Kaj se " najtežje " spravite kuhat

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. avg 2007 13:45

Atina, za 1 ali 2 jabolki tudi jaz ne razvlečem multipraktika, ampak pri 1,5-2 kg, kolikor navadno porabim za štrudel - za to pa z veseljem potem splahnem skledo, rezalno ploščo in pokrov pod vodo! teta torta

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

9. avg 2007 13:54

če dobim velik kosa mesa pa je treba razkosati, ali pa zadnjič sem dobila kos purana s polno mini kostmi, jaz pa sem ga hotela narezati na koščke... za tiste ki ne rade mažete pekača: jaz dam košček masla na papirnato brisačo, skupaj z njo lepo primem maslo in tako pomažem brez da bi si umazala roke... kordelina

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

9. avg 2007 14:05

Pri mazanju pekačev si jaz največkrat pomagam tako, da ga postavim na štedilnik, za par sekund vklopim steklokeramično ploščo, da se pekač malenkost segreje, vržem vanj maslo ali maragarino, pa čopič v roke in to vse prav fino razmažem. Tako moje roke vedno ostanejo lepo čiste. LP rdecapesa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. avg 2007 14:29

yes, af kors, sj je fajn pomivalc men tud po kosilu. sam če pečeš velik piškotov in določene posode (npr una za mulitpraktik ali pa za mikser, pa vsi pekači za pečico) ne morš dat v pomivalca jih morš umit na roke..pa tud da bi s pokrivalk za posodo skos odšraufovala ročaje, ko gor piše temperatura.... no F way bannanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. avg 2007 14:30

pekač je prav fajn pomazat z rokami..kolkor olja npr pa ne gre dol s samo vodo, pa pomažeš po suhih rokah ;) bannanna

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

9. avg 2007 15:12

Tako je - ostanek olja je super za suhe roke. :) Jaz prav rada mažem pekače. Atina: pa daš pač posodo od multipraktika v pomivalca. ;) Jaz večino stvari rada delam, ne maram pa čiščenja zelene solate. Pa odnašanja bioloških odpadkov v kompostnik. Fej. cherry

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

9. avg 2007 21:30

bannanna je napisal/a:
(npr una za mulitpraktik ali pa za mikser, pa vsi pekači za pečico) ne morš dat v pomivalca jih morš umit na roke..pa tud da bi s pokrivalk za posodo skos odšraufovala ročaje, ko gor piše temperatura.... no F way bannanna

 

Jaz dam vse v pomivalca, pa ni bilo še nobene panike- nikoli.

Lep dan in veliko se smejte

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. avg 2007 21:51

kordelina, rdecapesa, poglejte kaj napiše bannanna in cherry: maslo ali olje ali margarina so čudovite za roke.

Drugač, glede teme, nič mi ni težko kuhat, matra pa me pomivanje posod. 

ežoj

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

9. avg 2007 21:57

A pridem pomagat riba-ribica

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

9. avg 2007 22:34

Jst multipraktik razvlečem in umažem tud za eno čebulo :) ker pač nerada jokam ob sekljanju le te. Drgač pa tud mene mal matrajo palačinke :( ker mi postane vroče, pa nasitim se med tem ko jih pečem, tko da jih pol ne pojem velik. Ko sem brala kar je napisala teta torta, sem se spomnila, kako je moj dragi hotel peči palačinke v gostilni. Dobil je maso za palačinke in rečeno mu je bilo naj peče palačinke. On pa vzame eno ponvo in začne pečt. Pa pride šefica, pa ga upraša, kaj za vraga pa ti počneš? Če misliš tko pečt, jih nikol ne boš dovolj napeku :) Vzame iz omare še 7 ponev, jih vrže na plin, pa mu reče, gremo. Seveda je shujšu med tem ko je tekel od ene do druge :) Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti