Zamrzovanje živil

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. dec 2011 15:38

-17 piše. Jaz nikoli ne zamrzujem večjih količin, maksimalno recimo 3kg, skrinja je napol prazna. Ponavadi dam notri 2-3 vrečke mesa.

Bom pa prevelil če imam kako funkcijo podobno tvoji.

Commis débarrasseur

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. dec 2011 17:16

Temperatura je v redu, količina zamrzovanja tudi. Pri meni piše, da za količine do 3 kg  funkcije "zamrzovanje" ni treba vklopiti in je tudi ne. Vklopim jo le takrat, ko zamrzujem količine mesa za celo leto.

Nič pametnega ne vem več svetovati. Mogoče le to, da bi tudi ti poskusil pakirati v 2 vrečki in boš videl.

Cila

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. dec 2011 17:52

Meni se "freezer burn", kot ga opisuje zzak naredi samo na kakem pozabljenem kosu mesa.

Če se zmrzovalna omara ne zapre pravočasno, se najprej naredi rosa, ki seveda zmrzne, ko temperatura spet pade. Upam, da sem uporabila kolikor toliko prave izraze

Vanja

Status_Metlika  

član od: 22.3.2010

sporočila: 5

9. dec 2011 17:58

Tokrat se izjemoma oglašam izven zakupljene teme na forumu, upam da ne bo kdo zameril. Zzak1977, strokovno se opisanemu pojavu reče ožig zaradi zamrznitve, nastane pa, ko je embalaža prepustna za zrak in zamrznjena hrana pride v stik s kisikom. Kot je razložil že Sergej C, pride do izhlapevanja tekočine iz živil in površina zamrznjenih živil se izsuši. Skozi nastale porozne razpoke prodira kisik in sproži oksidacijo. Posledica je izguba arome in svežega okusa. Ker meso vsebuje velik delež tekočine, so negatvne posledice ožiga še posebej dobro vidne. 

Preveri, če so vrečke v katerih zamrzuješ meso primerne za zamrzovalno skrinjo. Jaz bi ti sicer svetovala shranjevanje v neprepustnih vakuumskih vrečkah.

 

Mojca I Status d.o.o. Metlika

 

Mojca I Status - izvirni hišni pripomočki www.status.si

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. dec 2011 19:01

Hvala za ponudbo, sem si jo ogledal, ampak kot sem rekel zmrzujem meso sem ter tja v letu, tako da se strošek aparata in vrečk ne izide. Vrečk sem preizkusil že kar nekaj.

Čeprav vidim da je zadeva precej uporabna tudi za hladilnik. Po eni strani me zelo mika, ampak spet še ena aparatura v že tako premajhni kuhinji, pa jo je 6-7 metrov :)

Obstaja mogoče kaka ročna mini črpalka kot je za posode tudi za vrečke? Ta bi bila odlična za moje potrebe.

Commis débarrasseur

Status_Metlika  

član od: 22.3.2010

sporočila: 5

13. dec 2011 14:16

zzak1977, odgovarjam na zasebno pošto, da ne bom smetila teme s komercialnimi sporočili, čemur je namenjena druga tema na tem forumu.

Mojca I Status - izvirni hišni pripomočki www.status.si

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

13. dec 2011 17:14

Bom nadaljevala v tej temi. Zanima me, ali je že kdo zamrzoval pečene slane muffine(jajca, olje, moka, pecilni, sol zažimbe, olive, šunka) in jih ob dnevu uporabe odmrznil. Nimam izkušenj z temi rečmi pa me zanima če so vsaj približno o.k.

Hvala in Lp, Saša

Mir in dobro!

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. jan 2012 19:08

Eine frage meine Damen und Herren :D!

Zanima me, ako je že kdo oz. ali je možno zamrzniti pečene ter ohlajene mesne polpete?
Mamika so napekli za celo vojsko, kot da sinek strastno papca meseka in pečeno hrano in mamika vejo da je sinek bolj na vegi kot pa kaj drugo, a so vseeno poskrbeli, da ne shiram :P

No, skratka, danes sem pojedel 2 hlebčka in imam do naslednje sportne/hribovske akcije dovolj živalksih beljakovin, pa me zanima če lahko preostale 4 hlebčke v zamrzovalnik vržem??

HVALA ZA ODGOVORE MOJI DRAGI!

MBrando

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. jan 2012 19:36

Mirno jih v zamrzovalnik vrži. Seveda.

zeta

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. jan 2012 19:44

ZETA: Iiii hvala, za hiter odgovor. Ampak so pa pečeni že! Je vseeno ok?

 

MBrando

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti