Indukcijski kuhalnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. nov 2007 7:44

ežoj je napisal/a:

 problem je skuhati kavo ali čaj za enega ( se pravi v majhni džezvi ali čajniku ). Tisti plinski kuhalnik na sliki, tudi ni veliko boljši, zato ker je tista jeklena reč, ki drži posodo drugače narejena kot včasih ( pa za one stare, se je dobil nekakšen dodatek, ki je lahko držal najmanjšo džezvo ežoj

 

Meni me mož za tak kuhalnik doma "sheftal" (skup spel) mrežico iz nerjaveče žice in kar deluje. Najbrž bi ti jo vsak obrtnik, ki ima varilne aparate, naredil za mal denar ali zastonj.

Cila

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. nov 2007 8:06

Ežoj, v prejšnjem stanovanju sem živela sama in običajno kuhala za eno osebo. Tudi kavico. Brez problema. Ne kuhaš je v džezvici, ampak v kastrolci, ki približno ustreza velikosti notranjega kroga ene od plošč SK. Pri I naj bi bilo še lažje, ker kuha samo tam, kjer je posoda, torej se da uporabljati tudi džezvice. Mrežiče za plinske gorilnike dobiš v prodajalnah Plinstala, in sicer v različnih oblikah in velikostih. mimika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. nov 2007 9:22

Ma ni problema, tudi v majhnih bakrenih džezvah se da, pa tudi v keramiki in kamnu. vzemite ali si dajte odrezati kos pleha (seveda naj bo iz železa), postavite ga na kuhalnik, nanj pa izbrano kastrolo in vključite magnet. Ta bo zagrel pleh na katerem se bo klasično grela vaša džezva/ponev/da ne grem več ko tolko v podrobnosti. Nekaj izgube energije bo vsekakor, najprej poskusite s kakšno staro emajlirano kozico in vanjo postavite vašo fensi džezvo. nola

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. nov 2007 23:17

Evo, končno, da odgovorim: nola, nola, genialna ideja, kako se jaz tega nisem spomnil. V nedeljo sem pripravljal kosilo za več oseb, in preberem tole tvojo idejo, pa, kljub veliko dela poskusim. Izrežem kos pločevine debeline 2 mm in poskusim:

 

O.K., greje se skor, da zavre, potem:

kuhalnik se izklopi, napaka E5:pregretje.

Škoda. Poskusil bom s  še z debelejšo pločevino. 

 

 

 

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. nov 2007 6:16

Ja, moja napaka, s plehom ne gre, moraš vzeti eno večjo kastrolo in vanjo naliti vodo. Potem pa gre. nola

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

23. nov 2007 12:15

jernej je napisal/a:
Kupil sem 4x indukcijo na Ebayu Cena da te kap. 450 EURO + poštnina 50 EURO. [jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Ta cena je zelo ugodna. Lahko prosim napišeš kako pridem do naslova kjer si jo kupil. Lp Nasha

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. nov 2007 12:37

Tega sem jaz kupil iz tega naslova: http://cgi.ebay.de/PVI-640-C-Candy-Induktionsfel Dobil sem ga v 7 dneh, zapakiran je bil zelo dobro. Prijazen odnos od trgovca, ko sem se zanimal za poštnino. 50 EURO je do Slovenije. In ne, ne reklamiram Ebaya Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

23. nov 2007 13:44

Hvala za link. Cenovno izredno ugodna varianta. Lp Nasha

Tocko  

član od: 12.9.2007

sporočila: 10

25. nov 2007 23:21

jernej je napisal/a:
Ja kupil sem pa tisti Candy z robom. Trgovcem pa zelo malo verjamem. Pri nas stane ta plošča 700 EURO. [jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Tudi sam sem kupil PVI 640 C (zaenkrat dela bp), pa nima na robu nobene plastike ali kovine. Me kar skrbi da bo kaj padlo direkt na rob. Pa še glede montaže imam eno dilemo. Candy serviser je ploščo samo položil v pult, ko sem mu omenil da bi jo fiksiral v pult s priloženo opremo (nekakšni zig-zag nosilci in nekaj vijakov) pa je dejal da je luknja lepo izrezana in da ni potrebe po fiksiranju. Malo me skrbi da ne bo med ploščo in pult prišla voda in da se mi pult ne napihne. Jernej kako si montiral ti? Tocko

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

26. nov 2007 7:17

Med ploščo in pultom je tesnilo tako da ni strahu da priteče kaj skozi. Nikita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti