Nosečniška oblačila

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 9. jul 2007 8:44 | ogledi: 8.550 | odgovori: 7

Sem še čisto na začetku, pa si že ne morem več nobenih hlač zapeti, čeprav se po kilaži nisem preveč zredila. Malo smešno se mi zdi, da bi že zdaj kupovala nosečniške obleke, pa še pojma nimam, kakšna bom žez 2 meseca, kaj šele kasneje. Vendar pa so zdele začele razprodaje in vsaka nižja cena od siceršnje se pozna. Zanima me, kakšne so vaše izkušnje? Se mi splača že zdaj kaj kupiti. Kakšne so konfekcijske številke za nosečniška oblačila?

anajana

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

9. jul 2007 9:35

Se ti splača, če boš dobila kaj na razprodajah, ker so sicer nosečniška oblačila full draga. V Avstriji v C&A pa sploh niso bila vključena v razprodajo.

 

Konfekcijske so pa iste kot pri običajnih, samo da imaš okrog pasu in trebuha prilagojeno.

 

Jaz sem sedaj 28 tednov in mi gre full na živce ker ne dobim normalnih kratkih hlač za na morje. Vse so 3/4.

MissLady

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

9. jul 2007 9:43

Ko si boš kupovala oblačila, ti priporočam, da si kupiš hlače, ki imajo na sprednji strani všit kakšen jersey, ker je zelo rastegljiv, v pasu pa naj bo elastika, ki ima všite luknje in si z gumbom pač reguliraš, glede na to, kako ti trebuh raste. Zelo priročna stvar. So pa konfekcijske številke iste, kot jih nosiš sedaj, le da so kroji oblačil drugačni. Običajno prodajajo oblačila za nosečnost od 3-6 mesecev, ter od 6-9 mesecev. Jaz sem bila enkrat nosečka čez celo zimo, ter enkrat čez celo poletje. Sem pa imela obrakrat lahka oblačila, ker mi je bilo tudi pozimi zelo, zelo toplo, pa čeprav sem po naravi zelo zmrzle sorte. Tako, da ti kakašnih žametnih nosečniških hlač iz moje izkušnje ne priporočam. Sama sem imela obakrat za nosečnice le kavbojke in ene bolj klasične hlače. Lani, ko sem bila noseča čez poletje, pa sem nosila kar svoja poletna krila, ki imajo elastiko v pasu, s tem, da sem jih nosila pod trebuhom. Kupila pa sem si še dve nosečniški majici, sicer pa sem imela kar svoje majice, ki jih nosim običajno oblečene v zimskih in poletnih mesecih. Zdi se mi, da so minili časi, ko so bile nosečnice oblečene v vrečasta oblačila. Tako, da če oblečeš kakšen svoj kos oblačila, ki ti je udoben, ni s tem prav nič narobe. Pa saj je tisti zaobljen nosečniški trebušček prav lepo videti! Meni, se ni zdelo smiselno, ne vem koliko denarja zapravljat za nosečniške cotke. So pa pri nas nosečniške obleke tudi nenormalno drage, če gledaš, da jih nosiš le par mesecev! Mislim, da je to predvsem zato, ker na tem področju ni prav nobene konkurence in lahko posamezniki na ta račun mastno služijo. Ko sem gledala še zase, so imeli nosečniške hlače v Baby Centru tudi po sedanjih 60-70 EUR. Če bi bila šivilja po poklicu, bi sigurno odprla podjetje za izdelavo nosečniških oblačil! Pred časom sem videla, da so imeli v Hoferju nosečniške hlače in majice po zelo smešni ceni. Mislim, da cca. 10 EUR. Pojdi pogledat, če jim je še kaj ostalo. Če si doma blizu avstrijske meje pa ti priporočam, da si greš kupi kaj za obleč v C&A, ker pri njih dobiš nosečniške obleke po sprejemljivih cenah. Če si doma blizu italijanske meje pa zavij v kakšen Bernardi. Tudi tam dobiš kaj za nosečnice po normalnih cenah. Mijan

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

9. jul 2007 21:09

Seveda lahko kupiš, saj so narejena tako, da hlače prilagajaš trebuščku. Meni so bile najljubše take, da si lahko prilagajal pas( na elastiko ).

 

Obleke imajo v Popku pri Magistratu v Ljubljani. Ko sem listala katalog od Neckermanna sem jih tudi videla nekaj, pa cenovno bolj ugodne kot v Laviju, Baby centru in Popku.

marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 09. jul 2007 21:09:53

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

9. jul 2007 21:55

Ojla! Jaz sem noseča 24 tednov in sem dosedaj kupila le ene nosečniške hlače-kavbojke v H&M, ne priporočam.. So bile kar drage, pa so se zelo raztegnile,tak da zgledaš kot kaka vreča, vsaj pri ta zadnji plati. Drgač pa kupujem vse hlače z elastiko in je čist ok, ker je elastika pod trebuščkom. Pa še hlače bom lahko nosila po nosečnosti. Majčk ne kupujem za nosečnice.Zdaj je itak moda naročena za nas nosečnice, ker se dajo dobit prekrasne tunike v skoraj vsaki poceni in dragi trgovini; tud oblekice. Pa lepo in zdravo nosečnost

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jul 2007 23:35

Hm, jaz sem do konca 5. meseca nosila izključno stara oblačila, potem pa ene malo večje kavbojke od mami, potem počasi sem si pa kupila ene nosečniške in na koncu še eno nosečniško oblekco (mi ni bilo žal, ker bi sicer zgorela v tistih kavbojkah, so kar vroče). Meni so šle strašno na živce, ker so mi skoz dol lezle - očitno je mišljeno, da se nosečke več zredimo v rit, ker nikakor niso hotele gor ostat, čeprav so bile xs. Kupi si vsaj kako oblekco za poleti, da ti bo komot, ni lušno, če te kaj veže, vsaj jaz sem se boljše počutila v ohlapnih oblačilih. Zdaj pa ugotavljam, da bi mela še kako tako majco, ki se spredaj zapenja, hehe;) Uživajte v nosečnosti, kolikor se pač da in potem še 10000x bolj ko bojo tamali ven pogledali;) Veri

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

15. jul 2007 13:16

sama sem nosila moževe kratke hlače,velike majice,hlače sem kupila in nosila celo nosečnost od 12 tedna naprej,vse na elastiko......Prav luštno je videt trbušček ko popi ven gleda.Veliko srečnih trenutkov. senka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. jul 2007 15:32

Jaz pa sem pred dobrima dvema letoma vrgla v smeti revije za nosečniška oblačila, kjer so bile imenitne rešitve za širjenje hlač. Še dobro, da sem večino revij za otroška oblačila obdržala, ker imam trenutno 18 dni staro nečakinjo.. Grem na sonce, nekaj štrikat. F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti