Ooo, glej jo, Dragičko![]()
![]()
Dobrodošla nazaj.
Pri naju bo pa danes eno "zdravo" kosilo
: kremna juha iz stebelne zelene, endivja solata z jajci in tisti "zdravi" del - ocvrt krompirček (sploh se ne spomnim več, kdaj smo ga nazadnje cvrli).
Ooo, glej jo, Dragičko![]()
![]()
Dobrodošla nazaj.
Pri naju bo pa danes eno "zdravo" kosilo
: kremna juha iz stebelne zelene, endivja solata z jajci in tisti "zdravi" del - ocvrt krompirček (sploh se ne spomnim več, kdaj smo ga nazadnje cvrli).
![]()
![]()
![]()
Danes: špageti z bolonjsko omako
motovilec, radič, endivija s ![]()
Pica s čebulo, papriko, gobami in suho salamo.
Pri nas pa danes času primerno in zunanjim razmeram:
domača kisla repa
zabeljen fižol
krvavica
popoldan borovničev trojanski krof, joj, kako so zdaj ti krofi dobri, res.
čaj z mlekom
Pri nas danes golaž in testenine ter paradižnikova solata.
Trixi, mogoče ni najbolje, da pišeš količino potrebnih kaplic D vitamina, če ne navajaš koncentracije D vitamina v njih, ker imajo različna pakiranja različne koncentracije vitamina. Poleg tega tudi ni dobro kar povprek jemati nekih pripravkov, če ne veš koliko ga že v osnovi vsebuje tvoje telo, kajti tudi preveč določene snovi lahko negativno vpliva na delovanje telesa. Vsebnost vitamina D se določi z analizo v krvi - cena je 25€. To vem, ker sem ga pred slabim mesecem dala pregledati tudi sama (sicer z drugim namenom kot za Covid) in rezultat analize je pokazal, da ga ne potrebujem dodajati, ker ga imam precej nad željeno vrednostjo.
![]()
![]()
![]()
Danes: prežganka z zlatimi kroglicami
pečen oslič, tržaška omaka
![]()
![]()
solata
Sporočilo je spremenil(a) johana dne 13. nov 2020 14:34
Petek:
Dušeno kislo zelje, matevž, krvavica

Pozdravček!
Bravo Dragicka ni ti počla, hehe.. :)
Dragička![]()
Darjuška, navedla sem priporočilo farmacevtke s strani zdravnikov za obolenje s covid (enota je 1 kapljica 1000 iu) in ne za preventivno jemanje D vitamina, ki se na daljše obdobje predpisuje na podlagi krvnih analiz. Na žalost so te še vedno samoplačniške. Moja kardiologinja pravi, da se temu problemu premalo posvečajo na globalni ravni. Moj sin že drugo šolsko obdobje jemlje na recept D3( specialist pulmolog) in moram reči, da bistveno hitreje okreva.
Včeraj mesno zelenjavna juha, palačinke
d

Kjer je volja, tam je pot. Trixi
Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 13. nov 2020 19:08
Danes goveja juha, špinača, pire krompir, hrenovka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| malo za hec | sijasaja |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Kruhove kroglice

Burger s Kraljevo fit štručko