sobota: goveja juha z vlivanci, pečen osličev file, blitva s krompirjem, solata
lp
Julija
Pa se je spet zgodila sprememba. Sobotno kosilo bomo jedli v nedeljo.
danes v soboto pa takole: krvavice, kislo zelje in za ostale družinske člane še pire krompir
lp
Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 19. nov 2005 18:47:06
Kaj jutri za kosilo?
Ja, Rimljanka, poznam tisto s krvjo ob kolinah, sem bila vedno "tepena", ker sem vedno "kradla" nadev, preden so polnili čreva. Uf, je od tega že mnogo, mnogo let. Sicer pa so tudi nam dobre kamniške krvavice. Smo pa včeraj jedli krvavice iz Celovca, kupljene pri kmetu na tržnici, imamo čisto poseben okus in jih lahko "surove" narežeš na tanke kolobarje in potem na hitro popečeš v ponvi.
Za jutrišnje kosilo pa se nama z možem obeta jastog s špageti na buzaro in mogoče še kakšne školjke v nama najljubši restavraciji v Piranu.
levinja
danes: pečeni ribji fileji v koruzni moki, pražen krompir, pečeni grahek, paradižnikova solata
jutri: čevapčiči v lepinji - vse doma narejeno
cukrček
Testenine z gobovo omako, zelen radičl
Dušanka
danas
juneća juhica s ribancima
svinjski šnicli na naglo (v naravnom omaku)
riža sa šampinjonima
zelje salata
sutra
kiselo zelje
pečenice
pire krumpir
mramorni kolač
Lidija...
Danes je bila juhica - zmiksan grah, podšprudlan z jajcem, rižota z morskimi sadeži in zelena solata.
Pozdravček!
Narastek z bučkami, zelena solata
aga
pire krompir, špinača, hrenovke
potepinka
Katti - palačinke z makovim nadevom - lahko poveš kaj več?
Pa pirin zdrob? Nisem ga še zasledila...............
Danes je bil " športni dan " - zato samo kostna juha z domačimi rezanci in čevapi.
Jutri - na željo večine - ričet in rolada z slivovo marmelado.
Včeraj zvečer smo bili pa na osmici - bolj zgodaj zaradi večernega množičnega navala avtobusarjev.







Lumpica
Danes sem naredila piščanca v koščkih v smetanovi omaki z grahom, pisane makarone in endivijo, za sladico pa jabolčni praženec...
Jutri bodo čufte v paradižnikovi omaki, pire krompir in mešana solata. Sladica bo verjetno moj skutin posladek
Pa dober tek vsem in lepo nedeljo!
Maji
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
