Hribi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. sep 2010 11:38

ja, meni se isto dogaja. s tekom nimam težav.. ampak pri hoji navzdol pa takoj! mogoče bi morala malo okrepiti vezi.. s čim priporočate?

neznan uporabnik

3. sep 2010 12:14

Sama sem pred časom preplonkala vaje svojega sina, ki je prehitro zrastel in je imel težave s sklepi. Kupili smo mui tiste uteži, ki si jih z mačkom napopaš kamor hočeš. Jaz sem si jih okrog gležnja, sedla sem na mizo (s čisto obleko, prosim!), edino to je bilo dovolj visoko, da sem lahko z nogami bingljala nad tlemi. Potem pa počasi dviguješ eno in drugo nogo s to obtežitvijo. Pri vsakodnevni hoji je fino, če si pozorna na iztegnjen korak in da ne hodiš s pokrčenimi koleni. Pri hoji navzdol jaz nikoli ne hitim in kadar je višina sestopa v enem koraku prevelika, raje naredim dva. Kolena je res potrebno posebej crkljati, nekje v svojem življenju sem imela nekaj let hude težave z njimi in sem bila en tečen živi mrlič. Tako da pametno, da že zdaj v mladih letih razmišljate o tem. srečno! japaja

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. sep 2010 12:33

Japaja vama je dala dober napotek na dolgi rok, za hitro omilitev težav pa priporočam kolenčnike (steznike za kolena) - kupijo se v lekarnah ali specializiranih trgovinah kot je Sanolabor. Preverjeno pomaga

Blanchy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. sep 2010 13:06

Dodala bi še nekaj: navzdol se da hoditi na dva načina. Tako, da bolj obremenjuješ kolena (in še kak sklep) in tako, da bolj obremenjuješ mišice, predvsem stegenske. Malo vaje je treba, poskusite nekje na sprehodu in zavestno preizkusite obe možnosti.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. sep 2010 13:54

Ko sem sestopala z Rombona v Bovec, so me prvič pričela matrat kolena. To se je zgodilo kar precej nad lovsko kočo in z vsakim korakom je postajalo vedno huje. Ne vem, kako bi se vse to končalo, če mi ne bi prijazna planinka posodila elastičnega povoja - z njim se je nekako dalo sestopit. Od takrat dalje imam vedno s seboj ali elastični povoj ali steznike za kolena, kakor je že Blanchy omenila. Vaje od japaja so seveda zlata vredne , ampak kolena so muhasta reč in nikoli ne veš, kdaj se bodo spomnila, da malo opozorijo nase.

lp

cervus

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

3. sep 2010 20:52

Hvala za nasvete, do jutri je bolj malo časa za japajajine krepitvene vaje (bom si zapomnila), pride bolj elastičen povoj v poštev. Je že v nahrbtniku za vsak slučaj. Lep vikend! perpetua

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

6. sep 2010 9:52

Tudi mene nenapovedano useka v kolenu pri sestopu, kar je v hribih nevarno, ker noga klecne. Zato si pred sestopom nadenem elastični nakolenčnik, ki nekoliko stisne koleno in, kar je po mojem bistveno, ga ohranja toplega. Z nakolenčnikom težav praktično ni ali pa so precej manjše. Tistim, ki iščete užitkarski sprehod po visokogorju, priporočam turo od Soriške planine do Ratitovca (ni preveč obiskana) in turo od Bohinja prek Bohinjskih planin do koče pri Sedmerih jezerih (zelo obiskana). V obeh primerih se lahko z avtom povzpnete precej visoko in nadaljujete bolj ali manj vodoravno (ampak kaj je v hribih sploh vodoravno?!). Tistim, ki bi želeli na hitro vknjižiti še en vzpon na dvatisočaka, pa priporočam vzpon na Viševnik s Pokljuke. LP booris

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. sep 2010 10:25

Ga ni čez vaje za okrepitev ostalih, predvsem stegenskih mišic.

In pa še nekaj, naučite se "pristati" na prstih in ne prileteti na celo stopalo, s tem se obremenitev prenese s kolen. Nisem verjela, potem pa sem začela zadevo prakticirati. Vaja dela mojstra, preide v navado. In pa vedno zaradi terena ni mogoče.

Pa še nekaj, pri pohodnih palicah jih je pri vrnitvi v dolino priporočljivo podaljšati za cca 10 cm.

Elastični prijatelji in hladilna mazila so rešitelj v tistem trenutku.

Loni Makaroni

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

6. sep 2010 12:53

No, pa tokrat ni bilo težav s koleni Imeli smo se super, kljub ne najlepši vremenski napovedi za podtriglavski konec se je izcimilo kar prijetno vreme.. s pol ure dežja in nekaj megle, ampak nas ni motilo. perpetua

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. sep 2010 20:05

Tudi pri meni so se začela oglašati kolena,EMŠO pa KG itd.Konec Julija sem začela jemati tablete pravzaprav prehansko dopolnilo na osnovi šipka LITOZIN.Ne vem ali res pomaga ali se mi pa zdi,da pomaga,v soboto sem prišla z Triglava(100 žensk) o bolečinah ne duha ne sluha.Domači me le začudeno gledajo,ker me prav nič ne boli,še musklfibra ni. Nekaj je pomagalo ali toliko treninga ali pa šipek. jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti