malo več muškatnega oreščka (ne cveta, nimam pojma kaj to sploh je ). Vzamem v levo roko strgalo , v desno orešček in začnem "ribati". No in mi pade iz desne roke orešček v juho. Cel. Juha skoraj da vre,ne upam si nič ukrepati, bog ne daj, da se jo dotika dokler ne zavre pa tudi potem ni priporočljivo (če se meso v juhi, ki vre obrne, je menda potem vse narobe). Torej pustim cel orešček v piskru. Kaj se bo iz tega izcimilo ? (nadaljevanje prihodnjič ) lp hedonist

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. feb 2011 17:02

hedonist je napisal/a:
Danes kuham govejo juho. Sem hotel vanjo dati od 2 do 5 klinčkov. Iščem med začimbami in ugotoim, da ni nikjer nageljevih žbic. Tako ne morem testirati trditve, do so klasična začimba za govejo juho v Sloveniji. OK, si rečem, bom dal pa malo več muškatnega oreščka (ne cveta, nimam pojma kaj to sploh je ). Vzamem v levo roko strgalo , v desno orešček in začnem "ribati". No in mi pade iz desne roke orešček v juho. Cel. Juha skoraj da vre,ne upam si nič ukrepati, bog ne daj, da se jo dotika dokler ne zavre pa tudi potem ni priporočljivo (če se meso v juhi, ki vre obrne, je menda potem vse narobe). Torej pustim cel orešček v piskru. Kaj se bo iz tega izcimilo ? (nadaljevanje prihodnjič ) lp hedonist
komaj čakam nadaljevanje JanisJoplin

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. feb 2011 18:05

......juha je kuhana. Okus super , tako kot vedno- moja juha je itak vedno izvrstna. Niti se ne pozna, da se je v njej kuhal cel orešček. Sem ga našel, na dnu je tičal, in bil je še vedno trd. Zelo trd. Ni mi sfižil okusa, kakor mi ga tudi niso klinčki, ki jih sploh nisem imel. Zaključek: goveja juha je to predvsem zaradi govejega mesa in govejih kosti . In zelenjave. Začimbe je treba dozirati z občutkom ampak tudi če ti vanjo pade malo več očitno ni nič hudega. Pa naj Francozi in Italijani rečejo kar hočejo. Kasneje prilepim še fotko. lp hedonist

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

25. feb 2011 19:56

hedonist Verjetno se ni nič poznalo zato,ker je bilo trdo, če bi bilo mehko bi verjetno se.Predsztavjej si, da bi ti padlo notri kaj mehkega,kar ne moreš pobrati. franciska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti