Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

, kam sem prišla, ojojoj, ta zarečen kruh je res zelo nasiten

Torej, pri nas akcija praznimo zmrzovalnik (Človek): goveji golaž, kruh, radič, klementine, teran

Ženska pa: vsedite se, odprite, izpljunite, splahnite...in tako že par dni, z nebeško spremljavo vrtalnega stroja in sikanja ne vem česa že.

 Zdaj pa še malo terana.

lp

 

 

mzm

Danes: faširane zrezke, kuhan krompir in koleraba, radič z jajci

breskva

Danes: zelenjavna juha, skutini štruklji, zelena solata, kompot

Jutri: zelenjavna juha,  palačinke nadevane s skuto in borovnicami, jagodni kompot

 

NENA58

mišzmoke je napisal/a:

Ženska pa: vsedite se, odprite, izpljunite, splahnite...in tako že par dni, z nebeško spremljavo vrtalnega stroja in sikanja ne vem česa že.

 Zdaj pa še malo terana.

lp

 

 mzm

 

Boga!  Iz lastnih izkupenj ti pa povem, da poleg terana paše tudi čokolino!

lp

P.s. Aha, goveja juha z rezanci, dödöli - prepečeni, pečene perutničke. Nekateri pa dödöle s kislo smetano in čebulo.

cervus

Ker smo od jutri pa do torka vabljeni skoz na neka kosila in ne kuham

danes pocartam svoje :

Pohančki (puranji)

Francoska solatka

 

Lepo praznujte!

darjao.

PETEK:

Pečen krompir s korenčkom, ribji file, zelena solata z radičem:

Pozdravček!

Danes pri meni:

*ebiga, pride kakšen tak dan kot danes. Najprej me takoj zjutraj preseneti kontrarevolucionarka () in me zagovori, da pozabim na revolucijo. Potem sem mogel it ( prej skraspat led s šip ), da mi kri puščajo, prebijali mojo kožo in delali luknje, ( kaj nam vse revolucionarjem delajo ). Pol mislim, da sem opravi, pa pri vaškem ribniku nič pametnega, pa si mislim, saj bo vseen dobro kosilo in kupim " Kunsper-Filet . Uf, uf, si mislim, to bo nekaj fajn ( čeprav nimam pojma kaj pomeni " kunsper-filet" razen, da je file, najbolj verjetno kakšne ribe, saj mora bit dober. Pridem domov, spečem, priloge pripravim, uf, si mislim, cesarsko kosilo, saj je tudi videti lepo. Poskusim.................. uf groza, ničemu podobno ( pa bumbar, nikoli te ne izuči, saj si stokrat prisegel da teh reči ne boš kupoval......... mi preleti skozi glavo). Grem v hladilnik po ajvar od polarnega medveda ( resnici na ljubo, ni ravno njegov, vendar si mislim, da on ima ravno takega ).......... Skratka: disapointid totalmente ( pojma nimam kaj pomeni in v katerem jeziku, vendar, te besede najbolj opišejo moja čustva ). Pa, bumbar si mislim, a se nisi naučil lekcije o nemških hrenovkah: včasih, sem večkrat hodil v nemčijo na sejme ( Muenchen, Hanover ), in se spomnem, tam so na vsakem vogalu bili " štanti " s hrenovkami. Hrenovke totalno brez okusa, devali so zraven različne zenfe, manj ali več pikantne, in tista hrenovka je šele takrat postala užitna. Podbno je s mojo današnjo ribo: po vsem je imela okus, najmanj po ribi. Pol ( pravzaprav sedaj, ko to pišem, pogledam " deklaracijo ", in sestavine so:ribji file 50%, moka, voda, rastlinsko olje, gorčična semena, alkoholni kis, nejodirana sol, začimbe, naravne arome ( matr, po čemu ), sladkor, glukozni sirup, modificiran krompirjev škrob, limonin sok v prahu ( matr, sem prepričan, da je deklaracija za umetno gnojilo manj strupena ).

Skratka: če bi odprl eno konzervo sardin, dve ( ali boljše tri ) rezine kruha, manjšo glavo čebule, kozarček ( še boljše dva ) vina in kosilo, ne ravno cesarsko, prinčevsko vsekakor.

ežoj

Ja, čist prou maš, ežoj, še tista žabica tam gor na knusperfileju se kremži

lp

P.s. Ups - jota.

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 23.dec 2011 17:09

, ežoj, a  v trgovini pa ne, a? Ne mi žabe zastrupljat, prosim!

 

Danes Človek uživa v zrezku s suhimi paradižniki, olivami in pinjolami, v rižu, radiču in teranu, moja velikost pa po nasvetu elaphusa (buhjidejzdravja) čokolino in teran

lp

mzm

barbara9 je napisal/a:

 

Na -kinem žajblju  

Pa poizkusite kdaj speči piščančje fileje na ta način, ker so  zelo . Malo segrejete maslo, po želji dodate nekaj žajbljevih listov in zmanjšate ogenj, ploščo na najmanjšo temperaturo. Čez deset do petnajst minut fileje obrnete in počasi pečete naprej. Na pritisk morajo biti še malo mehki na koncu pečenja. Ostalo po trenutnem navdihu  

barbara



Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 22.dec 2011 14:50


Imam suhe žajbljeve liste ... ali morajo biti sveži ...Verjamem, da je to njami. Ob priliki naredim.
Mayisa



Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 23.dec 2011 18:51

Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 23.dec 2011 18:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti