danes bo eno zelo zdravo kosilo
: piščančji kroketi iz pečice, francoska solata![]()

Čokoladni diamanti za valentinovo (čokolatini, truffli)
danes bo eno zelo zdravo kosilo
: piščančji kroketi iz pečice, francoska solata![]()
Danes pri nas golaž in nekaj zraven ... Verjetno krompir v kosih??
msegovPri nas včeraj zdrobova juha z korenčkom, čevapčiči, piščančje kračke, prebranec, paradižnikova solata, domač kruh
Danes: kuha se goveja juha, zraven bo pražen krompir, zeljna solata, za vrsto mesa pa se še odločam - nekaj iz juhe, nekaj pa posebej pečenega
Posladek: praznenje škatle z piškoti
Kjer je volja, tam je pot. Trixi
Te dni je bilo na oddaji Osmi kat (HTV) veliko govora o zdravi hrani. Nutricionistka, ki je sodelovala v oddaji, je na vprašanje o francoski solati odgovorila, da ni sporno pojesti normalni odmerek, zraven pa si privoščiti še malo zelene solate ali kar koli zelenega pač. In si nimaš kaj očitati, da si nezdravo jedla. Pa dober tek!![]()
![]()
SOBOTA:
Zabeljen krompir in korenček, pečena krvavica, zelena solata:

Pozdravček!
Naor, hvala za zelo koristno informacijo
predvsem za mojo vest
(sicer pa jaz, kadar sama delam francosko solato, vanjo dam kislo smetano in majonezo 1:1, se mi zdi vseeno malo bolj zdravo, pa tudi zelo okusno![]()
Pri nas pa danes goveja juha z rezanci, govedina iz juhe, pražen krompir in solata iz kumar, malo za spremembo. Ostalo pa klasika, ki se je nikoli ne naveličam![]()
Za predjed sem imela peko dišavnih piškotov, ki so res odišavili celo hišo, za sladico pa jih bom oblila ali namazala (?) s čokolado![]()
Danes, sobota: porova juha v kateri se je kuhalo goveje meso.
Jutri, nedelja:kuhano goveje meso od vceraj, hrenova omaka, krompir v kosih cvetaca.
![]()
![]()
![]()
![]()
Pražena piščančja jetrca, kislo zelje z bučnim oljem.
lp
Pipči(pečeni krompirjevi svaljki) in zelena solata...
Jutri bo pa goveja juhica in govedina z prilogo...
Evo Rimljana a vidiš da znam brez čilijev!!![]()
riž s piščančjim karijem, solata

sladica...

Bojanca
Sporočilo je spremenil(a) bojanam dne 10.dec 2011 17:58
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| malo za hec | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Čokoladni diamanti za valentinovo (čokolatini, truffli)

Široki rezanci z grahovim pestom