včeraj smo imeli piknik, čevapčiči, hrenovke, vratovina, grška in caprese solata, kajmak, ajvar
danes bojo ostanki od včeraj.
včeraj smo imeli piknik, čevapčiči, hrenovke, vratovina, grška in caprese solata, kajmak, ajvar
danes bojo ostanki od včeraj.
Danes malancanina zloženka s pire krompirjem in paradižnikovo solato, jutri blitva s krompirjem in pečene hrenovke.
mamkaDanes: domači široki rezanci z omako iz mletim mesom, mešana solata, kolač z jabolki in orehi


| Trixi je napisal/a: | ||
Predvsem zato, ker imam omejitve v prehrani, nisem preveč ljubiteljica mesa, enolončnic in jedi, ki jih moja dva obožujeta. Tako si pogosto pripravim kaj zelenjavnega ali morskega, lahkega. Meni čisto zadostuje nekaj kalamarov ali sardonov ali nekaj škampov ali file ribice in zraven zelenjava /solata, ali pa bučke s paradižnikom in mocarelo iz pečice. Pa pirini, riževi rezanci. Pri belih ribah smo si še enotni, pa še ni prav velike želje po njih, bolj na morju. Ko pa sta še hčerki prisotni pa nekako kombiniramo, da je vsem prav. Starejša s fantom ima rada podobno hrano kot jaz in včasih se mi trije malo pockljamo, pa še prijetneje je. Sicer če ne zdaj, ko sem stopila v drugo polovico stotice, kdaj pa naj jem, kar mi paše. Dokler bo volja in čas pa bom razvajala moje najdražje. Danes bodo medaljončki v žajbljevi omaki, dušen riž z zelenjavo, zelena domača solata z naribanim korenjem in redkvicami. Kjer je volja, tam je pot. Trixi |
Trixi, hvala za odgovor, sem že pomislila, da gre za kaj bolj resnega. Prav je, da misliš nase, se cartaš in razvajaš
.
Jaz največkrat kuham za dva in kosilo prilagajava drug drugemu. Enkrat je bolj po moževem, drugič po mojem. Včasih si tudi jaz zaželim mal razvajanja, takrat greva v kakšen lokal z dobro hrano, se prepustiva, da naju strežejo drugi in uživava.
Danes sva jedla: bucatine z omako bolognese in zeleno solato iz domačega vrta
Babka, dobro, da imaš samo enega termitka, jaz imam tri.![]()
Danes goveje- kokošja juha z rezanci, za moja dva pariška zrezka, zame pečeni file piščanca, pražen krompir, zelena solata z vrta in rdeča pesa.
Sladice ni bilo, ampak kasneje lubenica.
Kjer je volja, tam je pot. Trixi![]()
![]()
![]()
Včeraj samo jajčna omleta in skleda mešane solate
![]()
Danes filane paprike, pire krompir, zelena domača solata. Jabolčna pita.
Kjer je volja, tam je pot. Trixi
Včeraj: lignji z žara, pečene bučke, solata iz rukole in paradižnika, pečen krompir
Danes: tunine testenine, paradižnikova solata
Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)![]()
![]()
![]()
Danes:
--
juha z gresovimi knedeljčki,zabeljen
v kosih
kristalka in motovilec
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
zavitek
![]()
mopsika
Danes
:
izkoščičene piščančje kračke, na hitro pokuhane v malo "reciklažne" kokošje juhe˙iz kosti kračk, nato pa vse skupaj z rižem, šalotko, kurkumo, koruzo in maslom skuhano/pečeno v pečici - kračke so bile fantastično zapečene
.
Zraven zelena in rdeča kristalka, rukola, nato pa slastne jagode
.
Fotko prilepim kasneje
Katarinči
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| malo za hec | mišzmoke |
| Kaj jutri za kosilo? | gobica1402 |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Zdrava orehova potica

Ajdovi svaljki s kislo repo