Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. okt 2017 17:11

Danes na rojstnem dnevu, ni lepšega kot sesti za obloženo mizo in uživati. Imeli smo krvavice, pečenice, svinjsko pečenko, tenstano rdeče kislo zelje, tenstano belo kislo zelje, ajdove žgance z ocvirki, mlince, zeleno solato s krompirjem. Ob kavi pa drobno pecivo in torto.

Veliko dobre volje in lepih besed. Tudi vam želim lepo sobotno popoldne in večer!

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

28. okt 2017 17:20

Vsak dan kuham za naju, včasih tudi za razširjeno družino. Včasih uspem poslikat, včasih ne 

Kar nekaj slikic imam na zalogi, ampak jih v shrambo nikakor ne uspem naložiti, nič zato, tudi brez fotk lahko napišem, kaj smo jedli ta teden :

Ponedeljek: zeljne krpice in mesni polpeti

Torek: špageti carbonara in skleda mešane zelene solate

Sreda: ričet s suhimi rebri, bo še za enkrat

Četrtek: goveji golaž, polenta in solata

Petek:bučna juha, krompirjeva solata, klobasa

Sobota: goveja juha, krompirjeva mesna musaka, mešana solata

Nedelja bo jutri: goveja juha je kuhana, nadevana telečja pečenka, pražen krompir, solata....kakšna sladička bo se še nisem odločila 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15172

28. okt 2017 18:05

Danes pražen krompir, pečen kos piščančjih prsi, bedre in telečji kotlet, mešana solata- moja berivka, radič, motovilec, zeljna solata

Za jutri pa sem dala kuhat govejo juho. Jaz bi zraven ribe...upam, da bodo za.

Počitnice nam glede na stanje hčerke odpadejo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

xMURKAx  

član od: 21.8.2011

sporočila: 746

28. okt 2017 19:57

Danes smo imeli kunca v omaki - fanta s širokimi rezanci, dekleti s krompirjevimi svaljki. Zraven zelena solata z jajci, kasneje še pecivo na suho.

 

xMURKAx

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

29. okt 2017 10:06

Danes se bo pri nas jedlo;

bučna juha(muskatna) s popečenimi kockicami kruha, goveja pečenka, pecen krompir, zelena solata in radic. 

 

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12665

29. okt 2017 14:20

                   Danes:    juha iz vrečke,   tenstan 

                                   pečena     vratina

                                   endivja in radič s 

                                     skutni zavitek   

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. okt 2017 17:32

Trixi verjemi, veliko stvari je, ki se ti danes zdijo nemogoče.......ampak jutri je nov dan, dvigni glavo  Kjer je pot, tam je volja 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. okt 2017 17:37

Danes so bili pa dunajci, krompir v kosih in kitajsko zelje s fižolom. Namesto sladice pa navijanje skozi okno. Maratonci so tekli po naši cesti. Od visenja skozi okno sem čisto zvita, zato še toliko večje spoštovanje do vsakega, ki je pretekel vseh 42 km, pa tudi tistih, ki so tekli mali maraton... skratka do vseh, ki so se trudili danes.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

29. okt 2017 18:08

V soboto na moževo željo klasika, ki je že dolgo nismo pripravili:

goveja juha z ribano kašo - sama sem jo naredila

svinjska pečenka (izbrala sem pleče), s čebulo in česnom ter začimbami v pekaču se je nabralo za odlično omako

pražen krompir

zelena solata

- za sladico nič, ker se mi ni dalo peči, tako da sem po kosilu le kavo spila

Juhe in mesa je ostalo toliko, da smo enako jedli še danes, le krompirja je zmanjkalo pa sem naredila riž z zelenjavo. Sinu pa sem pripravila zeleno soalto s češnjevim paradižnikom, krutoni in pečenim piščančjim filejev ter z začinjenim jogurotvim prelivom.

Mož bo ostanek pečenke in riž od danes jedel še jutri, haha ...

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15172

29. okt 2017 21:04

Danes smo imeli govejo juho z rezanci, pečeni fileji orade, pečen krompir, motovilec s fižolom. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti