Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8705

17. maj 2017 13:49

Sreda:                                      

Krompir z blitvo, pečena riba in ribje palčke, zelena solata... (Jogurtovo-česnova omakica pozabljena v hladilniku   )

               

Pozdravček!

Mygrace

sporočila: 6506

17. maj 2017 14:08

            

 

Danes v znamenju skute (kajmak se ni zrel):

- kuhan krompir s skuto, zabeljeno z drobnjakom

- poduseni hudi feferoni, kogar zanima... 

- mini piscancji zrezek, na putrcku seveda

- juha iz bogato oblozenih govejih kosti, samo zame in za moje sklepe

 

Posladek:

- sadno marmeladna skuta s scepcem nasekljane sveze mete

 

           

 

 

 

 

Mygrace

shari2007  

član od: 29.6.2012

sporočila: 1097

17. maj 2017 17:07

danes špageti in omaka iz svežih paradižnikov (nič solate, sem pozabila kupiti kis )

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15184

17. maj 2017 19:26

Danes zelenjavna juha( korenje, brokoli, cvetača, beluši, por, pirin zdrob) , za naju s sinom piščančja nabodala, za sina še popečen krompir, za moža svinjski trakci s poprom in gorčičnimi semeni v omaki, špinačni rezanci, za vse mešana domača solata. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

17. maj 2017 21:50

Danes na meniju: goveja obara s zdrobovimi žličniki, češplevi cmoki (domači iz skrinje), češnjev kompot iz domače zaloge vloženih stvari. Za večerjo pa je bila zeljnata solata s krompirjem in pečen brancin iz pečice...

LP, Saša

SamoMama  

član od: 10.5.2017

sporočila: 64

17. maj 2017 22:58

 

Očitno nas tale sezona spargljev ne bo pustila na cedilu.

Danes so bili v omaki poleg svinjskega zrezka in kroketov. Za ju3 pa se poigravam z mislijo o špargljih ovitih v slanino in pečenih v pečici ;)

 

Zadnjič je ena deklica ;) omenila šparglje po goriško... ker stric gugl ni nič pametnega povedal, bi prosila za razlago ;)

 

lep pozdrav :)

 

Mygrace

sporočila: 6506

18. maj 2017 11:51

Sparglji (ali belusi) na goriski nacin ni nic drugega kot kuhani sparglji v solati s trdo kuhanimi jajci... zacinis po svojem okusu..spargle kuhas v sladkanoosoljeni vodi, z dodatkom masla ali brez.. lahko cele, lahko narezane.... potem zacinis zgolj s klasicno polivko, lahko tudi po sojem okusu, z dodatkom pikice preprazene pancete, vinom, mlado cebulo, par kapljic vina.... bistveno je, da "solata" kar nekj casa pociva.

 

Mygrace

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12679

18. maj 2017 12:18

                   Danes:    pečene  perutničke

                                   riz s papriko in paradiznikom

                                   mehka solata in motovilec

 

                                   

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8705

18. maj 2017 13:49

Četrtek:                                

                  

Pozdravček!

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

18. maj 2017 15:31

Včeraj na hitro popečen file divjega lososa s siciljanskimi začimbami, moj je zraven še mapo popečenega koruznega kruha, jaz pa pol avokada, pa seveda solata (končno berivka in rukola z domačega vrta).

Danes spet na brzino jajčna omleta s popečeno zelenjavo (por, bučke, paprika, suhi paradižniki) in malo pecorina ter solata z rukolo.

 

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti