Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. nov 2018 8:31

Trixi, meni se zdi, da je najboljša restavracija domača kuhinja. Pa sem včasih  rada šla na kosilo ali večerjo ven. Včeraj sem bila s prijateljicami na kosilu in bi lahko tudi ocenila z nekaj prijaznosti, da je bilo ok, še kar. Pa sem jedla dunajca in pomfri. Najbolj me pa na splošno razočarajo solate, sploh je nisem naročila, pa sem jo dobila. In se znova prepričala, da solat v večini restavracij ne znajo pripravit. Sama delam solate, da res uživaš in če imaš še kos dobrega kruha, je to krasen obrok. Saj nisem bila preveč razočarana, ker že dolgo ne pričakujem visoke kvalitete, je pa res, da obiščemo "običajne" restavracije, ne tistih prestižnih. Tvoje fotke so dokaz, kako lepo na izgled in tudi v okus ne dvomim se pripravi hrana doma.

Danes pa še tuhtam, kaj bi skuhala. Nekaj je še v hladilniku, pa ne bo dovolj.

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12682

23. nov 2018 10:21

naor je napisal/a:

Trixi, meni se zdi, da je najboljša restavracija domača kuhinja. Pa sem včasih  rada šla na kosilo ali večerjo ven. Včeraj sem bila s prijateljicami na kosilu in bi lahko tudi ocenila z nekaj prijaznosti, da je bilo ok, še kar. Pa sem jedla dunajca in pomfri. Najbolj me pa na splošno razočarajo solate, sploh je nisem naročila, pa sem jo dobila. In se znova prepričala, da solat v večini restavracij ne znajo pripravit. Sama delam solate, da res uživaš in če imaš še kos dobrega kruha, je to krasen obrok. Saj nisem bila preveč razočarana, ker že dolgo ne pričakujem visoke kvalitete, je pa res, da obiščemo "običajne" restavracije, ne tistih prestižnih. Tvoje fotke so dokaz, kako lepo na izgled in tudi v okus ne dvomim se pripravi hrana doma.

Danes pa še tuhtam, kaj bi skuhala. Nekaj je še v hladilniku, pa ne bo dovolj.

 

 

 

 

 

 

 

naor

 

 

Danes:      segedin    iz zaloge

                        domač 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

 

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 23. nov 2018 10:23

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

23. nov 2018 12:27

Danes dušeno kislo zelje, pražen krompir, pečenica.

Jutri boranja in kruh.

V nedeljo delam do 15ure in ne vem kaj bodo kuhali, se pustim presenetit.

vrtnica

shari2007  

član od: 29.6.2012

sporočila: 1097

23. nov 2018 22:06

danes in jutri čufti, pire krompir in mešana solata

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12682

24. nov 2018 12:50

                 Danes:    domača pica , z dodatkom paprike

                                   za moški del

                                         kaki

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

24. nov 2018 14:41

Dušene telečje ličnice, pečen krompir, brstični ohrovt v solati.

Sonja

DormChef  

član od: 23.8.2018

sporočila: 112

24. nov 2018 16:17

Danes v studentskem domu:

riz, puranji zrezek in zelenjavna omaka (cebula, por, korencek, zelena, koleraba, ohrovt, spinaca in paradiznik)

DormChef

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

24. nov 2018 16:39

Včeraj sva šla na pizzo.

Danes pa sem skuhala pire krompir in pražena jetrca ter spekla jabolčno pito, vedno paše

za prihodnji teden pa sem za dvakrat skuhala mesno omako. Sledi še

NutellomAnka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. nov 2018 20:04

Pridna si bila Anka. Zdaj je luštno kaj speči, ko je vreme res za zjokat. Midva sva danes proslavila najinih skupnih 45 kar z marmornim kolačem. Najboljše od samega kolača je čudovit vonj, ki preplavi hišo in je toplo in prijazno biti doma.

 

naor

Just  

član od: 15.11.2018

sporočila: 7

24. nov 2018 21:04

jaz pa sem danes imela pico (s kremno bazo namesto paradižnikove mezge, sirom, šunko in pikantnim olje, po pečenju sem gor pokapljala še olivno olje, na tanko namazala malo putra, potresla z nasekljanim peteršiljo, česnom in drobtinami za paniranje - super zadevica)

in pa kos kruha z maslom, medom in drobtinami za paniranje.

za jutri je u planu namašen krompir in ječmenček s suhimi slivami

Lp, Just

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti