Indukcijski kuhalnik

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

20. avg 2007 13:49

Jernej,

Urejeno. Še enkrat hvala. Nikoli ga še nisem uporabila in sploh nisem vedela, da obstaja.

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

20. avg 2007 14:27

če bi še enkrat kupovali bi zagotovo namesto 2+2 kupili 4 indukcijska kuhališča tako da pozdravljam to odločitev jernej. žal pa ne vem svetovati zakaj takšna razlika v ceni, vsekakor pa se je res dobro pozanimati o tem. nektarina

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

20. avg 2007 14:57

O, hvala vam...se pravi, da tudi določena inox in celo emajl prime na indukcijsko...bom probala z magnetom...res hvala ! A, teflon pa absolutno ne pride v poštev ? Kako si pa pomagate kadar ni elektrike ? In, ali ste opazili veliko porabo pri elektriki, po nabavi indukcijske oz. steklokeramične, npr. če ste prej imeli plin ? Andreia

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

20. avg 2007 15:25

Ne, porabe nisem gledala. Proizvajalec pravi, da je indukcija varčna.

Sigurno pa je indukcija hitrejša od plina za 30%. Steklokeramika pa 30% pošasnejša od plina.

Če pa bo zmanjkalo elektrike bomo šli pa "ven" jest ali pa skuhali na roštilju.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. avg 2007 18:30

Nekatere teflonske ponve (predvsem dražje :) ) pridejo v poštev tudi na indukciji. Je na dnu tak znakec, ena zvita žica (tuljava). Atina

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

21. avg 2007 15:59

Atina...hvala za sporočilo tudi tebi....no, sej po vse tem bo celo ostalo nekaj posode uporabne tudi za indukcijsko ploščo Andreia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. avg 2007 16:42

Jernej, lahko, da gre za promocijsko ceno. Meni bi bilo pa pomembno tudi, kako so uporabniki sicer zadovoljni z različnimi  Candyjevimi proizvodi. Nekako imam vtis (zgrajen na osebnih izkušnjah), da italijanska bela tehnika ni več tisto, kar  je bila nekaj desetletij nazaj. Ali pa se motim?

Cila

Helenna  

član od: 23.8.2007

sporočila: 6

23. avg 2007 16:03

Zdravo! Sem po nasvetu prijateljice zajadrala na tole vašo stran in že pri prvem obisku foruma naletela na zanimivo temo:indukcijske plošče.Zadevo poznam v toliko kolikor smo letos kupili malo ploščo za v kamp znamke kenwood(vMercurju).Poleg ene posodice,ki sem jo dobila zraven,sem si dokupila še en piskrček,kozico in tefalovo taflonko(vse je označeno za indukcijske kuhalnike).Na jesen pa z možem načrtujeva zamenjavo štedilnika in bi rada imela indukcijskega,ker sem bila s to malo ploščo res zelo zadovoljna.In ko sem se v Merkurju zanimala kako vezo ima poden posode,pa tud od nekega magnetka mi je prodajalka razlagala,sam če sem odkrita je nisem zastopla kaj mi je sploh povedala.Edino kar mi je ostalo v spominu je to,da mi je rekla,da če ni posoda original za indukcijski kuhalnik,se le-ta spraska in je za na odpad.Ker pa imam doma cel komplet nove posode me zanima,če kdo ve in zna razložit,v čem je fora poskušanja,če prime magnetek. Že v naprej hvala za razlago! Helenna

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. avg 2007 16:14

Indukcija deluje na magnetnem principu, se pravi da mora plošča zaznati da je nekaj na njej in šele potem greje. Tako je moje vedenje. Za bolj strokovno razlago pa nisem usposobljena. Drugače pa vzemi novo posodo, jo obrni, in če je na njej nek tak čuden znakec, ki izgleda kot vzmet, je primerna za indukcijo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti